Skocz do zawartości
MarcinH

System Smart Reef z Reef Factory

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ze względu na problemy ze szkłem i jak wcześniej pisałem zmiany akwarium na większe, zdążyłem już zamienić część sprzętu na inny i przy okazji wymiany coraz bardziej myślę nad smart akwarium (lubię gadżety) a konkretnie nad sprzętem/system z Reef Factory. Podoba mi się z wyglądu, apka wygląda dla mnie oki bo testuje ją sobie od ponad miesiąca, brak jednego komputera centralnego też jest dla mnie plusem. Kupiłem już sobie nawet jedno urządzenie level keeper - dolewkę by potestować i bardzo mi się podoba podgląd wszystkiego w jednym miejscu. Tylko chciałbym wiedzieć czy ktoś z Was używa tego sprzętu, jak on się sprawuje w dłuższej perspektywie czasu, jesteście zadowoleni, czy są z nim jakieś problemy, zwiechy itd.? Pytam bo nie ukrywam, że trochę się nakręciłem ale zanim wpadnę w szaf dalszych zakupów, chcę wiedzieć czy warto? Czy może iść w analogowe (nie smart) rozwiązania bo są lepsze, pewniejsze? Proszę o takie szczere refleksje osób, które mają, użytkują i czy ponownie by poszli w ten system i te rozwiązania? 

Pozdrawiam Marcin 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie używa sprzętu Reef Factory? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to dość "świeży" sprzęt na rynku w porównaniu do konkurencji. Aby znaleść coś ciekawego musisz szukać po poszczególnych elementach które Cię interesują. 


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2023 o 16:11, MarcinH napisał:

Nikt nie używa sprzętu Reef Factory? 

Używam kH Keeper, Reef Flare Pro, Dosing Pump 4x od prawie roku.

Jak do tej pory wszystko działa.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reef Flare - ustawiłem cza i praktycznie nie zaglądam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie urządzenia smart są dla osób które często wyjeżdżają i nie maja zbyt dużo czasu na zajecie się akwarium. W każdej chwili będąc np. poza granicami Polski możesz podejrzeć parametry wody oraz sprawdzić czy urządzenie poprawnie działają. Sam mam Reef factory thermocontrol w akwarium który podczas upałów kilkukrotnie  ostrzegł mnie o zbyt wysokiej temperaturze. Odkąd mam to urządzenie woda w akwarium nigdy nie przekroczyła 27 C. Podoba mi sie jeszcze jedna funkcja w tym urządzeniu a mianowicie sterowanie grzałką i zabezpieczenie przed przegrzaniem wody. Obecna cena tego urządzenia jest nie do przyjęcia. Gdybym obecnie kupował szukałbym tańszej opcji. Lampy reef flare posiadam od około 3 miesięcy i jestem z nich bardzo zadowolony. Na pewno ponownie bym kupił. Zawsze opalałem akwarium T5 i postanowiłem zmienić światło. Przy urządzeniach do mierzenia kh musisz raz na dwa tygodnie sprawdzić poprawność wyników testem kropelkowym. Dodatkowo skalibrować sondę ph raz w miesiącu. Posiadam kh Lab od około 3 lat i przez ten okres jeden raz sie zorientowałem ze jest zapchany wężyk  od płynu kh. Oczywiście akwarium jesteś wstanie poprowadzić bez wifi poświęcając dosłownie kilka minut na częstsze badanie wody. Pompa obiegowa z wifi ? Po co to komu ?  Kilka tysięcy zostaje w kieszeni. Pompy  które są na  rynku od kilkunastu lat i  mogę je śmiało  polecić to używany grotech lub aqua trend. Grotecha miałem przez 15 lat i nigdy się nie zawiesił. Termostat możesz kupić za kilkanaście złotych. 


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuce swoje trzy grosze, korzystam ze sprzetu reef factory posiadam lampe, kh keepera, thermo control,  pompe dozujaca x4, pompe obiegowa i falownik z jebao wifi, do tego dolewka od red sea ato tez wifi. Zgodze sie z kolega powyzej dobra sprawa jesli duzo sie podrozuje, generalnie z kazdego sprzetu tzw smart jestem zadowolony aczkolwiek  nie jest on niezbedny, i jesli nie to ze duzo podrozuje to raczej teraz nie zainwestowalbym w urzadzenia Reef factory ze wzgledu na cene,    Urzadzenia jebao jak falownik czy pompa obiegowa wifi sa to urzadzenia tansze niz RF wiec tutaj nie ma o czym dyskutowac. Automatyczna dolewka red sea np jest kompletna i kosztowala mnie 155€, gdzie sam np level keeper bez pompy kosztowal 180€, a system z czujnikami tytanowymi jest jak dla mnie duzo lepszy niz zwykly plywak jak w level kiperze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie na filmik https://www.youtube.com/watch?v=sm-g646hxMw... potem zerknij na komentarze pod filmem, wejdź do kilku sklepów które miały ich produkty i juz nie mają zapytaj dlaczego, ile jest zniszczonych zbiorników i co się stanie jak z ich urządzeniami jak firma się sprzątnie lub padnie serwer, wejdź na opinie google odejmij od tego opinie pracowników sklepu "zwariowani" oraz samych właścicieli a będziesz wiedział wszystko o tej firmie. A i nie zapomnij napisać z problemem do nich byś usłyszał że to tylko twoja wina a ich sprzęt jest najlepszy na świecie. Wejdź na Facebook:  Akwarystyka morska - SeaFarm odszukaj post z 11 sierpnia 2023  Szymon Zurawski poczytaj opinie ile osób ma problem z ich sprzętem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik ja mam trochę ich sprzętu. Nie jest idealny ale też ciężko o alternatywę jeśli czegoś wymagasz więcej niż minimum.

Mam lampy reef pro i jestem za nich zadowolony, w porównaniu do radiona g5 o porównywanym poborze pradu daja więcej kopa.

Kh keeper że szklana sonda. Najtańszy na rynku. Mam go rok i bez problemów.

Smart tester. Mam go niedługo ale od strony wykonastwa wygląda bardzo solidnie. Czas pokaże jak się sprawuje.

Salinity guardian - robi co powinen.brak alternatywy ?

Ph meter - kupiłem użytkownik beż sondy. Z sonda hydrometa działa vez zarzutu

Pompy dozujace - Mam najstarsza 2 lata I działa tak jak powinna. Fajna współpraca z kh keeperem.

Thermo control - działa bez zarzutu.

Nie wszystkie sprzęty nie są mi potrzebne od reefa. Mam obiegówkę z jebao i działa poprawnie.

Falowniki od tunze robią swoje :)

Ogólnie dobrze ze są na rynku bo dają alternatywne, większy wybór sprzętu. A jaki kto wybierze to już własne preferencje.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KH keeper- działa bardzo dobrze ale i tak co jakiś czas kontroluje innym testem. 

Ph keeper - pokazuje co innego niż KH keeper pomimo kalibracji  

Pompy dozujące , stara wersja, działają super, poza wężami których mała średnica powoduje wykrzepianie się niektórych płynów , np easyreefs. 

Levelkeeper- po roku się zepsuł. 

Termometr- bez zarzutu. 

Włączniki- bardzo fajnie działają jak działają , na 5 kupionych 2 wadliwe. 

Zwróć uwagę, że niektóre sprzęty przypominają Jebao :-) 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ph keeper - pokazuje co innego niż KH keeper pomimo kalibracji  

 

Swojego czasu pytałem czy kH keeper pokazuje dokładnie taką wartaść pH jaka jest w akwarium.

Otrzymałem odpowiedź negatywną.

 


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.