Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Przymierzam się do zakupu lampy i tutaj moje pytanie... przegladalem youtube, czytalem specyfikacje wielu modeli, pisalem do producentów, oczywiście kazdy pisze ze jego lampa najlepsza. Budzet to 2800pln i pytanie jaka lampa bedzie najlepsza do zbiornika 100x40x50 w którym chce miekkie i lps, chodzi mi o wybarwienie, zeby te kolory byly widoczne, zeby to co zielone bylo zielone, to co czerwone czerwone etc... wstepnie kupilbym 2 x maxspect mj l165'w wersji blue dostepne w reefshopie albo wczesniejsza wersję. Czy takie dwie lampy wystarcza na taki zbiornik. Na filmie szopena wyglada to calkiem ladnie nawet przy tej wczesniejszej wersji lampy. Obecie mam diy, 80cm dluga belka na diodach epistar i porazka wszystko blade, nawiasem belka na handel. Prosze o rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips coral care pierwsza wersja - trochę ciężka, ale za to chłodzenie pasywne. Za 2500 kupisz z kontrolerem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Arek77 napisał:

Philips coral care pierwsza wersja - trochę ciężka, ale za to chłodzenie pasywne. Za 2500 kupisz z kontrolerem. 

Właśnie przeglądałem jak to świeci i... nie podoba mi sie, co sadzisz o tych maxspectach ?? Lj m

W reefshopie juz sa dostepne te nowe blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Tomek1987 napisał:

Właśnie przeglądałem jak to świeci i... nie podoba mi sie, co sadzisz o tych maxspectach ?? Lj m

Mam Maxpecta rsx r5 300W ...... mnie się podoba, korale rosną, lampa cichutka.

Ale jak miałem okazję przetestować przez kilkanaście minut Philipsa to duża  różnica na jego korzyść (oczywiście tylko w kwestii wizualnej).  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxspect rsx r5 albo zobacz Zetlight 6600


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Chrusciik napisał:

Maxspect rsx r5 albo zobacz Zetlight 6600

Widzialem rsx r5 i rozmawialem z posiadaczami, opinie sa podzielone i porownujac ta lampe z dwiema mj l165 jak dla mnie to światło jest lepsze w modelu mj l165, korale prezentuja sie "wyrazniej", kolezankama rsx  i nie jest zadowolona, qmaven, nie znam nikogo kto ma ta lampe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Tomek1987 napisał:

Widzialem rsx r5 i rozmawialem z posiadaczami, opinie sa podzielone i porownujac ta lampe z dwiema mj l165 jak dla mnie to światło jest lepsze w modelu mj l165, korale prezentuja sie "wyrazniej", kolezankama rsx  i nie jest zadowolona, qmaven, nie znam nikogo kto ma ta lampe

No to zależy też jaki model kupisz... Masz 100, 150, 200 i chyba 300W. Może któryś z tych posiadaczy ma ten słabszy model? 

Co do mj l165 - lampa dobra ale też nie widomo czy dwie Ci starczą. Zobacz może maxspect ethereal


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Chrusciik napisał:

No to zależy też jaki model kupisz... Masz 100, 150, 200 i chyba 300W. Może któryś z tych posiadaczy ma ten słabszy model? 

Co do mj l165 - lampa dobra ale też nie widomo czy dwie Ci starczą. Zobacz może maxspect ethereal

Jeden to bedzie za malo , a dwa za duzo kasy... moze ktos ma takie dwie lampki w 100cm ??

W sensie mj l

Koszt teraz to jakies 2500 pln 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tomek1987 napisał:

Jeden to bedzie za malo , a dwa za duzo kasy... moze ktos ma takie dwie lampki w 100cm ??

W sensie mj l

Koszt teraz to jakies 2500 pln 

Maxspect Razor 180W za 2500 na reefguard. Albo kiedyś widziałem Spectra 2 216W na coralhouse za 1999zł. Ale nie wiem jak się sprawuje. 

A nie chcesz jakiejś używki ? Na olx teraz patrzę Pacific Sun T5 8x39W za 1600zł. Z tego co wiem to bardzo dobra lampa.

Edytowane przez Chrusciik (wyświetl historię edycji)

Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Chrusciik napisał:

Maxspect Razor 180W za 2500 na reefguard. Albo kiedyś widziałem Spectra 2 216W na coralhouse za 1999zł. Ale nie wiem jak się sprawuje. 

A nie chcesz jakiejś używki ? Na olx teraz patrzę Pacific Sun T5 8x39W za 1600zł. Z tego co wiem to bardzo dobra lampa.

Miałem t5, co jakis czas świetlówki do wymiany i juz nie chce, szukam, przegladam te lampy i juz sam nie wiem, im wiecej sie oglada tym wiecej niezdecydowania, wzialbym te dwie lampy mj l165, cholera najlepiej byloby gdyby wypozyczali przed zakupem :), ale zadna z wiodacych firm tego nie robi, a szkoda... w zoa w katowicach swieca lampami reef flare i szczepki pod nimi wygladaja... petarda, ale sama lampa do zbiornika 3800 plus uchwyt, paranoja zeby w lampie za prawie 4 k uchwytu nie bylo!, dwa kessile tez ponad 3k i uchwyty, a z tych do 3k zostaja tylko lampy maxspect i zetlight, bo chyba juz nic innego ? Pacific sun... zaje... lampy ale grubo ponad 5... podobnie jak emotech radiony.... 

10 minut temu, Chrusciik napisał:

Maxspect Razor 180W za 2500 na reefguard. Albo kiedyś widziałem Spectra 2 216W na coralhouse za 1999zł. Ale nie wiem jak się sprawuje. 

A nie chcesz jakiejś używki ? Na olx teraz patrzę Pacific Sun T5 8x39W za 1600zł. Z tego co wiem to bardzo dobra lampa.

Ten razor to fioletowa poswiate daje podobno, takze odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w tych maxspectach dobre jest to , że sprzedawane z uchwytem. To kup je i zawsze można zwrócić na uznasz, że słabo świecą. Masz chyba 14 dni na zwrot.


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Arek77 napisał:

Mam Maxpecta rsx r5 300W ...... mnie się podoba, korale rosną, lampa cichutka.

Ale jak miałem okazję przetestować przez kilkanaście minut Philipsa to duża  różnica na jego korzyść (oczywiście tylko w kwestii wizualnej).  

Jak myslisz czy dwie mj l165 wystarcza nad 100x40x50?? Szopen na youtube oswietlal 100x50x50 i wygladalo to calkiem ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tomek1987 napisał:

Jak myslisz czy dwie mj l165 wystarcza nad 100x40x50?? Szopen na youtube oswietlal 100x50x50 i wygladalo to calkiem ok

Masz baniak 200L a dwie lampy dają Ci tylko 130W. Mi się wydaje, że to troszkę za mało. Zależy też jak będziesz miał ułożoną skałę i jak bardzo wymagające koralowce.
To, że wygląda spoko ma się nijak do przyrostów :) Ale zawsze można do tych lamp dorzucić jakąś listwę LED czy "cuś" :P


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Chrusciik napisał:

Masz baniak 200L a dwie lampy dają Ci tylko 130W. Mi się wydaje, że to troszkę za mało. Zależy też jak będziesz miał ułożoną skałę i jak bardzo wymagające koralowce.
To, że wygląda spoko ma się nijak do przyrostów :) Ale zawsze można do tych lamp dorzucić jakąś listwę LED czy "cuś" :P

Podeslalbys mi fotki swojego baniaka... jak to swieci u Cb???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołożę swoje 3 grosze:) mialem mjl165 swieci bardzo fajnie, ale ciężko powiedzieć czy dwie dadzą radę. Teraz mam reef flarę pro m i radiona 30 G5 i jak dla mnie Radion troszkę przegrywa z pro m, ale to jest moja opinia, nie ujmując niczego żadnej z tych lamp, tylko to większy budżet. Może popatrzysz na coś z reef factory jak byś mógł gdzieś obejrzeć? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, kokomag napisał:

To i ja dołożę swoje 3 grosze:) mialem mjl165 swieci bardzo fajnie, ale ciężko powiedzieć czy dwie dadzą radę. Teraz mam reef flarę pro m i radiona 30 G5 i jak dla mnie Radion troszkę przegrywa z pro m, ale to jest moja opinia, nie ujmując niczego żadnej z tych lamp, tylko to większy budżet. Może popatrzysz na coś z reef factory jak byś mógł gdzieś obejrzeć? 

 

Widzialem lampy reef flare w sklepie zoa w Katowicach.... na zywo... pieknie świecą:) i to te starsze modele, nad ten zbiornik wystarczy jedna pro l badz l? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się, bo też myśle o zakupie lampy.

A co myślicie o nowych orphekach?  (np. blue sky) Ma to ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi do zbiornika 60x40x35 proponowano rozmiar s, wziąłem m tak na zapas i na przyszlosc. Teoretycznie taka m powinna starczyć, ale może być tak ze Ci boków nie doświetli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tomek1987 napisał:

Widzialem lampy reef flare w sklepie zoa w Katowicach.... na zywo... pieknie świecą:) i to te starsze modele, nad ten zbiornik wystarczy jedna pro l badz l? 

Podjec jeszcze raz do sklepu powiec jakie masz akwarium Ewa Ci doradzi, lub jej mąż to są ludzie bardzo życzliwi i znają się na rzeczy ;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wezme rsx r5 200, moze ktos ma doswiadczenie z ta lampą, jak wizualnie, jak przyrosty, jak ogolne wrazenia ? Widzialem na youtube filmy i wyglada dobrze, chyba do 2800 nie dostane lepszej lampy (nowej) ? Co sadzicie? Faktycznie dwie mj l jump moga byc za slabe

A moze reef flare pro m? k**wa juz sam nie wiem, tydzien siedze i lampy ogladam, kobita juz ma dosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie te lampy nad 500l zbiornikiem... Poszukaj na forum KLOCa... Jestem z nich zadowolony, dobre pokrycie światłem, bezproblemowe, estetyczne... Nie wiem czy na super wymagające akropory były by dobre, ale takich nie mam.. 

Zwykłe twardziele mają dobre przyrosty i w miarę kolory, chociaż problemem tutaj może być w większym stopniu chemia wody i ogólna kondycja zbiornika... 

Ja polecam... Są lepsze lampy, ale w takim budżecie ciężko będzie wybrać coś lepszego i sprawdzonego...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, pj007 napisał:

Lepszej tj mocniejszej z poborem prądu tak? 

Wiem co to wspolczynnik par kolego, pytam o przyrosty pod lampa, czy lepsze dwa maxspecty mj l czy jedna rsx r5 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Tomek1987 napisał:

Wiem co to wspolczynnik par kolego, pytam o przyrosty pod lampa, czy lepsze dwa maxspecty mj l czy jedna rsx r5 200

Tomku nie mnie oceniać czy wiesz czy nie.  Tylko w lampach Radion, Reef Flare i Orphekach widziałem adnotacje o par.

Do niedawna przyjmowało się że im większy pobór prądu tym mocniejsza lampa. Teraz trochę się to zmieniło ale dalej bez paliwa nie ma mocy :D

Edytowane przez pj007 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tak ja jak swoją m pro przycedze to korale z akwarium chcą do lodówki, moc jest i w porównaniu do radionka obok ( w takim samym baniaku) lepiej mi rozświetla więc domniemam ze więcej "PAR" daje, co do tego maxspecta 500 to nie wypowiem się, nie mialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.