Jump to content
Kamm

Pierwsze akwarium 40x40x40cm 64 litry

Recommended Posts

Cześć. Planuję założyć swoje pierwsze akwarium morskie o wymiarach 40x40x40cm. Niestety nie mam miejsca na sump'a. Chciałbym zmieścić filtrację na tylnej ścianie akwarium żeby nie zajmować dużo miejsca w środku i żeby nic nie wisiało na bocznych ściankach akwarium. Powiedzcie mi czy taki sprzęt byłby właściwy:

1) Filtr - Seachem Tidal 55

2) Odpieniacz - Bubble Magus QQ1

3) Falownik - tu rodzi się pytanie czy przy takim litrażu jest potrzebny (czy ruch wody z kaskady nie wystarczy) , jeśli tak to jaki (możliwie mały)?

4) Lampa - AI Prime 16HD lub Maxspect Jump MJ-L165 (czy ktoś ma tą lampę albo widział jak świeci na żywo, specyfikację czytałem, filmiki też widziałem ale chodzi mi o wasze opinie) albo jakaś inna lampa w podobnym budżecie (od razu mówię że chodzi mi o gotowe rozwiązania, nie jestem w stanie zrobić lampy DIY -  nie znam się na tym kompletnie:)

4 minuty temu, Kamm napisał:

Cześć. Planuję założyć swoje pierwsze akwarium morskie o wymiarach 40x40x40cm. Niestety nie mam miejsca na sump'a. Chciałbym zmieścić filtrację na tylnej ścianie akwarium żeby nie zajmować dużo miejsca w środku i żeby nic nie wisiało na bocznych ściankach akwarium. Powiedzcie mi czy taki sprzęt byłby właściwy:

1) Filtr - Seachem Tidal 55

2) Odpieniacz - Bubble Magus QQ1

3) Falownik - tu rodzi się pytanie czy przy takim litrażu jest potrzebny (czy ruch wody z kaskady nie wystarczy) , jeśli tak to jaki (możliwie mały)?

4) Lampa - AI Prime 16HD lub Maxspect Jump MJ-L165 (czy ktoś ma tą lampę albo widział jak świeci na żywo, specyfikację czytałem, filmiki też widziałem ale chodzi mi o wasze opinie) albo jakaś inna lampa w podobnym budżecie (od razu mówię że chodzi mi o gotowe rozwiązania, nie jestem w stanie zrobić lampy DIY -  nie znam się na tym kompletnie:)

Lampe mam i jestem  mega zadowolony  daje dość spore możliwości  ustawienia 

53 minuty temu, Kamm napisał:

Filtr - Seachem Tidal 55

Git. 

54 minuty temu, Kamm napisał:

Odpieniacz - Bubble Magus QQ1

Zbędny grat na małym akwarium. 

54 minuty temu, Kamm napisał:

Falownik - tu rodzi się pytanie czy przy takim litrażu jest potrzebny (czy ruch wody z kaskady nie wystarczy) , jeśli tak to jaki (możliwie mały)?

Nie wystarczy. Polecam np aqua nova nwm-4000.

55 minut temu, Kamm napisał:

Lampa - AI Prime 16HD lub Maxspect Jump MJ-L165

Obydwie będą git do tego rozmiaru, maxspect chyba dość duża jest. 

Godzinę temu, Kamm napisał:

Odpieniacz - Bubble Magus QQ1

31 minut temu, FajnyRadziu napisał:

Zbędny grat na małym akwarium. 

Mam inne zdanie....:),  polecam najprostrzy odpieniacz na kostkę lipową. 

W takim malym akwa rollermata nie zmieścisz,  a taki odpieniacz wywali sporo syfu i przy okazjj natleni wodę.

1 godzinę temu, Kamm napisał:

Chciałbym zmieścić filtrację na tylnej ścianie akwarium żeby nie zajmować dużo miejsca w środku i żeby nic nie wisiało na bocznych ściankach akwarium.

Nie wiem, czy widziałeś, ale bardzo podobny baniak (10 cm wyższy i 5 cm szerszy) na prawie identycznym sprzęcie i z całym sprzętem zawieszonym na tylnej ścianie jest tutaj:

39 minut temu, Arek77 napisał:

Mam inne zdanie....:),  polecam najprostrzy odpieniacz na kostkę lipową. 

W takim malym akwa rollermata nie zmieścisz,  a taki odpieniacz wywali sporo syfu i przy okazjj natleni wodę.

W tidalu ma skimmer wbudowany, dość napowietrzy taką wodę a do kaskady może dać watę. 

No ale co kto woli, ja wolałbym mieć więcej miejsca w małej kostce niż zagracać kolejnym wiszącym sprzętem i na dodatek wymieniać kostki lipowe. 

Kiedyś widziałem ten filimik i trochę się nim zainspirowałem. Stwierdziłem że QQ3 chyba nie jest potrzebny na tak małe akwarium, poza tym nie zmieściłby się z Tidalem 55. Tylko bardziej się skłaniam ku kupnie lampki z Maxspecta bo ma 6 klastrów a nie jeden tak jak w AI i według mnie światło będzie bardziej równomiernie rozprowadzone po baniaku. A macie jakieś doświadczenie ze skimmerem w Tidalu? Bo różne opinie czytałem, w tym że nie zbiera błony z powierzchni

Edited by Kamm (see edit history)

18 godzin temu, Kamm napisał:

Kiedyś widziałem ten filimik i trochę się nim zainspirowałem. Stwierdziłem że QQ3 chyba nie jest potrzebny na tak małe akwarium, poza tym nie zmieściłby się z Tidalem 55. Tylko bardziej się skłaniam ku kupnie lampki z Maxspecta bo ma 6 klastrów a nie jeden tak jak w AI i według mnie światło będzie bardziej równomiernie rozprowadzone po baniaku. A macie jakieś doświadczenie ze skimmerem w Tidalu? Bo różne opinie czytałem, w tym że nie zbiera błony z powierzchni

taka kostkę to obie doświetla, jak widzialem jak komus AI zgniła na forum to bym jej nie brał pomyśl o red sea  refer 90  zostanie zapas mocy na większe akwa

Słyszałem że Reefled mają problem z łącznością z wifi. To prawda?

Mam ReefLed 50 nad Red sea max nano, lampę od pierwsze strzała połączyłem z telefonem, powiedziałbym że jest mniej problematyczna od maxspect ethereal 130w którą miałem w innym zbiorniku, wystarczy zainstalować aplikacje i wykonywać wskazane działania aż dojdziesz do momentu że będziesz mógł mieć lampę sparowaną z telefonem jednocześnie mając połączenie internetowe. Lampa cichutka, praktycznie nie słyszalna, jedynie zasilacz się grzeje. Do takiej kostki polecam bardzo, miałęm też wcześniej kesilla 360 ze sterownikiem więc mam jakieś tam porównanie, kessil był najlepszy jeśli chodzi o światło i bliki w wodzie.

70.jpg

80.jpg

90.jpg

Edited by MichałAsia (see edit history)