Skocz do zawartości
Dareklisc

Aplikacja dla morszczaka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Z racji tego że planuje się przebranżowić i pójść w stronę IT szukam pomysłu/inspiracji dla projektu który będę mógł rozwijać podczas trwania kursu programowania, praca z czymś czym się pasjonuje napewno pomoże w poszerzaniu horyzontów.

 

Zastanawiam się co nam morszczaką może się przydać w takiej aplikacji mobilnej/webowej. Zdaje sobie sprawę że takich aplikacji jest od groma ale może jest coś czego wam brakuje albo czy są jakieś pomoce które są poprostu porozrzucane i warto by to scalić w jednej aplikacji :)

 

Parę pomysłów mam ale może dodacie coś od siebie :)

 

Z Rzeczy które napewno chciałbym zrobić

 

- wprowadzanie parametrów o przedstawienie ich w formie np wykresów jak np w aquanote

 

- kalkulator mieszania, dawkowania balinga coś na wzór tego który stworzył @Testerw excelu .

 

- Notatki 

 

- Ustawienie przypomnień o dawkowaniu np. pierwiastków śladowych 

 

 

 

Temat będzie rozwijany w perspektywie roku w raz z nabywaniem nowej wiedzy .

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, rzecz wręcz niemożliwa ale chciałbym żeby różne urządzenia smart różnych producentów mogły być obsługiwane z jednego programu... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dadario napisał:

Darek, rzecz wręcz niemożliwa ale chciałbym żeby różne urządzenia smart różnych producentów mogły być obsługiwane z jednego programu...

Pomysł super, może kiedyś poczuje się na siłach.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym korzystał z takiej apki. Gdzieś kiedyś widziałem taki program. Ale wyglądem mnie odstraszył.
Przykładowo tygodniowe testy. Po wpisaniu w tabelkę program informuje czy pomiary mieszczą się w normach. Jeśli przykładowo są za wysokie apka informuję Cię co można zrobić żeby dany wynik zbić (lub podnieść).


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Aquaman napisał:

Chętnie bym korzystał z takiej apki. Gdzieś kiedyś widziałem taki program. Ale wyglądem mnie odstraszył.
Przykładowo tygodniowe testy. Po wpisaniu w tabelkę program informuje czy pomiary mieszczą się w normach. Jeśli przykładowo są za wysokie apka informuję Cię co można zrobić żeby dany wynik zbić (lub podnieść).

Jak już będzie to na takim etapie to napewno będę się tu konsultować czy graficznie się podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura w dni letnie, realne ?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pośrednictwem samej aplikacji napewno nie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Dareklisc napisał:

Za pośrednictwem samej aplikacji napewno nie 

Ok, to może urządzenie które będzie współpracować z aplikacją ja rozumie temat rzeka…


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat przyszłościowy, póki co zaczynam, cudów nie bedzie z początku ale liczę że z czasem aplikacja będzie rozwijać się razem zemną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja temperatury 3 punktowa ale nie pomiar a właśnie rejestracja... online Powiadomienie o przekroczeniu wartości określonej w przedziale. Powiadomienie o braku zasilania.

Dziennik pomiarów.

Dziennik z odliczaniem wymiany świetlówek.

Jak wyżej dla żywicy i refiltrow z opcją odliczania czasu do wymiany i wprowadzenia ręcznie przefiltrowanych litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, chwialek napisał:

Rejestracja temperatury 3 punktowa

Co to jest "rejestracja temp. 3-punktowa? Z trzech rejestratorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tj 3 termometry spięte w jednym programie. Z wykresem dobowym/ tygodniowym / miesięcznym.  Czy to wymaga 3 rejestratorów - czy jednego z 3 punktami pomiarowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , będę  kombinować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Darek

Jakieś 2 lata temu opracowałem dla kogoś taką aplikację na PC. Nie ma ona wszystkiego, np. procedur obliczania dozowania czy przypominaczy itp. Te funkcje są zaś w innej aplikacji mobilnej dostępnej na mojej stronie (Apka mobilna jest dostępna non-profit, z tym, że współpracuje z komputerami poprzez MODBUS).

Wspomniana aplikacja na PC opracowana przeze mnie dla kogoś zbiera informacje o wynikach z 5 zbiorników równocześnie. HUB magazynuje te dane w karcie SD. Czyli działa autonomicznie. Moduły łączą się z hubem radiowo (nie wifi, tylko radiowo poprzez protokół MODBUS). Nie ma dzięki temu plątaniny kabli. Urządzenie HUB podłącza się poprzez USB do PC i można władować zarejestrowane dane. Zbierane je co godzinę. Można je zapisać do pliku CSV i łatwo wczytać do excela. Dalej to już własna wola co z nimi zrobić, npo. wykresy itp.

obraz.thumb.png.dbb6a5361456d717ceee42c7cb12a773.png

Piszę o tym po to, żeby może dać jakiś pomysł na aplikację. Można by to napisać w formie apki na smartfona.

Oznaczenia w okienkach -  w większości wiadome. PSU oznacza zasolenie w jednostkach PSU. Poza tym wiadomo co reszta oznacza.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mufti

Bardzo fajny pomysł, ja jednak na początku raczej mam w planach możliwość dodania następnego zbiornika i klepanie wszystkiego z ręki. Bo jak rozumiem Ty masz program napisany pod zbieranie danych z sond ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można i klepać z ręki. To przecież nie problem ;)

Z tym, że równie dobrze można klepać sobie w Excelu i sam pomysł zastąpienia czymś odrębnym mija się z celem. W tym przypadku bardziej idziesz w aplikację offline do przeliczania itp. Tego jest masa w sieci, w tym freeware.

Ja wspomniałem o ewentualnym zbieraniu danych w czasie rzeczywistym. Rzeczywiste wartości pomiarów ze zbiornika w formie zapisanych danych historycznie.

Jednakże w dobie obecnej technologii bardziej racjonalne jest chyba gromadzenie danych w chmurze. Czyli w zewnętrznych serwerach, skąd można w dowolnym momencie ściągnąć aktualne dane do analiz. Czyli połączenie urządzenia poprzez LAN do internetu i zbieranie danych w zalogowanym serwerze.

Takie rozwiązanie oferuje m.in. @Przemekw urządzeniach oferowanych prze PS.

 

Pytałeś wyżej w poście o np. możliwość przetworzenia informacji o braku zasilania. Takie rozwiązanie istnieje. M.in. w urządzeniach oferowanych przeze mnie. Wymaga to jednak chęci od użytkownika na włożenie karty SIM i jak by nie było opłacenie abonamentu. Aby wysłać SMS z info odnośnie braku zasilania. Powiadomienie poprzez mail mija się z celem - większość routerów LAN (pomijając wewnętrzne zasilanie komputera przy akwarium, w celu podtrzymania zasilania) ma wyłączone zasilanie podczas jego zaniku. Więc niemożliwe jest wysłanie powiadomienia tą drogą. Jedynie "radiówka", czyli m.in. SMS ma rację bytu. Przerabiane wielokrotnie.

Masz chęć do działania ? Działaj!

Chętnie udostępnię poprzez priv moc pomysłów odnośnie przerobionych rozwiązań.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.