Skocz do zawartości
Przemek

NanoReef - rzeczy do zrobienia, poprawienia

Rekomendowane odpowiedzi

Jako poczatkujacemu w temacie brakuje mi podstrony z sondami.

Jest cala masa rzeczy, ktore mozna ujac w sondach:stosowane typy soli, testow, oswietlenia, obsada, rozmiar baniaka,

nawet proponowane zmiany. Ilosc rzeczy, ktore moznaby sondowac jest ogromna.


108L, 60x40x45cm, miniflotor, 2 x JVP-101, oświetlenie 6x24W, poki co skała dojrzewa :)

Start zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak odszukac swoje posty ?

Jak szukam posty jakiejs osoby to sa one w profilu.

A swoje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana nazwy działu 'Rośliny morskie - glony, makroglony i inne cyjano' na 'Rośliny morskie' - teraz jest tak, jakby założyć dział 'SPSy, LPSy i inne ryby' :clapping


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napis informujący o nowych wiadomościach mógłby zmienić kolor do czasu kiedy zostaną odczytane


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temacik. A co myślicie o takim pomyśle, żeby na głównej stronie, obok nowych postów, po prawej stronie dodać jedną kolumnę i zamieścić w niej nick osoby, która jako ostatnia napisała post w danym temacie? To by ułatwiło bardzo przeglądanie forum, a szczególnie już nie trzeba byłoby patrzeć na numerki w nawiasach, czy ktoś już coś dopisał.

>

4130-zmiana_forum.jpg


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się mam rozumieć, że brak jakiegokolwiek komentarza Mod'a lub Admin'a oznacza, że pomysł do bani?


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, a ja bym tam tylko chciał, żeby mi zapisywało wiadomości wysłane PW. i może czasami brakuje tego shoutboxa w którym można na żywo popisać z morszczakami, ale może i dobrze, że go nie ma, bo tak to bym się nie oderwał od forum i w końcu szef by mnie wywalił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#281548 LiZaRd :

bo tak to bym się nie oderwał od forum i w końcu szef by mnie wywalił :)

:D Shoutbox to byłby chyba tylko taki odciągacz. Albo wszyscy by na nim siedzieli, albo byłby pusty. A poza tym, sądzę że i tak chyba przerodziłby się w centrum kłótni, tak jak dużo postów.

A szef... szefa trzeba sobie wychować dobry człowieku, wychować... a później to już może być tylko lepiej, prawda?


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzejanc, ha! ja jako mod mogę Ci powiedzieć, byś posty scalił :)

a co do meritum pytania, to kompletnie się na tym nie znam więc nie wiem czy można i jak to jest skomplikowane. Ale mi wydaje się, że byłoby jeszcze mniej czytelnie. Chyba, że wygląd strony by się zmienił...

@LiZaRd, co do zapisywania "wysłanych" PW zgadzam się z Tobą. Można to obejść dodając jako drugiego adresata PW-ki siebie - zawsze to jakieś rozwiązanie.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie nie scaliłem żeby podskoczyć do góry, więc zrobiłem to świadomie. Poza tym, u mnie strona zajmuje jakieś 70% ekranu, reszta jest wolna na zabawę, więc można w zupełności dodać jedną tabelkę (nie wiem jak jest u innych na innych rozdzielczościach). Potrzebna jest w tym przypadku przebudowa głównej strony, ale to tylko troszkę grzebania w kodzie i nic więcej, łatwizna.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chcial :), żeby w wynikach wyszukiwania dodać kolumnę z ilością odpowiedzi w każdym ze znalezionych wątków.


108L, 60x40x45cm, miniflotor, 2 x JVP-101, oświetlenie 6x24W, poki co skała dojrzewa :)

Start zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho idealnym rozwiązaniem byłoby scalić zawartość nano-reef z enginem forum aqua-reef lub podobnym.

technicznie to oczywiscie malo realne jesli w ogole mozliwe. niemniej juz od jakichs 3 lat co jakis czas pojawiaja sie posty ktore pokazuja, ze techniczna strona nano-reef woła o pomstę do nieba, jak na dzisiejsze mozliwosci techniczne jakie niesie w sobie internet wyglada to naprawdę słabo.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam niesmiala propozycje aby z dzialu Nasze Akwaria wydzielic dzial Aquael Nano-Reef dla malych kostek 20-30 litrow. Cos takiego jak jest zrobione dla ReefMaxa.

Na forum jest juz co najmniej kilkanscie takich zbiornikow (mysle ze naprawde wiecej niz 20) i ciagle pojawiaja sie nowe.

Ten litraz robi sie coraz bardziej popularny, tak wsrod osob stawiajacych pierwsze kroki w swiecie soli (jak ja) ale tez wsrod bardziej doswiadczonych, ktorzy obok duzego akwa stawiaja 30tke i ogladaja przez lupe robactwo pelzajace po skalach ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki pomysł, aby w dziale szpital stworzyć swego rodzaju kompendium wiedzy stosowanej. Wyglądało by to tak że użytkownicy mający już wiedzę z dziedziny wypisywali objawy i leczenie konkretnych przypadłości w akwarium. Na przykład jakie są objawy niedoboru poszczególnych mikroelementów, najczęściej spotykane plagi etc. Mając zebraną wiedzę w jednym pliku może pojawiało by się mniej postów zniechęcających cokolwiek wyjadaczy w stylu "co na aiptasie" lub "zielone świństwo". A i sami "bracia mniejsi" w tym ja, mogliby szybko i bez zadręczania znaleźć odpowiedzi na proste pytania :clowning


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam proble uzywam na codzien Opery jako przegladarki i od niedawna nie dzialaja mi emotikony, w Internet Explorer wszystko jest po staremu zalaczam zrzuty ekranu:

Opera

opera.jpg

Internet Explorer 8

ie.jpg

mam pytanie czy to tylko u mnie tak jest, czy mozna to jakos zmienic, bo nie ukrywam ze chetniej korzystam z Opery :-)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ale to chyba musi byc cos po Twojej stronie bo ja tez uzywam ulubionej opery i wszystkie buzki smigaja.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu,

:kapelusz dziala,

cos mi Opera zaczela blokowac ale powylaczalem i znowu dziala :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest do poprawienia ale takiego zjawiska jeszcze nie widzialem.

Patrzac na liste obecnych KIDULT nam sie sklonowal?:clapping

czy juz nie powinienem pic winka?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łe dobre :clapping Może logował się z laptopa i komórki i sesję przytrzymało ... ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zesmnieuspokoil:D

Bo juz myslalem ze chyba na dzisiaj wystarczy. Dziwne troche bo bardzo czesto w pracy jestem zalogowany na komorce i gdy meczy mnie maly ekran

loguje sie na kompie i nic sie nie dzieje.

Z reszta jeden Dyzma chyba wystarczy.

Zdrowie:love


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z potrzeby chwili zapodaje temat: przydały by sie na forum przepinki/udostepnij do portali społecznościowych. Dla NR wielka promocja a dla mnie wygoda - klik i juz na FB ludzie widzą fotkę akwarium czy ryby ktora mi sie podoba :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał móc obserwować więcej niż 10 topiców :waving


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał móc obserwować więcej niż 10 topiców :)


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.