Skocz do zawartości
marek21

Pozbyłem się wirków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak pozbyłem się wirków mając po4 0.02.

Mój zbiornik to 378l góra i 116l sump.

W obiegu płynie u mnie 400L wody.

Najbardziej obawiałem się całkowitego wyzerowania fosforanów,dlatego pojąłem takie działania:

Pięć dni przed podmianą dołożyłem około 200g węgla aktywnego by rozkręcił się dobrze ponieważ martwe wirki wydzielają toksynę.

Około godziny 20 wieczorem ,dzień przed podmianą.

 Użyłem 2ml Elimi-Phos Rapid który jest oparty na lantanie i wyłączyłem odpieniacz na 15 minut by płyn dobrze rozmieszał się w zbiorniku.

Dosypałem do sumpa 5 szczypt(tyle ile złapałem w dwa palce) suchego pokarmu af Anthias pro feed,żeby podbić fosforany.

Dolałem 10ml Power elixir by zminimalizować oddziaływanie preparatu na korale.

Z rana moje po4 to 0.03,a wirki całkowicie zniknęły. Zdarza się zauważyć pływające w toni trupy.

Około godziny 10 zrobiłem standardową 8%  podmianę wody.Na ten moment  (minęło 8 dni)żadnych efektów ubocznych.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale czemu powiązałeś obecność wirków z fosforanami?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, marek21 napisał:

Dosypałem do sumpa 5 szczypt(tyle ile złapałem w dwa palce) suchego pokarmu af Anthias pro feed,żeby podbić fosforany.

I to zabiło wirki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dale napisał:

No dobrze, ale czemu powiązałeś obecność wirków z fosforanami?

By móc zastosować środek phos Rapid, trzeba mieć fosforany, dlatego podbijał suchym żarciem. Działanie "uboczne" tego specyfiku to eliminacja wirków. A jak miał ich dużo to zastosował węgiel by wyłapać toksyny z padających wirków. Nie wiem tylko co ma pomóc elixir od af. Ja często stosuje phos rapida i po koralach nie widzę negatywnych skutków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał Arrooss1.Powiazałem z fosforanami bo ,żeby użyć coś do zbicia fosforanów zawierające magiczna substancję "lantan" która zabija wirki trzeba mieć te fosforany z czego zbijać. Zdawało mi się ,że napisałem to dość klarownie żeby zrozumieć tym bardziej ,że w każdym punkcie uzasadniałem po co użyłem każdego z produktów.

Elixir to nic innego jak witaminy i aminokwasy dlatego chciałem wspomóc koralowce po tym jak by usuwanie wirków skończyło przypadkowym wyzerowaniem po4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, marek21 napisał:

żeby użyć coś do zbicia fosforanów zawierające magiczna substancję "lantan" która zabija wirki

No właśnie zabrakło tego magicznego lantanu w pierwszym poście - informacji o działaniu ubocznym. Jeśli to faktycznie tak działa, to jest to kuracja dla mnie, bo mam jeszzce trochę wirków, no i mam fosfor na poziomie 0,2.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się potem pozbyć fasforanu lantanu z akwarium? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A które preparaty zawierają lantan? Bo Np. używałem Microbe-Lift Phos-Out 4 - w płynie, lałem tego dużo a bezpośrednio po kuracji robiłem ICP i lantan wyszedł minimalny. Pytam, bo mam wirki, a wskazany preparat jest niedostępny.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dale Ten który opisałem zawiera ,reszty etykiet nie studiowałem o nie było mi to konieczne.

Arek 77 jeśli zagłębisz się w etykietę producenta na wyżej opisanym produkcie wszystkiego się dowiesz. Po to były potrzebne fosforany ponieważ łączy się on w cząsteczki ,które potem są wywalane przez odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marek21 napisał:

dale Ten który opisałem zawiera ,reszty etykiet nie studiowałem o nie było mi to konieczne.

No właśnie zapytałem, bo w wypadku środków które używałem, nie ma informacji o składzie, nawet karta produktu go nie zawiera.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za relacje. Jedno mnie ciekawi. Wałęsa tylko 4ml? Tam dawka to podobno jakieś 2 ml na 100l wody.

Zamówiłem i ja, zobaczymy jak przyjdzie.

 

Btw. Jak pozbywałeś się wirków z toni?

 

 

Edytowane przez 9866666 (wyświetl historię edycji)

Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.