Skocz do zawartości
seku69@adres.pl

wyniki -jak interpretować

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, dale napisał:

- jest to pomiar gęstości wody. jeśli robisz solankę, ok da nam wynik poprawny, ale teraz weźmy dwie sole o różnej zawartości wapnia i magnezu, rozpuść je i według zalecanej wagi i zmierz zasolenie takim pływakiem, a potem refraktometrem lub elektrodą. Inny skład jonowy, inna gęstość. Proste :)

Aptekarz :)

No ja wiem, że elektroda z dużym wyświetlaczem jest wygodniejsza, choć też nie idealna, bo wystarczy że wlezie ślimak i wynik będzie przekłamany. Ale czy czytając cały wątek, naprawdę poleciłbyś koledze drogi miernik z jeszcze droższą elektrodą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, seku69@adres.pl napisał:

i jescze to.

analizator wody.PNG

 

Ale kolega twierdzi że ma powyższe, więc niech używa, tylko zgodnie z instrukcją :) A nie szuka gruszek na wierzbie...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dalezapomniał też dodać że te karteczki lubią się przemieszczać w tym spławiku po pewnym czasie, skąd wyniki są z kosmosu, mam takie dwa oddam za free :D


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, seku69@adres.pl napisał:

tera dokupiłem jescze to.

salimetr.PNG

 

To już ten lepszy niż pływakowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - jak problem z odczytem, zawsze można wziąć lupę - znam to z autopsji :)

@Beti,  nie używałem tego aż tak długo, nie przypuszczał bym że można taką fuszerkę robić ... ale słuszna uwaga, na pewno się przyda nowym.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomierzyłem moim nowym nabytkiem zasolenie i do tego będe się odnosił.Cyfrowy pokazuje 19,1  Myśle że powoli jakieś życie można by wprowadzać.Oczywiście podniose zasolenie powoli, żeby niestracić kontroli.Mam też pytanie dotyczące dodawania:Solowca .widłonogi, Lodum-jod, Microbe-lift, Kiedy i czy wogule dodawać te substancjie.

IMG_20211211_090808.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Masz zdecydowanie za małe zasolenie...wg tego miernika powinno ono wynosić ok. 0,025. Nie wiem czemu podkreślony jest zakres 0,020 do 0,023....chyba, że się mylę.

W takim wypadku proszę innych o sprostowanie.

Jeśli chodzi o 

Godzinę temu, seku69@adres.pl napisał:

.Mam też pytanie dotyczące dodawania:Solowca .widłonogi, Lodum-jod, Microbe-lift, Kiedy i czy wogule dodawać te substancjie.

Solowiec i widłonogi to pokarm I podajesz go w ilości zależnej od ilości zwierząt w akwarium (na początku im mniej tym lepiej ). Jod będziesz dawkował jak zacznie go brakować - sama sól powinna zawierać go w wystarczającej ilości. A Microbe-lift to firma produkująca różne specyfiki dla akwarystyki i nie tylko. 

Poczytaj sobie artykuły w dziale dla nowicjuszy bo takie pytania świadczą o tym że na razie błądzisz po omacku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.12.2021 o 21:37, Beti napisał:

@dalezapomniał też dodać że te karteczki lubią się przemieszczać w tym spławiku po pewnym czasie, skąd wyniki są z kosmosu, mam takie dwa oddam za free :D

@Beti   Co Ty pleciesz , o jakim spławiku piszesz , bo na pewno nie o tym co ja mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JerzyB napisał:

@Beti   Co Ty pleciesz , o jakim spławiku piszesz , bo na pewno nie o tym co ja mam.

No przecież pisze wyraźnie:

 

W dniu 9.12.2021 o 21:37, Beti napisał:

@dalezapomniał też dodać że te karteczki lubią się przemieszczać w tym spławiku po pewnym czasie, skąd wyniki są z kosmosu, mam takie dwa oddam za free 

W tych, które ma - dwie sztuki, więc raczej można mówić o powszechnej wadzie produktu.

Czytaj uważniej, ze zrozumieniem, jak masz problemy, pisz na PW - wyjaśnię. Szkoda żebyś się tak denerwował w każdym wątku.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, dale napisał:

No przecież pisze wyraźnie:

 

W tych, które ma - dwie sztuki, więc raczej można mówić o powszechnej wadzie produktu.

Czytaj uważniej, ze zrozumieniem, jak masz problemy, pisz na PW - wyjaśnię. Szkoda żebyś się tak denerwował w każdym wątku.

Czytam uważnie , dobrze było  by  napisać , jakie to spławiki .@dale nie rób się drugi VDR , on też wszystko wie .

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JerzyB, nic nie pletę tylko prawda cała prawda całą dobę, oto i on sprawca różnego zasolenia, jak tam karteczka poleci, tak odczytujemy.:D

Chcesz za free...:coffee: juz 3 lata leży mam 2szt, idealne jak nówki :P

20211211_142352_copy_908x2016.thumb.jpg.3adafbfcfc14315d3a2840557e97de6e.jpg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Beti napisał:

@JerzyB, nic nie pletę tylko prawda cała prawda całą dobę, oto i on sprawca różnego zasolenia, jak tam karteczka poleci, tak odczytujemy.:D

Chcesz za free...:coffee: juz 3 lata leży mam 2szt, idealne jak nówki :P

20211211_142352_copy_908x2016.thumb.jpg.3adafbfcfc14315d3a2840557e97de6e.jpg

Nie wiem , co Tobie się trafiło , ja mam Tropic Marin Hydrometr precyzyjny  , i od wielu lat nic się jeszcze nie odkleiło .

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tropic Marin Hydrometr precyzyjny, również posiadam i nic się z nim nie dzieje, a zaczynałem od Elektroniczny SALIMETR i tu moja frustracja nie miała granic, codziennie inne wyniki, kalibrujesz, a on na płynie sprzedawanym razem z miernikiem pokazuje bzdury, zmieniłem płyn i jest lepiej ale w moim przypadku trzeba to za często kalibrować.

Generalnie mam jeszcze refraktometr który również potrafi się rozjechać, więc jak jest duża rozbieżność ze spławikiem kalibruje i sprawdzam ponownie, do tej pory po kalibracji zawsze miałem wyniki jak na spławiku.

Tropic-Marin.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, seku69@adres.pl napisał:

 

IMG_20211211_090808.jpg

 

4 godziny temu, Arek77 napisał:

Masz zdecydowanie za małe zasolenie...wg tego miernika powinno ono wynosić ok. 0,025. Nie wiem czemu podkreślony jest zakres 0,020 do 0,023....chyba, że się mylę.

W takim wypadku proszę innych o sprostowanie.

A jak z tym zasoleniem wskazanym na powyższym mierniku? Jest za niskie czy wprowadziłem kolegę @seku69@adres.pl w błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już spotkałem się z takimi tabelkami gdzie dla fish only podają 1.020-1.025, osobiście staram się u siebie utrzymywać 1.025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spławikowego nie używam juz , no naprawde dla mnie ta skala za mała .Do badania wode musze pobierać a kwarium bo mam je zabudowane.To troche kłopotliwe ale jak jóż dojde w pobliże  właściwego stanu  to dam sobie rade.Problem dla mnie jest jescze taki że jedne urządzenia mierza gęstość a inne konduktywnośc  i ja akurat mam na stałe elektronike podłączoną i pokazuje tak jak na foto i poniżej ten PŁYWAK MAM TEŻ JESCZE TEN Milaukee ale dopiero dzisiaj odebrałem z paczkomatu płyny kalibrujące dlatego on na razie w rezerwie.

IMG_20211211_170754.jpg

i cyfrowy

IMG_20211211_170651.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, seku69@adres.pl napisał:

 

 cyfrowy

IMG_20211211_170651.jpg

Ten cyfrowy, prawidłowo skalibrowany, powinien pokazywać przedział 34,0-37,0 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, JerzyB napisał:

Czytam uważnie , dobrze było  by  napisać , jakie to spławiki .@dale nie rób się drugi VDR , on też wszystko wie

Przepraszam, przyjąłem że chodzi o takie jak na zdjęciu. Może jestem trochę przewrażliwiony :).

Piwko muszę przyjąć na skołatane nerwy :)

4 godziny temu, Beti napisał:

Chcesz za free...:coffee: juz 3 lata leży mam 2szt, idealne jak nówki 

Wystaw na allegro jako  spławik wędkarski na suma, z termometrem :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dale   Chętne bym się z Tobą napił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wzajemnie :) Może kiedyś będzie okazja się poznać osobiście :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche czasu mineło i wydawało mi się ze będzie o.k. toche życia na początek i i powolutku o.k. ale znowu prosze was o rade ma nadzieje że tym raze przed czasem .Ten osad  brazowy czy rudy na foto. Na cylkulatorze był zielony . ale taki widywałem u ludzi na cylkulatorach i nikt nie robił z tego afery. Zasolenie i podmiany robie często . ale nie szaleje. Wydaje się za ani polipy ,ukwiały błazenek , ani slimakom  czy krabom nar azie to nie przeszkadza , .Co myślicie czy powinienem zareagować.Zaznacze że jeszce sumpa nie uruchomiłem . działa na filtrze zamkniętym.poradzcie zanim znowu coś pzregapie.

 

IMG_20211231_165054.jpg

IMG_20211231_165058.jpg

Edytowane przez seku69@adres.pl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiło się też pełno takich stworków.Wyglądają jak malutkie kuleczki steropianu -starałem się zrobić zdjęcie przez szkło powiększające.

IMG_20220101_164020.jpg

toto przez szkło

Screen Shot 01-01-22 at 04.52 PM.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.