AnT Report post Posted April 18 To zrobimy Quote Jutro nowy dzień. I nowa szansa, żeby znowu coś spi**dolić ... ale tym razem kreatywniej. „Właściwą funkcją człowieka jest życie, a nie istnienie. Nie będę marnował swoich dni, próbując je przedłużyć. Będę wykorzystywał swój czas”. . I to by było na tyle. . Share this post Link to post Share on other sites
inmar Report post Posted April 19 Ja sobie niedawno zrobiłem,taki z 88m2 na palach to zabiorę z sobą. Quote http://nano-reef.pl/...__1#entry380116 było http://nano-reef.pl/...__1#entry214523 było http://nano-reef.pl/...rojekt-nano-30/ było http://www.sma.org.p...tawiam+zbiornik było Share this post Link to post Share on other sites
Ironista Report post Posted April 19 6 godzin temu, inmar napisał: Ja sobie niedawno zrobiłem,taki z 88m2 na palach to zabiorę z sobą. No i elegancko, bierz go ze sobą, będziemy niezależni, bo diabli wiedzą jaki tam oni taras mają. Quote I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci... Share this post Link to post Share on other sites
Grzegorz Dyzma Report post Posted April 22 On 4/9/2026 at 7:32 PM, katani said: 1. dadario + 1 2. VDR + 3 3. Ironista 4. AnT 5. Katani +1 Dyzma + 0.7 Quote Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone Osprzet - Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W Suplementacja - Balling DIY HD Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie Share this post Link to post Share on other sites
dadario Report post Posted May 1 Witam cześć i czołem!!! Kończą się miejsca na tegorocznym zlocie akwarystów morskich. Jak zawsze frekwencja nie zawiodła, ale jesteśmy w stanie jeszcze kilka osób dopchnąć! Jeśli jesteś zainteresowany, wahałeś się albo czekałeś aż plany Ci się ułożą to może być ostatni moment na zgłoszenie. Zgłoszenie polega na poinformowaniu mojej skromnej osoby i wpłacie zaliczki!!! Więc jednocześnie jeśli zrobiłeś tylko część z powyższego to po praw się proszę, ułatwia to dogranie wszelakich szczegółów!!! Do zobaczenia!!! Quote Share this post Link to post Share on other sites
AnT Report post Posted May 4 W dniu 1.05.2026 o 10:41, dadario napisał: Witam cześć i czołem!!! Kończą się miejsca na tegorocznym zlocie akwarystów morskich. Jak zawsze frekwencja nie zawiodła, ale jesteśmy w stanie jeszcze kilka osób dopchnąć! Jeśli jesteś zainteresowany, wahałeś się albo czekałeś aż plany Ci się ułożą to może być ostatni moment na zgłoszenie. Zgłoszenie polega na poinformowaniu mojej skromnej osoby i wpłacie zaliczki!!! Więc jednocześnie jeśli zrobiłeś tylko część z powyższego to po praw się proszę, ułatwia to dogranie wszelakich szczegółów!!! Do zobaczenia!!! Tu mamy raptem ....... Quote Jutro nowy dzień. I nowa szansa, żeby znowu coś spi**dolić ... ale tym razem kreatywniej. „Właściwą funkcją człowieka jest życie, a nie istnienie. Nie będę marnował swoich dni, próbując je przedłużyć. Będę wykorzystywał swój czas”. . I to by było na tyle. . Share this post Link to post Share on other sites
Opelin Report post Posted May 8 Czołem wszystkim, Trochę mnie nie było, a to dla tego, że sporo się działo. Z bólem serca ale muszę poinformować, że w tym roku nie dam rady się wstawić. Nie chodzi o czas, ale o finanse. Rozpocząłem budowę domu, liczę się z każdym groszem, a nie spodziewałem się, że tyle kosztują same formalności jak geodeta, geolog, architekt i sam projekt. Niemniej, postaram się chociaż podjechać do Was zamienić 2 zdania z każdym. Bądź co bądź nie chcę całkowicie z tego rezygnować. Tegorocznym uczestnikom życzę dobrej zabawy! PS. Stare akwarium ma się dobrze, nie cieknie Quote Share this post Link to post Share on other sites
Ironista Report post Posted May 9 21 godzin temu, Opelin napisał: ... że w tym roku nie dam rady się wstawić. Spoko, my "wstawimy" się za ciebie, na bank. Quote I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci... Share this post Link to post Share on other sites
inmar Report post Posted May 9 Dokładnie,a kasę oddasz nam później . Quote http://nano-reef.pl/...__1#entry380116 było http://nano-reef.pl/...__1#entry214523 było http://nano-reef.pl/...rojekt-nano-30/ było http://www.sma.org.p...tawiam+zbiornik było Share this post Link to post Share on other sites
Ironista Report post Posted May 9 Godzinę temu, inmar napisał: Dokładnie,a kasę oddasz nam później . Oooo to to, to to Quote I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci... Share this post Link to post Share on other sites
Opelin Report post Posted May 10 Zaczynam się zastanawiać, czy stać mnie finansowo na Wasze towarzystwo Udanej zabawy! Proszę tym razem nie śpiewać pieśni ludowych po 22 Quote Share this post Link to post Share on other sites
katani Report post Posted May 14 Dobrze, że termin został przesunięty na czerwiec. gdyby nie to, to zlot wypadałby na ten weekend i znów byśmy zamarzali w nocy Quote Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat Tropic Creations 300, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000, Cyrkulacja 2x maxspect XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Dozowanie: Modern reef. I nic więcej. Ryby i inne biegająco-pełzające: Zebrasoma flavescens, xantrurum, brzydal, Salarias ramosus, Pictochromis aldabrensis, chrysiptera hemicyanea, Labroides dimidatus, Chelmon rostratus. Lysmata amboinensis x 3, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki slimaków turbo i columbelli... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia. Share this post Link to post Share on other sites
Ironista Report post Posted May 14 Są plusy dodatnie i plusy ujemne. Może i pizgało rok temu, ale za to alkohole były cudownie schłodzone. I to ekologicznie, bez lodówki, bez prądu. Quote I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci... Share this post Link to post Share on other sites
luft Report post Posted May 15 a jak tam - macie już w głowie jakie koraliki przywieziecie do baniaczka zlotowego ? Ja cos tam tradycyjnie przywioze Quote LED Maxspect, Tematy lufta Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę! Share this post Link to post Share on other sites
Ironista Report post Posted May 15 Jak widać na zdjęciu mogę wziąć briareum fluo. Może być z prawej strony baniaka, albo inna odmiana - z lewej strony baniaka, może być prostsze w hodowli czyli odmiana z przodu baniaka, lub też jeszcze łatwiejsza - odmiana z tyłu baniaka. No chyba że ktoś chciałby gatunek ze środka baniaka, ale to już wyższa szkoła jazdy, a dla ekspertów mam odmianę agresywną - zarastającą inne korale. Do wyboru do koloru. Quote I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci... Share this post Link to post Share on other sites
katani Report post Posted May 15 Jacek skałą do wymiany. Jak ktoś coś chce ode mnie, to niech pisze, zdjęć i filmików z mojego akwarium nie brakuje. Quote Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat Tropic Creations 300, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000, Cyrkulacja 2x maxspect XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Dozowanie: Modern reef. I nic więcej. Ryby i inne biegająco-pełzające: Zebrasoma flavescens, xantrurum, brzydal, Salarias ramosus, Pictochromis aldabrensis, chrysiptera hemicyanea, Labroides dimidatus, Chelmon rostratus. Lysmata amboinensis x 3, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki slimaków turbo i columbelli... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia. Share this post Link to post Share on other sites
VDR Report post Posted May 16 Monti czerwona capricornis, digitaty stalowe, czerwone, samarensis też może się znajdzie. Jak ktoś chce grzyby czerwone, niebieskie i zielone to też coś znajdę. Mam też jedna acre do pocięcia fioletowo zielona, cielista czy żółta - w zależności od zbiornika. Ponoć Austera (ale nie banana) Quote 110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001 Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/ http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl Share this post Link to post Share on other sites
inmar Report post Posted May 16 W dniu 15.05.2026 o 11:55, Ironista napisał: Jak widać na zdjęciu mogę wziąć briareum fluo. Może być z prawej strony baniaka, albo inna odmiana - z lewej strony baniaka, może być prostsze w hodowli czyli odmiana z przodu baniaka, lub też jeszcze łatwiejsza - odmiana z tyłu baniaka. No chyba że ktoś chciałby gatunek ze środka baniaka, ale to już wyższa szkoła jazdy, a dla ekspertów mam odmianę agresywną - zarastającą inne korale. Do wyboru do koloru. U mnie kiedyś rosła jak głupia i się straciła,ale chętnie przygarnę. Ja mogę zaoferować pavone cactus,może jeszcze sarco. Quote http://nano-reef.pl/...__1#entry380116 było http://nano-reef.pl/...__1#entry214523 było http://nano-reef.pl/...rojekt-nano-30/ było http://www.sma.org.p...tawiam+zbiornik było Share this post Link to post Share on other sites
AnT Report post Posted May 16 Najpierw zacznijmy czy będzie akwarium ? Quote Jutro nowy dzień. I nowa szansa, żeby znowu coś spi**dolić ... ale tym razem kreatywniej. „Właściwą funkcją człowieka jest życie, a nie istnienie. Nie będę marnował swoich dni, próbując je przedłużyć. Będę wykorzystywał swój czas”. . I to by było na tyle. . Share this post Link to post Share on other sites
Ironista Report post Posted May 16 Nie ma problemu, mogę uciąć plasterek z szyby, byle tylko był baniak do przechowania. Ant słusznie to zauważył (co mu się rzadko zdarza ostatnio - no ale wiek robi swoje) Quote I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci... Share this post Link to post Share on other sites
AnT Report post Posted May 17 (edited) Miałem coś napisać,ale zapomniałem . Edited May 17 by AnT (see edit history) Quote Jutro nowy dzień. I nowa szansa, żeby znowu coś spi**dolić ... ale tym razem kreatywniej. „Właściwą funkcją człowieka jest życie, a nie istnienie. Nie będę marnował swoich dni, próbując je przedłużyć. Będę wykorzystywał swój czas”. . I to by było na tyle. . Share this post Link to post Share on other sites
AnT Report post Posted May 17 17 godzin temu, Ironista napisał: Ant słusznie to zauważył (co mu się rzadko zdarza ostatnio - no ale wiek robi swoje) Touché Quote Jutro nowy dzień. I nowa szansa, żeby znowu coś spi**dolić ... ale tym razem kreatywniej. „Właściwą funkcją człowieka jest życie, a nie istnienie. Nie będę marnował swoich dni, próbując je przedłużyć. Będę wykorzystywał swój czas”. . I to by było na tyle. . Share this post Link to post Share on other sites
luft Report post Posted May 18 W dniu 16.05.2026 o 12:57, AnT napisał: Najpierw zacznijmy czy będzie akwarium ? rozwin temat, masz ku temu jakieś obawy? - w takim razie zacznijmy - czy bedzie baniak jak co roku? Quote LED Maxspect, Tematy lufta Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę! Share this post Link to post Share on other sites
dadario Report post Posted May 18 Panie i Panowie. Śpieszę rozwiać Wasze wątpliwości. Przepraszam że tak późno, ale szukałem życia w morzu śródziemnym i trochę odpłynąłem za daleko od brzegu :-). Oczywiście, że zlotowy zbiornik będzie. Więc giełda zlotowa wymień/oddaj/przekaż jak najbardziej jest aktualna. Dokładny rozmiar zbiornika jeszcze nie jest znany, ale myślę, że szczepki jak i większe korale się zmieszczą. Quote Share this post Link to post Share on other sites
luft Report post Posted May 18 2 godziny temu, dadario napisał: Panie i Panowie. Śpieszę rozwiać Wasze wątpliwości. Przepraszam że tak późno, ale szukałem życia w morzu śródziemnym i trochę odpłynąłem za daleko od brzegu :-). Oczywiście, że zlotowy zbiornik będzie. Więc giełda zlotowa wymień/oddaj/przekaż jak najbardziej jest aktualna. Dokładny rozmiar zbiornika jeszcze nie jest znany, ale myślę, że szczepki jak i większe korale się zmieszczą. w takim razie na oświetlenie z mojej strony tradycyjnie bedzie zapewnione (mimo, że nie wiem na ktora z Tomkiem dojedziemy ) Quote LED Maxspect, Tematy lufta Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę! Share this post Link to post Share on other sites