Skocz do zawartości
robertb

Skylight RL vs reeffaktory L full spectrum

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie poszukuję lampy do akwarium 100x70x70. Z obsadą głównie Lps i zastanawiam się nad modelami od polskich producentów Skylight RL i Reeffaktory L. Posiadacie jakieś doświadczenia z tymi lampami? Która możecie polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie łamie regulaminu jeśli tak to przepraszam i do kasacji ale rozważ też moje lampki www.fluolamps.pl są filmy, testy, jak coś to napisz podpowiem. 
 

Model rl90 

pozdr 

Dawid 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, robertb napisał:

Witajcie poszukuję lampy do akwarium 100x70x70. Z obsadą głównie Lps i zastanawiam się nad modelami od polskich producentów Skylight RL i Reeffaktory L. Posiadacie jakieś doświadczenia z tymi lampami? Która możecie polecić?

W lokalnym sklepie akwarystycznym widzę regularnie obie i wg mnie skylight wygląda ciekawiej jeśli chodzi o to jak pod nim wyglądają korale i działanie aplikacji. Jednak sam używam t5 wiec tak 100% doznań z użytkowania nie mam jedyne co to luźne obserwacje ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

mam akwarium 100x40x65. Uzywam RF model M.

Przez rok uzywalem 8 swietlowek (4 actinic + 4 biale 10K) z Aquaela i bylo calkiem dobrze. Kazdy zakatek akwarium byl bdb doswietlony, wiec dla oka wydawalo sie dosyc jasno. Wszystko pod tym roslo, zarowno miekasy, LPSy oraz SPS (mam tylko dwa gatunki montipor). 

Wiedzialem, ze predzej, czy pozniej bede musial wymienic swiatlo. W koncu wybor padl na RF model PRO BLUE "M". Na poczatku wydawalo mi sie, ze jest za ciemno. Po miesiacu ja i korale przywyklismy. Zauwazylem wieksze przyrosty SPSow. Korale ktore niby byly dalej od zrodla swiatla, jakby w cieniu, i tak lepiej zaczely wygladac, pompowac i odwdzieczac sie kolorami. To pewnie zasluga wiekszego PARu (tak sobie to tlumacze, moze jestem w bledzie). Generalnie wszystkie korale wydaja sie miec bardziej pastelowe kolory.

Co do ceny 3500zl (teraz widze promocje na ich stronie za 3000) , to OK. To tylko ledy, ale czego sie nie robi dla hobby.  Mozliwosci ustawien poszczegolnych kanalow jest prosta i intuicyjna. Mozna skorzystac z przygotowanych profili albo pobawic sie samemu. Laczenie po Wifi dziala i nie sprawia problemow. Sama lampa wyglada bardzo kompaktowo, dobrze wykonczona. 

Do serwisu mam  ok godziny drogi, polski producent  - to tez bralem pod uwage przy zakupie.

Podsumuwujac, gdybym znowu szukal lampy , to z pewnoscia byloby to RF. 

 

pozdrawiam

Rafal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie reef Factory bierz. 
Tu masz akwarium Damiana pod tymi lampami, na żywo robi jeszcze lepsze wrażenie. Też się zastanawiałem czy brać RF czy coś innego i u mnie zdecydowała cena bo wyrwałem za 100€ maxspecta rsx 200W, znam kilka akwarii pod RF i lampy robią robotę  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, elespero napisał:

Zdecydowanie reef Factory bierz. 
Tu masz akwarium Damiana pod tymi lampami, na żywo robi jeszcze lepsze wrażenie. Też się zastanawiałem czy brać RF czy coś innego i u mnie zdecydowała cena bo wyrwałem za 100€ maxspecta rsx 200W, znam kilka akwarii pod RF i lampy robią robotę  

 

Przy takim płytkim akwarium to każda lampa będzie dobra.

@AnTod jakiegoś czasu skylight używa, może się pochwali.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, katani napisał:

Przy takim płytkim akwarium to każda lampa będzie dobra.

@AnTod jakiegoś czasu skylight używa, może się pochwali.

No nie, przy płytszym mniejszą moc potrzeba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, elespero napisał:

No nie, przy płytszym mniejszą moc potrzeba. 

No dobrze, to poprawię się: Każda lampa z regulowaną mocą się nada do płytkiego zbiornika. Co innego do zbiornika 70cm.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem RF i drugi raz bym nie kupił, bardzo małe pokrycie, pod lampą bardzo dużo PAR, ale trochę dalej już znacznie mniej, dodatkowo dyskoteka w akwarium. Biały kolor brzydki, praktycznie musiał być do 0 skręcony. Apka super, i sam design lamp, ale samo światło męczące na dłuższą metę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego moje i tak to biją na głowę bo mają jedną soczewkę mieszają kolory w wersji full mają 5 kanałów i nie trzeba nic kombinować tylko świecić na max, byłem na zlocie parę osób lampki widziało. Mam na nich akwa, farmę i wszystko rośnie. Na prosto licząc fabryka ta sama co redsea a lampa o 50 procent tańsza z dodatkowym kanałem 4 wartym. Czego chcieć więcej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten temat to ciagle pytanie o lampe kogos "nie zainteresowanego" czy zlot naganiaczy? @Beti moze warto przyjrzec sie czy tu ktos multikonta przypadkiem nie uzywa ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jestem zainteresowany zakupem lampy a rozważałem te dwie opcję z uwagi na dostępność servisu i że polskie.  Z David Reef nie mam nic wspólnego. Bo to rozumiem przytyk w jego stronę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z racji wywołania do tablicy. 

Posiadam skylight - od lutego brak zastrzeżeń. 

Miałem poprosiłem Dawida o RL90  czyl iPoolblom . 

I by zostały nad akwa ,ale żonka marudziła że za głośnie dla niej to był jedyny dla mnie jedyny minus .

Więc szukałem pasywnego chłodzenia i padło na tego druga lampę. 

Tak to by zostały Polbloomy . 

 

3 godziny temu, sith114 napisał:

Czy ten temat to ciagle pytanie o lampe kogos "nie zainteresowanego" czy zlot naganiaczy? @Beti moze warto przyjrzec sie czy tu ktos multikonta przypadkiem nie uzywa ;P

Oj chyba błądzisz, jeśli chodzi o multikonta. 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przeszedłem 100% na skylighty hyperspot R kilka miesięcy temu i jestem mega zadowolony. Z początku w grudniu ubiegłego roku zmieniłem tylko nad kostką aby sprawdzić jak zareagują korale (ten sam obieg co główny zbiornik) i ku mojemu zaskoczeniu wszystko sie rozwijało jak pod hybrydą ati t5 8x80+4x75led, po kilku miesiącach świecenia i testowania nad kostką, w kwietniu zmieniłem oświetlenie nad głównym zbiornikiem 730L montując tam 4x skylight hyperspot RM zamiast wspomnianej ati hybryda. Moje korale rosną podobnie jak pod ATI, wybarwiają się równie ładnie :)

Jak dla mnie największym plusem skylightów jest niewątpliwie zmieszane światło wydobywające się prosto z soczewek - niemalże jak z pod rury t5, przy okazji niema efektu DISCO na podłożu. Kolejnym plusem jest zmniejszenie poboru energii o połowe w stosunku do ATI Hybryda oraz brak wymiany rur co 10 miesięcy. Ustawianie lampy - mega proste i przyjemne - koniec suwaków.

Poniżej fotka z końca maja

20240525_155741.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Lampa fajna , ale stosunek mocy do ceny , to porażka .

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, JerzyB napisał:

Witam 

Lampa fajna , ale stosunek mocy do ceny , to porażka .

Pozdrawiam 

 

10 minut sprawdzania. Ceny CoralHouse/CrazyCoral.

 

Orphek Atlantik iCon 235W: 235W, 4617zł - 19,64zł/W

Ecotech Marine Radion XR30 G6 BLUE 4 372,20zł, 215W - 20,33zł/W

Lampa ATI Straton Pro 204 7400zł 290W - 25,51zł?W

Skylight HYPERSPOT RL 3561zł, 160W - 22,25zł/W

Maxspect RSX R5-300 3916zzł, 305W - 12,83zł/W

Reef Flare Pro BLUE L Black 4680zł, 195W - 24zł/W

 

 

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki kiedy , to zdrożało jeszcze nie tak dawno Orphek był za niecałe 4000. To lampy dla bogaczy , moja DIY około 600W w ledach Cree i 8X80W świetlówki ,to koszt około 3000:) 

Lampa ma półtora roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę nudny, ale o tym mówię w filmach na YouTube żadna marka nie zastąpi mocy i tak Chińczyk 200 wat będzie lepszy niż każde 100 super firmowego notabene też chińczyka markowanego w eu lub USA ;) 


 

u mnie w rl90 sterowanej WiFi z jedną soczewką wychodzi 11 zł 

 

W lampach na pilota to koszt i 8,40 zł 

 

Apropo 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza... W moim przypadku to warunek brzegowy do prowadzenia akwarium. Cena ma znaczenie trzeciorzędne. Dlatego używam philipsów. Cały czas myślę o zmianie lamp, ale cały czas na pierwszym miejscu jest cisza.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak ant, moje niestety lekko szum dają i w dużych pomieszczeniach to się gubi, tak jak u mnie w salonie działa 12 lamp, ale salon jest 6 m w gore, w małym pomieszczeniu będzie wiatraczek słyszalny. 
 

Z drugiej strony otrzymywałem info że są cichsze od innych znanych marek z wentylatorami, ale dla niektórych jedynie pasywne chłodzenie.

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego producenci lamp montują takie wentylatory . Na rynku są do nabycia b.ciche , u mnie w lampie 5 oraz w upalne dni 11 do chłodzwnia są nie słyszalne :)

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadlem sie z radionow  g5 pro na skylighty. Cudne lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.