Skocz do zawartości
Przemek

NanoReef - rzeczy do zrobienia, poprawienia

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie by się marzył obowiązek występowania na forum z użyciem imienia i nazwiska. Myślę, że chamskich i nieprzemyślanych postów byłoby mniej. Niektóre fora już od dawna tak są zorganizowane.

U nas, pewnie nie do zrobienia :(

A jak byś wyegzekwował to żeby ludzie wpisywali swoje a nie wymyślone nazwiska?

Staram się nie pisać dziwnych rzeczy i nie obrażam innych forumowiczów, nie wypisuję wulgaryzmów, a mimo to nie mam wpisanego nazwiska....więc dla czego mam pozwalać na to żeby ktoś szargał moje nazwisko?

Myślę że podawanie tego typu danych nie wymusi kulturalnych zachowań.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to było podnoszone przez kogoś wcześniej : chodzi o to , że jak włączam obserwację jakiegoś wątku i dostaję maila z informacją o tym, że pojawiły się nowe posty to w ich treści nie ma polskich znaków, zamiast tego jest łańcuch znaków kodujący tą polską literkę. np.: w wątku http://nano-reef.pl/topic/53627-t5-6x39w/ ostatni post zawiera krótki komunikat "do góry :)" tymczasem w mailu widzę to jako "do góry :)"...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ten weekend będę w końcu wgrywał poprawki i kodowanie powinno być już ok - OBY :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak byś wyegzekwował to żeby ludzie wpisywali swoje a nie wymyślone nazwiska?

Staram się nie pisać dziwnych rzeczy i nie obrażam innych forumowiczów, nie wypisuję wulgaryzmów, a mimo to nie mam wpisanego nazwiska....więc dla czego mam pozwalać na to żeby ktoś szargał moje nazwisko?

Myślę że podawanie tego typu danych nie wymusi kulturalnych zachowań.

Pozdrawiam

do zrobienia to jest. złączenie konta na nf i facebooku. wiekszosc ludzi na fb ma konta pod parwdziwym imieniem i nazwiskiem. oczywiscie jak ktos chce to i tam załozy konto fikcyjne. wiec w 100% nigdy się przed tym nie uchroni.

jedyne co pozostaje to twarde moderowanie (ale z głową). jak ktoś rzeczywiście systematycznie częstuje ludzi chamstwem to po prostu banowac go na 2 tygodnie, jak sie powtórzy to 2 razy, to za trzecim skasowac konto. pewnie trafi sie taki co i 10 razy bedzie zakladał nowe konta, ale konsekwentne banowanie predzej czy pozniej kazdego ostudzi.

druga spraw czy jest o co kruszyc kopie. ? imho na NR chamstwa jest naprawde niewiele.

Edytowane przez kaziko (wyświetl historię edycji)

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w ten weekend będę w końcu wgrywał poprawki i kodowanie powinno być już ok - OBY :)

trzymam kciuki... :thumbup:


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna od innych wymagac, zeby byli zameldowani na facebooku... Bez przesady, lustracja juz byla :police:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba wdrażać żadnych specjalnych narzędzi do egzekwowania prawa. Wystarczyłoby oficjalne oświadczenie i akceptacja regulaminu, który by regulował pewne sprawy. W takim wypadku, podanie nieprawdziwych danych, jest przestępstwem. A w związku z tym, że tak naprawdę nie jesteśmy w internecie anonimowy, to i dalsze ewentualne postępowanie karne nie byłoby skomplikowane. Ale... Po pierwsze żyjemy w Polsce i wokół siebie mamy innych Polaków, co jest pewnym utrudnieniem we wprowadzaniu cywilizacji, a po drugie - już mi przeszło :) Pisałem to "w afekcie" i zmęczony całonocną pracą.

Myślę jednak, że konieczność podpisania się pod swoja wypowiedzią, w końcu doprowadziłoby do brania pełnej odpowiedzialności za swoje słowa. Może zmienię zdanie jak się prześpię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Idac tym tropem powinnismy dac zakaz pisania postow ludziom zmeczonym po pracy:)

Absolutnie nie powinno sie wymagać Imienia i Nazwiska.

Po to jest forum-tu maja byc nicki,ksywy.

Przynajmniej tak mnie uczyli w szkole:)

A Skoczek i tak każdego namierzy!

Wiec dalsze postępowanie karne nie bedzie też problemem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego tropu. Jeśli kogoś obraziłem pisząc o tym co mi się marzy, to jestem gotów ponieść konsekwencje.

Przecież nie wymagam, nie oczekuję, nie żądam i zdaję sobie sprawę, że to mało prawdopodobne - nie wszystkie marzenia się spełniają. Napisałem to wyżej i nie mam zamiaru rozpoczynać żadnej rewolucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje, ze ktoś lubi kolekcjonowac dane osobowe. :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje, ze ktoś lubi kolekcjonowac dane osobowe. :)

TY ? :)

A co do opcji złączenia konta NR z FB to nie ma problemu, od dawna mamy tą opcję tylko jest nie aktywna. Ale jak chcecie to mogę to uaktywnić. Natomiast na pewno nie będzie to przymus.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TY ? :)

A co do opcji złączenia konta NR z FB to nie ma problemu, od dawna mamy tą opcję tylko jest nie aktywna. Ale jak chcecie to mogę to uaktywnić. Natomiast na pewno nie będzie to przymus.

Ja? Nie proponowałem dopisywania nazwisk i nie jest mi to do szczęścia potrzebne :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Tak sobie czytam akurat temat Ostrzerzenie i mysle sobie czemu nie mozna po kazdej transakcji wystawic + lub - osobie z ktora sie handlowalo. Kazdy minus musial by byc uargumentowany krotkim postem do moderatora z jakiego powodu. Jesli powod jest sensowny i sprawa ewidentna to urlop do wyjasnienia sprawy, jesli ciezko rozstrzygnac moderatorowi o co chodzi to zawsze zostaja wystawione + i -.

Sam teraz robie kolejny zbiornik i kupuje troche rzeczy. U mnie sprawa jest prosta, postow nie mam wiele, bo jakos tak wychodzi ze wiecej czytam niz pisze ( co polecam niektorym;)) wiec robie przelew i czekam na wysyłke.Jeszcze nie trafilem tutaj źle, ale to by byla fajna opcja. Rozwiazuje problem jak sprawy sa nie jasne i ciezko ingerowac adminowi a w sprawach ewidentnych chociaz troszke mobilizuje bo rozwiazania sprawy i przede wszystkim uniemozliwia prowadzenie dalszego handlu do czasu wyjasnienia sprawy.

Powinno byc to widoczne zaraz pod awatarem zeby nie trzeba bylo tego nigdzie szukac tylko bylo na tacy widoczne dla wszystkich przy kazdym poscie.

Ciekawy jestem co o tym myslicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ocen uzytkownika" wg mnie nijak ma sie do tego o czym pisze bo:

Przypadek 1

Zakładam zbiornik, nie mam wiedzy, czasem co gorsza glupote napisze, inny uzytkownik stwierdza ze smiecisz i ocenia cie na "0"

Ale...

kupowalem, sprzedawalem juz duzo i jestem osoba solidna pod wzgledem interesow co potwierdzaja inni uzytkownicy

Opinia gwiazdek nie daje nic tu

Przypadek 2

Jestem starym wyjadaczem z masa postow, mam wiedze, pomagam czesto (np nudzi mi sie w pracy) i dziekuja mi za to gwiazdkami, ale przykladowo wyjezdzam non stop, wysylki lub przelewy zlecam zonie ktora olewa o co prosze, zwalam wszystkie niedociagniecia na innych krotko mowiac, mimo ze to Ja robie interesy. Nie chce juz tu wspominac o sytuacji, ze mam duzo postow dobrych ocen za wypowiedzi i pomoc, ale mam w powazaniu to ze zawieram umowe z kims poprzez forum "bo co ty mi mozesz".

To by byla ocena "jakosci handlu"

Jedyny argument jaki widze przeciw, to to ze tu wymieniamy sie wiedza i doswiadczeniami a nie jest to portal handlowy, wiec nie ma koniecznosci rozbudowywania opcji dotyczacych handlu.

Ale misje mysle ze znaja najlepiej moderatorzy admini i wlasciciel;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny argument jaki widze przeciw, to to ze tu wymieniamy sie wiedza i doswiadczeniami a nie jest to portal handlowy, wiec nie ma koniecznosci rozbudowywania opcji dotyczacych handlu.

Ale misje mysle ze znaja najlepiej moderatorzy admini i wlasciciel;)

amen

ps. Polskie znaki...


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No właśnie-o tym samym pomyslałam-nie robimy tutaj platformy handlowej:)

O gwiazdkach było dużo-dla mnie były bez sensu bo jak się zarejestrowałam to zaraz mialam reputacje koło 100.nie pisząc na forum prawie nic:)

Więc taka reputacja jest średnia bo co to za reputacja:)

No-chyba,że milczenie jest złotem;)

Ale plusy do transkacji i minusy-jestem na absolutne nie:)

Chociaż byłoby to lepsze niż komentarze "super zapakowana przesylka"itp.

Potem doszlibyśmy do super-sprzedawcy...;)

Nie samym targowiskiem żyje człowiek!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w 100%, że nie samym targowiskiem czlowiek żyje. Taką miałem tylko refleksje bo przeczytalem caly temat Ostrzezenie, przypadkiem ogladajac co nowego na forum. Niesmak mialem czytajac niektore posty i jakoś nie moglem dać sobie na wstrzymanie żeby tego nie napisac. Zgadzam sie ze to nie platforma handlowa, widze ze kadra pilnuje jakosci forum systematycznie:) Dlatego tu bywam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze nikt z z "szefostwa" nie ponosi odpowiedzialnosci za targowisko, ale mam pytanie.

Banujecie ludzi za multikonta. Gdyby ktos kupowal cos za wieksza sumke I powiedzmy sprzedajacy nie wyslal by nic. Nie zalezy mi na jego banie, lecz czy zglaszajac sie do np admina, jestem w stanie otrzymac IP danej osoby? (Jest to wtedy jedyny slad jaki drugi forumowicz pozostawi na forum)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak wywale np piatke za zakupy I ktos mi nie wysle paczki, to w sadzie mam sie zglosic I poinformowac ze wirtualny nick mnie okradl?

Raczej sad nie wystawi papierow.

/edit/

zeby nie bylo, sie nie czepiam ;)

Odpowiedz otrzymalem

Dziekuje

Pozdrawiam

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, każdemu rozdajemy adresy IP :) No błagam :)

Tylko naraz sądowy lub policji. I to nie jest nasze "widzi mi się" tylko tak stanowi prawo.

A Ty zanim polecisz do sądu że ktoś Cię wycyckał na 5k PLN to na pewno najpierw zgłosisz na to policję.

Tyle w tym temacie.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal "zanim" polece :yes

Ps. Juz zrozumialem wczesniej, wiec... mozna skasowac te posty, bo smieca (moje)

thx jeszcze raz.


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie ostatnio myślałem nad fajną funkcją , która według mnie ułatwiła by poruszanie się po forum.

Chodzi mi tu o ,,Do przeczytania'' - przeglądamy forum w poszukiwaniu informacji na dany temat i zaznaczamy sobie tematy które chcemy przeczytać później. Coś jak ,,Do obejrzenia'' na YouTube .

Wydaje mi się że była by to ciekawa opcja i tu kieruje się do moderatorów o przemyślenie mojej idei oraz do wszystkich użytkowników czy takie coś by się przydało :smiling:

Pozdrawiam

Mateusz


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.