Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli zbliżam się do zalania szkła, które zostanie ze mną już na dłużej. Specyfikacja:

Akwarium 280 x 100 x 65cm (h), sump 200 x 50 x 45 - robione w Corallife

Obieg: 2x Jebao MDP 10 000

Cyrkulacja: 4x Jebao MOW 16 000

Grzałki: Aquael Platinum 2x 300W

Odpieniacz: Nyos Quantum 220

Roller Mat Tropic Creations 300

Oświetlenie: 4x Pacific Sun Alpha

Skała: 100kg Arka MyReef

Piasek: Reeflowers Pearl White 1-1,5mm

Będę uzupełniał na bieżąco. Na razie układam skałę. Pozdrawiam.

spacer.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie :o Powodzenia! :thumbup:


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne !

Z natury pesymista (niestety - zawsze szklanka do połowy pusta), więc mam drobną obawę i stąd pytanie. Sama woda to ponad 1800 KG. Jak to wytrzyma szafka i podłoga ? Zakładam, że po akwarium będzie kolejne akwarium, więc tam też pewnie "kilka" kilo nacisku. Czysta ciekawość.

Ale wymiary robią wrażenia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Śmiały projekt życzę powodzenia.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho to jednak nie wszyscy likwiduja, ale i ktos w litry idzie ;) Dobrze dobrze z kims trzeba sie na utrzymanie tego jedynego sklepu co sie niedlugo w Polsce ostatnie skladac hehe :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, docentos napisał:

Piękne !

Z natury pesymista (niestety - zawsze szklanka do połowy pusta), więc mam drobną obawę i stąd pytanie. Sama woda to ponad 1800 KG. Jak to wytrzyma szafka i podłoga ? Zakładam, że po akwarium będzie kolejne akwarium, więc tam też pewnie "kilka" kilo nacisku. Czysta ciekawość.

Ale wymiary robią wrażenia !

Stelaż stalowy malowany proszkowo, górna rama 10x5cm, 10 słupków 5x5cm. Raczej nie do ruszenia. Stoi na parterze, wylewka betonowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może fotka , jak  masz poukładane pod zbiornikiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam takie :

- dlaczego ta skala  a nie inna ?

- wykonanie akwarium na dl 280 cm a dno w całości ? Odważnie nie powiem, ale może się nie znam, technika idzie naprzód, jeszcze powiedz ze szkło to 12mm

piękne to wszystko będzie cieszyć oko

powodzenia :)

ps. No to witaj w gronie + prąd 500 :P miesięcznie :banghead 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beti

Znajomy, który robił akwarium zakłada wszystkie na tej skale i nie ma z nią problemów, w obecnym akwarium mam ceramikę i to w dość małej ilości i nie mam żadnych problemów, więc nie przywiązuję dużej wagi do skały w zbiorniku, byle nic nie uwalniała i nie zaczęła się sypać po kilku latach. Chciałem uzyskać naturalniejszy wygląd. Dodatkowo w sumpie będzie bardzo dużo mediów filtracyjnych.

Co do dna to mam na dole spoinę 3cm - jest ramka dookoła, klejone było na miejscu, dylatacja ponoć nie była potrzebna. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Cheilon napisał:

więc nie przywiązuję dużej wagi do skały w zbiorniku

Szkoda bo skala to ważny element w akwarium.

4 minuty temu, Cheilon napisał:

Co do dna to mam na dole spoinę 3cm - jest ramka dookoła, klejone było na miejscu, dylatacja ponoć nie była potrzebna. Pozdrawiam.

:)spoko, tak tylko pytałam 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Beti napisał:

Szkoda bo skala to ważny element w akwarium.

Jakbym miał okazję kupić np. pukani to bym kupił, ale z dostępnych na miejscu ta moim zdaniem była najlepsza. W sumpie będzie 40kg żywej 4 letniej skały, nie będzie źle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję projektu i  życzę powodzenia.

mam też pytanie jakie nóżki pod stelaż zastosowałeś i w jakich odstępach? na podłodze są panele winylowe?


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stelaż stoi całą powierzchnią na podłodze. Bez nóżek. Na podłodze panele winylowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli stoi bezpośrednio na stelażu to czy jest możliwa regulacja poziomu po zalaniu?


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli jest wypoziomowana podłoga to nóżki są zbyteczne . Nawet lepiej , że ich nie ma przy tak dużym ciężarze. Też tak mam z tym , że pod stelażem mam podkładki gumowe , co by stelaż nie rdzewiał przy rozlanej wodzie .:)

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jak tam projekt? Pływa już coś?


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne akwarium


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny zbiorniczek po sąsiedzku w zasadzie... Gratuluję... Czysto, schludnie i "przewiewnie"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na razie to tak na przetrwanie, żeby obyło się bez strat po przesiadce, mam nadzieję, że za rok, dwa będzie petarda. Walczę ze zbyt czystą wodą, ale tutaj też muszę się nauczyć zbiornika bo jednak jest trochę inny jak poprzednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Cheilon napisał:

Dzięki, na razie to tak na przetrwanie, żeby obyło się bez strat po przesiadce, mam nadzieję, że za rok, dwa będzie petarda. Walczę ze zbyt czystą wodą, ale tutaj też muszę się nauczyć zbiornika bo jednak jest trochę inny jak poprzednie.

Kiedy była przesiadka?
Ffajnie to wygląda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x jebao i 1x vortech 40. Przednia i tylna górna chodzą na w1. Środkowa na losowym, z tyłu przy piasku na trybie C - włącza się raz na jakiś czas. Vortech w reefcrest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.