Skocz do zawartości
Nosaczpospolity

NO3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

przy NO3=10 mogę wpuścić kraby i ślimaki? W sklepie powiedzieli mi, że NO3 musi być 0. Akwarium ma miesiąc, ryby są, a na piasku osadza się już brązowy osad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień sklep. No3 nie może być zerowe.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr1 napisał:

Zmień sklep. No3 nie może być zerowe.

Sklep jest bardzo dobry, myślę że akurat trafiłem na pracownika który ma większe pojęcie o roślinnym niż Morskim. 
kiedy mogę wpuścić krewetkę czyszcząca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr1 napisał:

Zmień sklep. No3 nie może być zerowe.

A z jakiego powodu uważasz, że nie może być "0"?


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Piotr1 napisał:

Piotrek, dobrze, że moje koralowce nie przeczytały tej reklamy, bo bym musiał kolejną buteleczkę kupić...:P Pewnie jakbym nie kupił to by zbielały.

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie też dodaje no3, jako że ryb nie mam i brakuje organiki.

Z naszego podwórka polecam azotany od Colombo - bardzo wydajne.

Gdy miałem organikę na 0 korale (LPS/miękkie) żyły ale bez rewelacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, norbi2222 napisał:

Piotrek, dobrze, że moje koralowce nie przeczytały tej reklamy, bo bym musiał kolejną buteleczkę kupić...:P Pewnie jakbym nie kupił to by zbielały.

Przecież nikt Ci nie każe tego lać.  Chodzi o zasadę. Możesz kupić za grosze azotan sodu lub azotan potasu i będziesz miał po taniości.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Piotr1 napisał:

Przecież nikt Ci nie każe tego lać.  Chodzi o zasadę. Możesz kupić za grosze azotan sodu lub azotan potasu i będziesz miał po taniości.

Piotrek, nie pisałem tego w tym sensie. To był sarkazm do źródła informacji, które podałeś. 

Jeżeli koralowce mają dostęp do organicznego azotu, a jak są ryby i rozwinięta biologia plus żarcie to mają, i nie ma potrzeby lania azotanów. Ponadto jak testy nawet wskazują zero to zera nie ma. Stąd nie widzę zasadności podbijania NO3. I nie piszę tylko o acroporach, ale również o LPS-ach, które ma w zbiorniku przy "zerowych" nutrientach, znaczy się niewykrywalnych przez domowe testy. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, norbi2222 napisał:

Piotrek, nie pisałem tego w tym sensie. To był sarkazm do źródła informacji, które podałeś. 

Jeżeli koralowce mają dostęp do organicznego azotu, a jak są ryby i rozwinięta biologia plus żarcie to mają, i nie ma potrzeby lania azotanów. Ponadto jak testy nawet wskazują zero to zera nie ma. Stąd nie widzę zasadności podbijania NO3. I nie piszę tylko o acroporach, ale również o LPS-ach, które ma w zbiorniku przy "zerowych" nutrientach, znaczy się niewykrywalnych przez domowe testy. 

Masz rację ale to jest głodzenie korali. Ja tam wolę mieć No3 w zakresie 10-30 i widzę, że wszystko lepiej wygląda.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.12.2020 o 19:04, norbi2222 napisał:

I nie piszę tylko o acroporach, ale również o LPS-ach, które ma w zbiorniku przy "zerowych" nutrientach, znaczy się niewykrywalnych przez domowe testy.

A masz może goniopory? Słyszałem, że one potrzebują sporo azotanów, ale nie wiem, czy to nie jakiś kolejny mit. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, klossowski napisał:

A masz może goniopory? Słyszałem, że one potrzebują sporo azotanów, ale nie wiem, czy to nie jakiś kolejny mit. 

Jo, ha no3 wiecznie bliskie 0 i moja goniopora w miejscu stoi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, klossowski napisał:

A masz może goniopory? Słyszałem, że one potrzebują sporo azotanów, ale nie wiem, czy to nie jakiś kolejny mit. 

Chyba zależy od gatunku :) Ja mam azotany 2-5, djobutensis fioletowa chce wybuchnąć taka nadęta, czerwona całkiem nieźle się ma a zielone padły mi z 3 a 2 wegetują. Chyba bardziej od innych "lokalnych" warunków zależy. Pozdr., tomko

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. 

Moja nowa alveropora jest napompowana jak balon. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, tomko napisał:

a zielone padły mi z 3 a 2 wegetują.

A u mnie zielona rosła jak dzika przy azotanach 2-5. Teraz mam koło 20 i też rośnie :stuart:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, klossowski napisał:

A masz może goniopory? Słyszałem, że one potrzebują sporo azotanów, ale nie wiem, czy to nie jakiś kolejny mit. 

Tak, mam - czerwoną, niebieską i fioletową. Wszystkie napompowane. Pewnie dlatego sobie radzą bo nie mam odpieniacza i w wodzie jest sporo biomasy (zeovit). Dodatkowo karmię dopyszcznie raz w tygodniu, a jak mi się nie chce to nawet co dwa tygodnie. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, klossowski napisał:

A u mnie zielona rosła jak dzika przy azotanach 2-5. Teraz mam koło 20 i też rośnie :stuart:

Czyli światło, cyrkulacja i inne parametry wody mają znaczenie, azotany chyba nie za bardzo.


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, tomko napisał:

Czyli światło, cyrkulacja i inne parametry wody mają znaczenie, azotany chyba nie za bardzo.

Według mnie spore znaczenie może mieć też to, czy szczepka jest prosto z oceanu, czy któreś tam pokolenie w baniaku. Kiedyś goniopory były uważane za korale nie do utrzymania, a teraz rosną  jak widać w bardzo różnych warunkach. Część się chyba przystosowała, a część pada i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, klossowski napisał:

Według mnie spore znaczenie może mieć też to, czy szczepka jest prosto z oceanu, czy któreś tam pokolenie w baniaku. Kiedyś goniopory były uważane za korale nie do utrzymania, a teraz rosną  jak widać w bardzo różnych warunkach. Część się chyba przystosowała, a część pada i już.

Może i tak. Duże zielone, te co mi padły, były jakby odłupane na dużej skałce - czyli raczej z oceanu. Te, które się mają dobrze, powstały w hodowli bo przyjechały z JM i tak też były opisane.

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.