Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Hoom napisał:

Daje af nitraphos minus 4.8ml na dobę . A co to jest ? 

Gluty się robią, za dużo podajesz NitraPhos Minus. Pożywka z Af ma takie skutki, sama kiedyś tego doświadczyłam.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Beti napisał:

Gluty się robią, za dużo podajesz NitraPhos Minus. Pożywka z Af ma takie skutki, sama kiedyś tego doświadczyłam.

Dzięki zmniejszyłem do 3 ml . Czy jest możliwe ze jak przedawkuje nitraphos minus to pojawi sie cyjano . Bo mam kilka niedużych miejsc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Hoom napisał:

Dzięki zmniejszyłem do 3 ml . Czy jest możliwe ze jak przedawkuje nitraphos minus to pojawi sie cyjano . Bo mam kilka niedużych miejsc 

Taki jest częsty skutek przedawkowania węgla jaki by on nie był. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daję nitraphos minus 6ml na 250l w obiegu bez odpieniacza. Jeśli robią się u Ciebie gluty i cyjano to zapewne masz jeszcze inne źródło węgla. Znam akwarium, ktore ma 130l w obiegu i nitraphos minus leci 12ml na dobę. Znam też zbiornik 400l netto w którym 1,8ml i jest za dużo. Wszystko zależy od całości, nie tylko od samej pożywki. Uważam że Norbert dobrze trafił. Wszystko zależy od ilości węgla w jakiej postaci on by nie był. Zbieżność pomiędzy tymi zbiornikami jedynie jest taki, że czym więcej fosforanów, tym szybciej tworzy się cyjano. Ale zapewne znajdą się zbiorniki takie, w których ta teoria się nie sprawdzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, norbi2222 napisał:

Taki jest częsty skutek przedawkowania węgla jaki by on nie był. 

Norbert swieta są przedawkowanie węgla to rzecz normalna . :) a na poważnie po zmiejszeniu dawki ile trzeba czekać by gluty znikły 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i powoli zbliża sie sześć miesięcy . Wrzucam pare fotek ( jak by były nie widoczne proszę pisać bo mam czesto kłopoty z Imgur).

wczoraj pierwszy raz zrobiłem podmianę wody na soli rea sea coral pro odziwo kh podskoczyło tylko o 0.1 , tak ze z aquaforest salt sie żegnam na stałe 

iPwx5CM.jpg
5pzMynb.jpg

x22D37g.jpg
 

QX2bRzY.jpg
 

OzCf3iL.jpg
 

tIMNzGg.jpg
 

I moja ulubiona millepora :)

 

iLLciZl.jpg

xv3ArsK.jpg
 

14cGujv.jpg

 

4DVDYaJ.jpg

 

qabTqvR.jpg

 

Is7vMv4.jpg
 

jCElccZ.jpg

 

VyXtRZX.jpg

JzXSFXh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie polipują. Czemu to światło takie żółte, do zdjęć podkręcasz białe?


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, norbi2222 napisał:

Ładnie polipują. Czemu to światło takie żółte, do zdjęć podkręcasz białe?

Bawię sie ustawieniami iPhona :) 

A to dzisiejszy nabytek . Opisane było ze te zielona millepora . Ale jestem ciekawy dokładnie jak sie nazywa , ma strasznie długie polipy 

CEC00963-A0C3-43E6-BEE9-D4C4AC0151C4.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem testy Hanki na PO4 i no3 . I nie bardzo mi sie to podoba . PO4 wyszło 0.03 a no3 2,86 . Zmniejszyłem podawanie aquaforest nitraphos minus do 2ml na dobę bo były gluty prz 4 ml i zmniejszyłem karmienie do dwóch kostek na dobę . Efekt skok no3 wcześniej było 2,18 . Zastanawiam sie by wrócić do zeofood i odstawić nitraphos minus i zacząć dozować zeostart3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hoom ja bym szybko nie wracał do punku z którego robiłeś zmiany (zakładam że był jakiś cel). Daj się trochę zbiornikowi przyzwyczaić. Gospodarka na poziomie bakterii ma teraz niezłą "inwentaryzację" aby przystosować się do zmian. Tak mały wzrost to bardzo mała różnica. Zobaczysz w kilka tygodni, w którym kierunku pójdą wyniki. Daj trochę czasu i zdecydujesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, dla syna napisał:

@Hoom ja bym szybko nie wracał do punku z którego robiłeś zmiany (zakładam że był jakiś cel). Daj się trochę zbiornikowi przyzwyczaić. Gospodarka na poziomie bakterii ma teraz niezłą "inwentaryzację" aby przystosować się do zmian. Tak mały wzrost to bardzo mała różnica. Zobaczysz w kilka tygodni, w którym kierunku pójdą wyniki. Daj trochę czasu i zdecydujesz. 

Tak był cel za dużo było nitraphos minus , robiły sie gluty w sumpie i małe  skupiska cyjano 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Hoom napisał:

Właśnie zrobiłem testy Hanki na PO4 i no3 . I nie bardzo mi sie to podoba . PO4 wyszło 0.03 a no3 2,86 . Zmniejszyłem podawanie aquaforest nitraphos minus do 2ml na dobę bo były gluty prz 4 ml i zmniejszyłem karmienie do dwóch kostek na dobę . Efekt skok no3 wcześniej było 2,18 . Zastanawiam sie by wrócić do zeofood i odstawić nitraphos minus i zacząć dozować zeostart3

To, że jest skok po zmniejszeniu ilości węgla to normalne. Daj czas na przystosowanie się biologii i obserwuj zbiornik/koralowce, jeżeli nie ciemnieją to nie ma się czym przejmować. 

PS.

Możesz jeszcze ustawić odmieniacz na mokro, będzie więcej wywalał co pozwoli na ogarnięcie nutrientów. 

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, norbi2222 napisał:

To, że jest skok po zmniejszeniu ilości węgla to normalne. Daj czas na przystosowanie się biologii i obserwuj zbiornik/koralowce, jeżeli nie ciemnieją to nie ma się czym przejmować. 

PS.

Możesz jeszcze ustawić odmieniacz na mokro, będzie więcej wywalał co pozwoli na ogarnięcie nutrientów. 

Dzięki Norbert 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod namową @norbi2222 trafił do akwarium cukiereczek Acropora spathulata , jest przepiękna i ogromna  , koleś od którego ja kupiłem zarzekał sie ze będzie trzykolorowa od fioletu do różu . Oby tylko ( odpukać ) miała sie dobrze 

3347F748-40D3-4599-BF7B-1A27C9B817B1.jpeg

23C73471-1CBB-4247-A373-EF0CBEA5F65A.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hoom, widzę, że jesteś takim samym fotografem jak ja ostatnio :) 

W "normalnym" świetle zdjęcia to tylko różne odcienie niebieskiego. Po wyłączeniu niebieskich (LED?) robi się żółto i nijako.

Jak nowy nabytek nie będzie chciał nabrać któregoś z 3 kolorów to lej amino - po jednej dobie będzie kolorowo :D 


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, montymick napisał:

Hoom, widzę, że jesteś takim samym fotografem jak ja ostatnio :) 

W "normalnym" świetle zdjęcia to tylko różne odcienie niebieskiego. Po wyłączeniu niebieskich (LED?) robi się żółto i nijako.

Jak nowy nabytek nie będzie chciał nabrać któregoś z 3 kolorów to lej amino - po jednej dobie będzie kolorowo :D 

To prawda do d*py ze mnie fotograf , nie nastawiam sie za bardzo ze szybko zmieni kolory mam jeszcze jedna acre z Australii i przez miesiąc z białej zrobiła sie różowa . Oby przeżyła to będę szczesliwy . 
juz chyba wiem czemu rosło mi no3 . Przez gluty w sumpie zmniejszył mi sie przepływ wody i zalegało mi dużo brudu . Wczoraj zrobiłem porządki . Wyszorowałem wszystkie kulki i odessałem detrus z sumpa było go naprawdę dużo . Poziom wody w sumpie odrazu spadł mi o 4 cm . Teraz pompa chodzi na 100% i nawet woda o milimetr sie nie podniosła . Może dużo 100% ale będzie czysto 12k na 550 litrów w obiegu 

A to pozostałe cztery nabytki . Trzy odmiany Acropora Valida i fioletowa pavona . Niestety już nie mam ani kawałeczka miejsca na nowe korale 

EA516E49-EED1-4912-88DC-54237A879E5B.jpeg

DD692C38-988E-4FB4-9451-F92B45511226.jpeg

12157808-D256-41EA-9F55-8A30876EC2FE.jpeg

879D88FD-2D51-4D9E-80E4-313CC9ED6334.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Hoom napisał:

Pod namową @norbi2222

Ja, Ciebie namówiłem...może zainspirowałem...Jak przeżyje to nie zjawiaj się u mnie bez szczepki tego koralowca:P.

Notabene względem namawiania to Ty mnie namówiłeś;) na acany i teraz zaczynam je zbierać, aby dno obsadzić.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, norbi2222 napisał:

Jak przeżyje to nie zjawiaj się u mnie bez szczepki tego koralowca:P.

Przecierz zapraszałeś mnie bym przyleciał do ciebie , ze sto ślimaków mi proponowałeś 

4 minuty temu, norbi2222 napisał:

Notabene względem namawiania to Ty mnie namówiłeś;) na acany i teraz zaczynam je zbierać, aby dno obsadzić.

A co nie są ładne , mi sie mega podobają 

 

6914EF89-60A8-4852-BB16-FAB14963EF22.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acany są ładne i dalej Ciebie zapraszam tylko, że  tym razem ze spathulatą:D.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Hoom napisał:

Niestety już nie mam ani kawałeczka miejsca na nowe korale 

Wniosek z tego może być tylko jeden - Zmienić akwarium na większe :devil:


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, montymick napisał:

Wniosek z tego może być tylko jeden - Zmienić akwarium na większe :devil:

Po 7 miesiącach od startu :) 

 

4 godziny temu, norbi2222 napisał:

Acany są ładne i dalej Ciebie zapraszam tylko, że  tym razem ze spathulatą:D.

Zaden problem . Mam nadzieje ze nie padnie to ci przywiozę . Ale najbardziej byś sie cieszył z mojej millepory zielonej . Jest tak włochata ze sam jestem w szoku . Szkoda ze zemnie taki gowniany fotograf 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Hoom napisał:

Ale najbardziej byś sie cieszył z mojej millepory zielonej

Mam już zieloną.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, norbi2222 napisał:

Notabene względem namawiania to Ty mnie namówiłeś;) na acany i teraz zaczynam je zbierać, aby dno obsadzić.

Norbert a widziałeś acany Artura ?  IMHO bardzo dobry wybór z tym obsadzaniem dna tymi koralami :)  Jedne z piękniejszych LPS a z Twoją ręką tylko czekać na takie efekty :)

Warto przejrzeć wszystkie filmy jakie Artur wrzucił ;)

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, VDR napisał:

Warto przejrzeć wszystkie filmy jakie Artur wrzucił

Widziałem, super. Kilka odmian kolorystycznych już mam. Czekam jak będą dawać sobie radę w moim zbiorniku.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, norbi2222 napisał:

Widziałem, super. Kilka odmian kolorystycznych już mam. Czekam jak będą dawać sobie radę w moim zbiorniku.

Mi rosną bardzo szybko około 10-15 główek w ciągu dwóch miesięcy . W przeciwieństwie do zoa które sie zatrzymały i przestały wypuszczać nowe polipy . Jak znajdę stare zdjęcie wrzucę ci dla porównania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.