Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Petardinio ;) Uwielbiam zbiorniki gdzie jest dużo przestrzeni. Gratki, tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cheilon pokaż proszę zdjęcia sumpa. Jestem ciekawy jak masz rozwiązany "poziom techniczny". Jak sprawuje Ci się rollermat TC???  Sam zastanawiam się nad tym samym albo 400ką. Coś byś zmienił??? Poprawił???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dadario w sumie nic skomplikowanego, starałem się zrobić tak, żeby było prosto, ale jest za to dużo przestrzeni i nie zbiera się syf.

Z rollermata jestem zadowolony, jest to mój pierwszy, więc ciężko o porównania, ale robi co ma robić, nie zacina się, zrobiłem małą przeróbkę dodając kolanko na wylocie nadmiarowej wody - mam go otwarty na maksimum, z powodu "za czystej" wody i było słychać lekki chlupot, teraz jest bezgłośny.

1705850939644.jpg

Więc tak, na spływie jest roller plus odpieniacz i trochę litrów mediów luzem w woreczkach.

1705850939610.jpg

 

Później mam komorę z mediami filtracyjnymi, w koszykach dla łatwiejszego czyszczenia (na razie nie było potrzeby)

1705850939664.jpg

Później komora ze skałą z poprzedniego akwarium oraz komora z powrotem. Mam tam też filtr przepływowy na węgiel, sonda ph i inne pierdołki.

1705850939687.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Cheilon napisał:

Trochę zdjęć:

spacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.png

Te montipory na pierwszych fotkach wiesz jakie to odmiany?


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dadario napisał:

@Cheilon Jak sprawuje Ci się rollermat TC???  Sam zastanawiam się nad tym samym albo 400ką. Coś byś zmienił??? Poprawił???

@dadario  Dobrze , że pytasz , na rynku jest wiele firm więc warto się zastanowić. Ja bym  zwrócił uwagę na dostępność oraz cenę rolek z włókniną. Ja mam samoróbkę i nie zamienił bym się na oryginalny. Ale to jest moje zdanie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andzior70 ta różowa to montipora tropic thunder, czerwono/pomarańczowo/granatowa to Montipora Rainbow.

@JerzyB@dadario za rolkę płacę 60zł na coralhouse, wystarcza na 5-6 tygodni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Cheilon napisał:

@andzior70

@JerzyB@dadario za rolkę płacę 60zł na coralhouse, wystarcza na 5-6 tygodni

Obecnie kupuję 50kę  110cm  X 100m  za 110zł. Jedyna wada to , że muszę ciąć.

Screenshot_2024-01-21-19-02-47-676_pl.allegro.jpg

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Cheilon napisał:

montipora tropic thunder

Dzięki


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie też takie problemy z krzemem w osmozie? W końcu udało mi się wyjść z nim na 0. Wkłady z sera silicate clear za membraną a przed żywicą nic nie dają. Wrzuciłem po prostu 5l żywicy i jest super. spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to masz za filtr do żywicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, tomi1140 napisał:

Co to masz za filtr do żywicy?

Wygląda nieco jak kolumna szlifująca do reaktora.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3x filtry korpusowe 10 masakra. Zakrecisz bieda odkrecić. Wiecznie podcieka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomi1140 napisał:

Mam 3x filtry korpusowe 10 masakra. Zakrecisz bieda odkrecić. Wiecznie podcieka..

Tak z tymi 10' jest , że  kluczem ciężko dobrze dokręcić. Co do filtra DI , też mam podobny na 4L złoża .:)

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomi1140to specjalny filtr do żywicy od tropic creations. Niestety już nie produkują, dostałem ostatnią sztukę. Twistman też takie robi, widziałem w pewnym sklepie używki;)

 

Edytowane przez Cheilon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zmywarki (pojemnik koszyk na sztućce zmywarki Electrolux) łatwo czyścić, za uchwyt do wiadra "pobełtać" i gotowe. Akurat wchodzą mi dwa na szerokość, jak wtedy kupowałem były po 23zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić kilka zdjęć całego zbiornika?


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.