Skocz do zawartości
Nosaczpospolity

Szafka pod akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
Na samym początku zakładania akwarium popełniłem błąd i postawiłem je na zwykłej szafce, która zaczyna się uginać. Akwarium ma niby rok i już raczej bardziej się nie wygnie ale jednak wole nie ryzykować i kupić nową, która na pewno wytrzyma. Akwarium ma 60x30 cm i 54 litry. Na internecie znalazłem taką szafeczkę od Aquela, która ma właśnie wymiary 60x30, ale maksymalne obciążenie to 85 kg., wiem, że moje akwarium tyle nie waży ale jakoś mam wrażenie, że to trochę za mało bym mógł spokojnie spać. Jest również ten sam model ale 80x35, który ma maks. obciążenie 180 kg i tego bym był skłonny kupić, ale czy nie przeszkadzałoby to że szafka jest większa od akwarium? 
Macie jakieś opinie o tych szafkach lub może polecacie jakieś inne (mogą być "zabudowane" )?

szafka.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tę szafkę w szczepkarium ponad 2 lata, nic się z nią nie dzieje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sejdziul napisał:

Mam dokładnie tę szafkę w szczepkarium ponad 2 lata, nic się z nią nie dzieje. 

Dzięki za odpowiedz, a ile litrów akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładając nowego tematu.... 

Wie ktoś gdzie można kupić szafkę szerokosc 45, głębokość 45, wysokość 100-110? Szukam od wczoraj i nic nie ma. Czy Akwarium 45x45x45 naprawdę jest jakieś nietypowe, że nie ma szafek pod nie :D? Wszystko pod akwaria 35x35. Ewentualnie może być szafka 40x40 i na górę można położyć kawałek blatu. I oczywiście w rozsądnej cenie :P


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, inmar napisał:

Zawsze można samemu zrobić.

 

A będzie się opłacało samemu robić tak małą szafkę ? Żadnego stelaża tam nie potrzebuję. Jedynie w zwykłej szafce blat bym wzmocnił od środka.
W castoramie płyta laminowana 170zł. Jedna nie starczy chyba więc dwie sztuki 340zł. Pocięcie za free. Wliczyć teraz oklejenie boków jakieś zawiasy itp itd 360-380zł.
A gotową szafkę liczyłem, że dostanę za jakieś 300 zł :P 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Chrusciik napisał:

A będzie się opłacało samemu robić tak małą szafkę ? Żadnego stelaża tam nie potrzebuję. Jedynie w zwykłej szafce blat bym wzmocnił od środka.
W castoramie płyta laminowana 170zł. Jedna nie starczy chyba więc dwie sztuki 340zł. Pocięcie za free. Wliczyć teraz oklejenie boków jakieś zawiasy itp itd 360-380zł.
A gotową szafkę liczyłem, że dostanę za jakieś 300 zł

Ja swoją zamówiłem w rezultacie przez olx bo właśnie chciałem mieć wyższą. Tylko u mnie wysokość to 90cm, wysokość 100-110 może być problemem jeżeli nie masz korony - lampa będzie świeciła po oczach jak będziesz siedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli nie można kupić to trzeba zrobić samemu.Trzeba poszukać firmy,która robi formatki na zamówienie tyle ile nam potrzeba,ale jak z ceną to już nie doradzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, chris_ek napisał:

Ja swoją zamówiłem w rezultacie przez olx bo właśnie chciałem mieć wyższą. Tylko u mnie wysokość to 90cm, wysokość 100-110 może być problemem jeżeli nie masz korony - lampa będzie świeciła po oczach jak będziesz siedział.

Korona oczywiście będzie. To już sam zrobię z jakiejś cienkiej płyty. Max 1cm grubości żeby za mocno nie odstawała od szyby. Dlatego taka wysoka szafka mi przypasi :D Żeby się nie schylać jak ktoś będzie oglądał.


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za listwa na dole akwarium ? Szafka od Aquael. 
I czy może akwarium możę być tak wysunięte ? Bo 1-2cm nie opiera się na blacie tylko jest równo z drzwiami.

AQUAEL-SZAFKA-OPTISET-200-BIALA-Kolor-mebla-bialy.jpg


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, inmar napisał:

Zapewne to akryl.Co do wysunięcia poza obrys ja bym nie bał się wysunąć i 10cm.

Szkło nie pęknie pod naciskiem wody ?


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, inmar napisał:

Zobacz akwaria Juwela na przykład.

indeks.jpg

Tylko tu po za obrys szafki wystaje blat, a tam szkło jest w powietrzu.

Ale i tak  te kilka cm szkła w powietrzu wg mnie nie stanowi żadnego zagrożenia.

Pod warunkiem, że akwa jest dobrze sklejone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Arek77 napisał:

Tylko tu po za obrys szafki wystaje blat, a tam szkło jest w powietrzu.

Ale i tak  te kilka cm szkła w powietrzu wg mnie nie stanowi żadnego zagrożenia.

Pod warunkiem, że akwa jest dobrze sklejone.

No to są jakieś gotowce Opti Set. 

Zastanawiałem się zeby coś takiego kupić ale tam jest pokrywa i pod nią lampy. Raczej odpada. 

images.jpeg


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Chrusciik napisał:

Szkło nie pęknie pod naciskiem wody ?

Ja mam szkło Aqua Medic Armatus XD przód szkła wystaje po za obrys blatu 2 cm , nie tylko AM tak robi . U znajomego baniak wystaje z przodu dobre 12 cm . 

 

25 minut temu, Chrusciik napisał:

No to są jakieś gotowce Opti Set. 

Zastanawiałem się zeby coś takiego kupić ale tam jest pokrywa i pod nią lampy. Raczej odpada. 

images.jpeg

Pokrywę się ściąga , taką samą zasadę ma Juwel i Eheim w swoich akwariach . Ściągasz pokrywę ( klapy ) wyciągasz oświetlenie ( Belkę ) i masz akwarium z koroną .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Ariel napisał:

Ja mam szkło Aqua Medic Armatus XD przód szkła wystaje po za obrys blatu 2 cm , nie tylko AM tak robi . U znajomego baniak wystaje z przodu dobre 12 cm . 

 

Pokrywę się ściąga , taką samą zasadę ma Juwel i Eheim w swoich akwariach . Ściągasz pokrywę ( klapy ) wyciągasz oświetlenie ( Belkę ) i masz akwarium z koroną .

Ladnie to wygląda ale czy tą koronę można ściągnąć? I z jakiego materiału jest zrobiona. Orientuje się ktoś?  Bo wysokość całego akwarium ma 56. Czyli wychodzi na to, że korona ma tylko 6cm. Wystarczy to żeby nic nie wyskoczyło? 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się ogólnie jakoś taki zestaw przerobić pod sump ? Bez wiercenia w akwarium ?


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pawelchgdansk napisał:

Wierć. Nic trudnego. Ja wierciłem.

 

IMG_20200428_205152.thumb.jpg.711c7b7f047db1c4b975f8b2aeb27280.jpg

Nie wiem czemu ale miałbym stracha :D Akwarium za tysiaka i jak coś pójdzie nie tak to pipka :D

a jak działa takie pudełko przelewowe ? znalazłem na allegro

121212.jpg


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Chrusciik napisał:

Nie wiem czemu ale miałbym stracha :D Akwarium za tysiaka i jak coś pójdzie nie tak to pipka

Można spróbować odkleić poczną szybę, skrócić ją pod grzebień, przykleić zpowrotem i zrobić komin zewnętrzny.

 

1 godzinę temu, Chrusciik napisał:

jak działa takie pudełko przelewowe ? znalazłem na allegro

Na zasadzie U-rurki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arek77 napisał:

Można spróbować odkleić poczną szybę, skrócić ją pod grzebień, przykleić zpowrotem i zrobić komin zewnętrzny.

 

Na zasadzie U-rurki.

Nie nie :D Odklejanie tym bardziej nie wchodzi w grę. Tak patrzyłem na YouTube, że do tego pudełka potrzebna jest pompa która odsysa wodę do sumpa. Ale czy to o jest bezpieczne? Mała pomyłka grozi zalaniem mieszkania.

Widziałem na erybce gotowe zestawy akwarium z sumpem ale strasznieeee drogie :/ 4-5 tys trzeba liczyć 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Chrusciik napisał:

Nie nie :D Odklejanie tym bardziej nie wchodzi w grę. Tak patrzyłem na YouTube, że do tego pudełka potrzebna jest pompa która odsysa wodę do sumpa. Ale czy to o jest bezpieczne? Mała pomyłka grozi zalaniem mieszkania.

Widziałem na erybce gotowe zestawy akwarium z sumpem ale strasznieeee drogie :/ 4-5 tys trzeba liczyć 

Zalaniem mieszkania raczej nie grozi....takie same ryzyko jak przy zwykłym kominie....co najwyżej grozi zapiwietrzeniem się pudełka i przerwaniem obiegu.

Jeśli chodzi o akwaria i ich zakup w renomowanych sklepach..... za tą kasę masz gwarancję dobrego i esetycznego wykonania (przynajmniej w większości przypadków). Ja kupiłem uzywany zestaw, ale jak by nie trafiła się okazja to zamówiłbym szkło u okolicznego szklarza....w takim przypadku zeszczelnością nie powinno być problemów-ewentualnie z jakością wykonania.

A całe gotowe zestawy..... wg mnie są faktycznie trochę drogie i robione pod sprzęt danej marki, tak więc jak coś się zepsuje albo będziesz chciał coś zmodyfikować to trzeba się nakombinować aby dopasować coś z innej frmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.