Skocz do zawartości
bibik

Clarisea sk-3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam urządzenie od jakiegoś czasu przestało nawijać taśmę na rolkę włącza się alarm po jego resecie nie jest w stanie pokonać oporu taśmy gdy taśmy wysłane ręcznie też jest problem? Czy ktoś wie co się stało? Po zdjęciu taśmy urządzenie kręci się bez problemu taśma oryginalna 2 gen

20210629_152651.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może masz uszkodzona wieloklin z napędu silnika musisz rozebrać silnik i sprawdzić.

Miałem podobnie ale w Clarisea SK-5000.

 

Wysłane z mojego CPH2025 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to naprawić? Czy można zamówić sam silnik? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega napisał wyzej, zajzyj do srodka gdzie silnik. Tam jest śrubka blokujaca trzpień który przenosi napęd na rolke. Jest to zabezpieczenie silnika. Śrubka sie łamie chroniac cała reszte..


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma wiedzę gdzie można kupić to plastykowe coś blokujące w silniku ? 

20211107_112423.jpg

20211107_112433.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim rolermacie Clarisea 5000 jak zdarzyło się przeciążenie to  występowało jak by wyłączenie silnika na kilka godzin i później pracował normalnie,zdarzyło się tak może z trzy razy przez trzy lata,ale teraz nie działa wcale.Kontrolka power,niebieska świeci normalnie a czerwona jak podniosę pływak to się zaświeca,ale silnik nie rusza.Z częściami chyba problem,Erybka pisze,że niedostępne raczej a Refshop czeka na odpowiedź z serwisu z Holandi.Części chyba brak bo rzadko się pewnie psuje ten sprzęt.Jakiś pomysł na naprawę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega ma dostęp do drukarki 3d to polecam wydrukować to:

https://www.thingiverse.com/thing:4800065


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze napiszę dla ciekawości,w moim systemie ten filtr odgrywał dużą rolę bo utrzymując PO4 na poziomie 0,01 - 0,04 przy nie działającym filtrze od kilku dni dziś mam PO4 - 0,23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, inmar napisał:

Jeszcze napiszę dla ciekawości,w moim systemie ten filtr odgrywał dużą rolę bo utrzymując PO4 na poziomie 0,01 - 0,04 przy nie działającym filtrze od kilku dni dziś mam PO4 - 0,23

A czy klarowność wody się zmieniła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.08.2021 o 14:18, bibik napisał:

Jak to naprawić? Czy można zamówić sam silnik? 

Silnik można zamówić, ta część co potrzebujesz również jest dostępna w DE.  Jest nowy typ gen3 który pasuje do nowej generacji i do starych koszt to 10€

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Jakiej gęstości jest włóknina w Clarisea ? Pytam z ciekawości.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie mi chyba kupić cały nowy filtr bo na razie z serwisu nic nie słychać.Tak się zastanawiam czy nie otworzyć silnika i sprawdzić co w środku,ale on sklejony chyba na amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledze Ariel,mam linka do sklepu z częściami,ale przed zakupem chciałbym sprawdzić która część jest uszkodzona,może to być sterownik,pływak lub silnik..Ma Ktoś blisko mnie Clarisea bym podjechał z moim sprzętem dla sprawdzenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar myślę, że kwestia czasu... Za kilka dni biologia, która nie miała do tej pory aż tyle roboty w końcu podgonii zaległości i weźmie się do roboty. 

Myślę że mógłbyś jej pomóc dodaniem pożywki typu vsv. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2022 o 05:59, inmar napisał:

Udało mi się naprawić sprzęt,rozkleiłem obudowę silnika a tam urwany przewód plusowy,jakim cudem nie wiem.

Obudowę rozklejałeś, że się tak wyrażę na siłę? brutalnie rozklejając te dwa elementy obudowy silnika?

mniej więcej tak jak to zalecają?

https://www.theaquariumsolution.com/cable-my-clarisea-motor-has-come-loose-whilst-unwinding-fleece-do-i-need-buy-new-motor-or-can-it-be

Możecie podać link do sklepu w DE z częściami zamiennymi? znalazłem jeden ale w Holandii.

Edytowane przez malthus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar punktowo powodowało by ryzyko zbierania się w środku wilgoci... Myślę że dobrze zrobiłeś, chociaż za kropelkę nie był bym pewny... Chociaż nie działają tam jakieś duże naprężenia to może będzie trzymać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej właśnie są spore naprężenia,cały walec obraca się i nawija mocno napięty materiał,aż czasem skrzypi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Kurna i znów się zepsuł,ale chyba na dobre bo kable są na swoim miejscu a nie działa.Próbowałem podać 12V z ładowarki akumulatorowej bezpośrednio na silnik,ale nawet nie drgnie.
  • Ktoś podpowie jak kupić do Polski z linku powyżej ?
Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.