Skocz do zawartości
Gość

Vodka method

Rekomendowane odpowiedzi

Pozytywne.:)

SPS-y ladniej sie wybarwiaja poniewaz sa bardziej wykarmione i NO3 i PO4 sa nizsze.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie glony zaczęły schodzić, czyli po 2tyg. stosowania wódy. Jestem na etapie lania 1,5ml. na 500L. Zobaczymy co będzie dalej. A jeżeli chodzi o sps to ja zauważyłem chyba szybszy przyrost - takie przynajmniej wrażenie odniosłem. Na razie efektów ubocznych nie stwierdzam.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i czy można lać samogon??


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W artykule,ktory podalem pisze ze wodka jest najczystsza z alkoholi,wiec dlatego leci sie na niej.Ja podaje spirytus 90watt ,ten sam co dziady brodate nad ranem w aptekach kupuja (pewnie tez maja akwaria morskie),rozcienczam pol na pol z woda RODI i wychodzi 45watt.W artykule mis wspomina ze nie ma sensu kupowac drogiej wodki,wrecz przeciwnie-najtansza...Chcialbym tu podziekowac Nuroslawowi za oswiecenie mnie...bylem w bledzie myslac ze bakterie denitryfikacyjne zywia sie azotanami...Teraz juz wiem ze azotany potrzebne sa tym bakteria do oddychania azotanowego ,cokolwiek mialo by to znaczyc...Moje akwa juz ponad dwa miesiace leci na wodzie ognistej i dalej nie zauwazam zadnych skutkow ubocznych.Do tej pory jestem naprawde bardzo zadowolony,wreszcie czuje ze moje akwarium zmierza w jakims konkretnym kierunku...a to cieszy...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leję czystą wódkę o nazwie "Wódka Czysta" zakupiłem 100ml. :( Większa ilość mogła by się po pierwszym weekendzie skończyć a tak to nie korci i wygląda na to że jeszcze trochę posłuży. :) No i w przypadku setki jest mniejsze prawdopodobieństwo że to paliwo rakietowe czy też podpałka do grilla. pO takich specyfikach to człowiek przeżyje a akwa nie wiadomo.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te skutki wsadzania rąk bez rękawiczek to aby na pewno od wódki? Może to inna przyczyna zakażenia krwi a nie wódka w akwa?


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kevlar: nie od wodki, ale od bakterii wyhodowanych na tej pozywce


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i to nie koniecznie tych bakterii które byśmy chcieli wychodować.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

bez vodki tez masz wystarczajaco powodow zeby martwic sie o swoje zdrowie wkladajac rece do akwa.

pozdrawiam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze wogole wkladanie lap do zbiornika nie robi dobrze samemu zbiornikowi jak i samym lapom a czym mniejszy litraz tym latwiej o zachwianie parametrow i stres.Kiedys mialem mala rane na rece i sprzatajac akwa dotknalem zoanthtusa,po tym miejsce rany napuchlo i dlugo sie papralo.Nie wiem czy to przypadek czy fakt wkladania lap do zbiornika...teraz czekam na rekawice extra long i postanowilem przy ich pomocy ingerowac w prywatny kawalek rafy...niestety piekna wizja slicznych pielegniarek z usmiechem podajacych mnie sniadanie oddala sie...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MateuszD :

Kevlar: nie od wodki, ale od bakterii wyhodowanych na tej pozywce

Właśnie zastanawia mnie to czy ten wcześniej opisany przypadek zakażenia to na pewno skutek bakterii wyhodowanych na wodce?


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez nie mam gwarancji, tak bylo w Korale chyba napisane


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu mądrych ludzi długo zastanawiało się dlaczego zdażają się masowe zgony (czyli wszystko co żyje) w akwarium prowadzonym na wódce i jak już znaleźli przyczynę (tych zakażeń też) to my amatorzy z Polski będziemy im udowadniać, że jest inaczej :(:D:D ... a jak jest? - inaczej jest :):D:D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zaczelem lanie Prodibio BioClean.

Opis:

Prodibio - BioClean

Oczyszcza akwarium z alg biologicznie i naturalnie, łącząc siłę BIO DIGEST i ożywcze właściwości BIOPTIM.

BIO DIGEST ustanawia filtrację biologiczną i oczyszcza akwarium w sposób naturalny neutralizując odpady organiczne z pomocą 9 szczepów bakterii heterotroficznych:

- Paracoccus denitrificans i Pseudomonas stuzerii.

Bakterie te uzupełniają się nawzajem, każdy szczep przejmuje zadania poprzedniego szczepu, czyszcząc podłoże i filtry, oczyszczając, redukując azotany i fosforany i zapobiegając rozrostowi alg. Poprzez konkurencję żywieniową zapobiegają również rozmnażaniu się organizmów patogennych, poprawiają jakość wody i zmniejszają w ten sposób ryzyko niewyjaśnionych chorób. Ponieważ szczepy bakterii rozmnażają się w różnym tempie ich proporcje szybko się zmieniają. Aby utrzymać optymalne proporcje należy dodać jedną ampułkę BIO DIGEST co dwa tygodnie na 1000 litrów wody (lub mniej). Jeśli istnieje potrzeba przyspieszenia procesu oczyszczania nie należy zwiększać dawki, ale użyć preparatu częściej, na przykład, co tydzień.

BIOPTIM

Jest koncentratem pierwiastków śladowych, które przyspieszają aktywność biologiczną. Pierwiastki śladowe są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania żywych organizmów. Zawierają one SIARKĘ jako źródło białka, ŻELAZO dla roślin i prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego ryb, KOBALT jako źródło witamin z grupy B i BOR jako źródło wielu produktów metabolizowanych podczas budowy tkanek i uszkodzenia organicznego. Niezbędne do biologicznej aktywności pierwiastki śladowe są w akwariach pobierane przez algi, rośliny, bezkręgowce i inne organizmy a następnie neutralizowane i usuwane przez odpieniacz oraz aktywny węgiel. Na usuwanie znacznej ilości pierwiastków śladowych, co w efekcie prowadzi do ich niedoboru, ma również wpływ rozpad odpadów organicznych.

Filtr odwróconej osmozy (R/O) usuwa wszystkie pierwiastki śladowe. Może to powodować ustanie działania bakterii i spowodować ogólne spowolnienie procesów oczyszczania. Sytuacja ta prowadzi do: zastojów wody, rozmnażanie alg, śmierci ryb, hamowania wzrostu roślinności, itd.

BIO TRACE przyspiesza dziesięciokrotnie rozmnażanie bakterii oczyszczających oraz produkcję enzymów rozpuszczających odpady akwariowe.

BIO TRACE połączony z BIO DIGEST ożywia akwarium, przywraca wigor i zdrowie zarówno w słodkiej jak i morskiej wodzie. Pozwala to na uzyskanie czystej, zdrowszej wody oraz pełnych energii ryb i kwitnąco rozwijających się bezkręgowców.

Skład:

Niezbędne odżywcze pierwiastki śladowe: bor, wapń, miedź, żelazo, magnez, mangan, molibden, potas, siarka, cynk, i inne.

Dawkowanie:

Przeciętna dawka: co dwa tygodnie:

BIOPTIM: 1 ampułka na 200 litrów

BIO DIGEST: 1 ampułka na maksymalnie 1000 litrów.

Jeżeli akwarium jest bardzo zanieczyszczone nie należy zwiększać dawki, ale użyć 1 ampułkę na tydzień. Przed użyciem wstrząsnąć każda ampułkę tak, aby bakterie znajdujące się w końcówce znalazły się w zawiesinie.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś stosował wódkę przez dłuższy okres czasu np. rok czy dwa?


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Filtr odwróconej osmozy (R/O) usuwa wszystkie pierwiastki śladowe. Może to powodować ustanie działania bakterii i spowodować ogólne spowolnienie procesów oczyszczania. Sytuacja ta prowadzi do: zastojów wody, rozmnażanie alg, bla, bla"

Chyba kazda inteligentna osoba, moze z takiej wypowiedzi i analogicznych sytuacji wysnuc wniosek, ze cyano w zbyt czystej wodzie maja super warunki ze wzgledu na zmniejszona populacje innych bakterii?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marti701 :

Ja właśnie zaczelem lanie Prodibio BioClean.

Opis:

BIO DIGEST ustanawia filtrację biologiczną i oczyszcza akwarium w sposób naturalny neutralizując odpady organiczne z pomocą 9 szczepów bakterii heterotroficznych:

- Paracoccus denitrificans i Pseudomonas stuzerii.

Bakterie te uzupełniają się nawzajem, każdy szczep przejmuje zadania poprzedniego szczepu, czyszcząc podłoże i filtry, oczyszczając, redukując azotany i fosforany i zapobiegając rozrostowi alg.

straszny ten bełkot marketingowy. Do czego redukuje te azotany ? bakterie heterotroficzne redukują azotyny do azotanów, i wchłaniaja fosforany w budowę własnych komórek. W procesie denitryfikacji uwalniają już azot, a fosfor pozostaje w ich ciałach. Co się stanie, jesli bakterie zaczną umierać? kto wchłonie ten fosfor i nowy ładunek fosforu z pokarmem, jesli nikt nadmiaru bakterii nie usuwa ?

Krótko mówiąc fajny preparat do startu filtra biologicznego,

Marti701 :

BIOPTIM

Jest koncentratem pierwiastków śladowych, które przyspieszają aktywność biologiczną. Pierwiastki śladowe są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania żywych organizmów. Zawierają one SIARKĘ jako źródło białka.

Ciekawe, Białka są substancjami organicznymi o najbardziej skomplikowanej budowie. Nie da się ukryć że głównym składnikiem jest jednak N, H i C.


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Akwarium działa pewnie cztery miesiące , nie daje sobie rady z cyjano , jeden z doswiadczonych kolegów poradził mi żeby dodać 3 ml spirytusu dziennie do akwarium przez tydzień. Więc dodałem wieczorem , rano się budzę i woda nie jest klarowna , odnoszę wrażenie że namnożyły się pierwotniaki. Dlatego mam pytanie, dodawać jeszcze spirytus? Czy jest to efekt , który powinien ustąpić np po kilku godzinach ?

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli stosuje się wodke i się przestanie to korale tracą kolor. A na cyjano jest dobry węgiel.

2x dziennie naczczo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fal 3 ml spirytusu to bardzo dużo jak na pierwszy raz. Chyba mocno przesadziłeś (kilkadziesiąt razy za dużo) - zwłaszcza że nalałeś spirytusu. Przeczytaj cały ten wątek i lej zgodnie z tym co jest napisane i nie powinieneś mieć problemów.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc gubię się w tym wszystkim , czyli czystego sprytu , ile powinienem wlać ? na zbiornik , który w obiegu ma około 700L


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.