Skocz do zawartości
TMK

ile płacicie za prąd (wszystko) ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja za poprzednie 300L kosztowało mnie 200 zł a teraz planuje 200L a koszt utrzymania to myślę że zamknę się w kwocie 80 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja place ok.100zł za wszystko komp,lodówka,pralka,akwa itp

an3500, 250w hqi 10:30-21:00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zapłaciłem... 604,27 zł i jakbym nie walczył z PGE to i tak mają w d*pie.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies 20 zl wiecej niz przed akwa a mam 300 L

Ale chyba nie miesięcznie? Bo te 20 zł to daje nam (przy założeniu średnim że miesiąc ma 30 dni czyli 66 gr na dobę, czyli to jest średnia cena za 1kW. Zatem skoro 1kW to 1000 W, to podzielone na 24, daje dobowe zużycie prądu 41,66 W na godzinę.Tyle to pewnie same pompy biorą ( obieg, pompa odpieniacza i cyrkulacyjne) choć zakładam że więcej. A gdzie oświetlenie? Edit - a gdzie grzałka? Bez jaj proszę.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja średnio 160-170 miesięcznie,Akwa na ledach sprzęt jak w stopce,telewizor prawie nonstop,lodówka mikrofala a czasami piekarnik itd...i w sobotę od rana odkurzacz.Laptop cały czas pod ladowaniem.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć że tak mało płacicie co niektórzy, ja przy normalnym użytkowaniu sprzętów domowego użytku plus lampa 6 x 54w (10 godz. dziennie) płacę prawie 400. A ile macie za 1 kw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się stresowałem tym hqi 250w myślałem że będzie ze 100zł -150zł miesięcznie po tych wszystkich bajkach a tu podejrzewam że 50zł-60 zużywa całe akwarium.

Grzałka jest ale ustawiłem 23-24C tak że jak temp wzrośnie za dnia do 26 to nad ranem 24< więc jest ale po co ?

Miały być oszczędności i są z HQI :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja niecałe 400zł / miesiąc za cały dom.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Kiflu, za caly dom 80f z tym ze rachuneki pkaci kobieta :-D

Nie dawno byla wymiana TV. LCD 180W na LED 35W. Zobaczymy czy cos sie zmieni.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

550 za miesiąc, akwarium około 350-400, reszta urządzenia domowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ok 1000l w obiegu średnio ok 200pln za prąd do akwa....

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kupić sobie cyfrowy miernik energii. On prawdę Wam powie. U mnie wg wskazań takiego miernika wychodzi ok 130 zł miesięcznie całość akwarium.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie odkad pojawilo sie akwarium rachunki wzrosly o 160zl (swiece 8x80W - ATI) baniak 1000l


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za swoją 160 płace dokładnie (tylko za prąd) 51, 25 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wychodzi 500 zł co drugi miesiąc. Place ze wskazań licznika. Wcześniej płaciłem po 160-180 zeta co drugi miesiąc. Przy akwa 200 litrowym rachunki skoczyły do 200-210 zeta. A teraz masakra.

Wysłane z mojego GT-I9505


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400 zł co dwa miesiące, do tej pory miałem wrażenie że płacę dużo, ale po przeczytaniu tematu uświadomiłem sobie że nie jest tak źle.

Cztery osoby w domu. Nie oszczędzamy na siłę, wyeliminowałem jedynie z użycia czajnik elektryczny na rzecz gotowania wody na gazie.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyeliminowałem jedynie z użycia czajnik elektryczny na rzecz gotowania wody na gazie.

A koszt płyty kuchennej to więcej niż mój tank razem z kuchenką gazową a czajnik elektryczny już w szafie stoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możnateraz kupić liczniki kontaktowe,powiem że są w miare dokładne - ja ogólnie 190 zł a za akwa od 80 d0 90 zł miesięcznie. telewior ogladam bardzo czesto i wychodzi ok 5 zł :-P najwiecej ciągnie pralka i babskie gadżeety toaletowe. Oświetlenie to pryszcz przy pralce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by to kogoś interesowało to gotowanie na płycie indukcyjnej jest tańsze niż na gazie,najdrożej wychodzi na ceramicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by to kogoś interesowało to gotowanie na płycie indukcyjnej jest tańsze niż na gazie,najdrożej wychodzi na ceramicznej.

Niestety nie każdy dobry garnek czy patelnia grillowa się nadaje, już nie wspominając o smażeniu na woku.Mój kolega ma i nie jest zadowolony.Także coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zważcie na to, że ceny w ostatnich 3 latach za energię z 2 razy obniżono.

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy 43l (FZN-3 + lampa LED 27W + koralia 900) nie widzę żadnej różnicy za rachunki płace ogólnie co 2 miesiące 200-220PLN zarówno przed założeniem jak i po założeniu akwa.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.