Skocz do zawartości
Gość

Vodka method

Rekomendowane odpowiedzi

a co za roznica czy wodka czy odpowiednio mniej spirytusu?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się ale w mniejszej proporcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Mam problem , chciałbym żebyscie pomogli , jeśli ktoś prześledzi dobrze ten wątek to zobaczy , że wg niektórych moja dawka była dobra.

Jednak w praktyce jest chyba inaczej , bo nastapił zakwit wody , więc moje pytanie jest następujące:

Lać jeszcze spryt do wody ?

Jeśli tak , to w jakiej ilości na 100L ?

Proszę o konkretne podpowiedzi

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przez pierwsze 3 dni lalem 0,2 ml na 200l, po 3 dniach 0,7 ml, po 2 tygodniach znowu zwiekszylem o 0,5ml, doszedlem do 2ml na dzien i mialem PO4 i NO3 zero wg. testow, zmniejszylem do 1ml, pojawilo sie PO4, teraz caly czas leje 1,5 ml rano.

Co glonów nie posiadam innych niż spagetti, ale kiepsko rośnie pewnie z braku NO3, mam za to brązowy pył na pompach pod światłem, który staram się regularnie usuwać.

Testy zrobie w niedziele.

może inni też się podzielą, jak leją i jakie mają efekty


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyjano mnie rozsadza , pojawiło się od momentu podłączenia Delteca AP 702 , No3 jest nie wykrywalne ,przynajmniej na testach , PO4 testy sali pokazują zera , a dziadostwo sobie rośnie. Dodałem 3 ml sprytu i delikatny zakwit bakterii , teraz mam dylemat lać spryt , czy może odpuścić.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fal :

Panowie,

Mam problem , chciałbym żebyscie pomogli , jeśli ktoś prześledzi dobrze ten wątek to zobaczy , że wg niektórych moja dawka była dobra.

Jednak w praktyce jest chyba inaczej , bo nastapił zakwit wody , więc moje pytanie jest następujące:

Lać jeszcze spryt do wody ?

Jeśli tak , to w jakiej ilości na 100L ?

Proszę o konkretne podpowiedzi

Pozdrawiam

Fal,masz tu artykul z tabela,jest tam pare tabel w zaleznosci od mocy alkoholu...Jak nie chcesz lac spirytusu,mozesz go rozrobic pol na pol z woda i wtedy otrzymasz vode o sile 45 watt...reszte znajdziesz w artykule...http://reefkeeping.com/issues/2008-08/nftt/index.php Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal, pierwszy post mówi żeby zacząć lanie od 0,1ml wódki na 100 litrów, czyli na twoje 700 powinieneś wlać 0,7 ml. wódki. Ty wlałeś 3ml. spirytusu Przy założeniu że wódka ma 40% to ty wlałeś ponad 7ml wódki czyli o ponad 10 razy za dużo.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
krzysiek75 :

Fal, pierwszy post mówi żeby zacząć lanie od 0,1ml wódki na 100 litrów, czyli na twoje 700 powinieneś wlać 0,7 ml. wódki. Ty wlałeś 3ml. spirytusu Przy założeniu że wódka ma 40% to ty wlałeś ponad 7ml wódki czyli o ponad 10 razy za dużo.

Zdaję sobie teraz z tego sprawę , ale tak podpowiedział mi kolega , który zakładam że wiedzę ma ogromną , nie będę go wymieniał z imienia , bo będziecie wiedzieli o kogo chodzi. Teraz stoję przed dylematem czy lać dalej wódke , czy odpuścić aż woda się wyklaruje.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuscic az woda sie wyklaruje.

Gdy przeczytasz o metodzie wodkowej to postaraj sie jeszcze zmniejszyc podawane dawki o polowe i smialo przedloz przynajmniej podwojnie czas zanim zwiekszysz dawke.

Wcale nie potrzeba dochodzic az do momentu zakwitu bakterii. Wystarcza male dawki np: 0,3 ml/100 l wody (ale nie od razu tak duzo) i sobie spokojnie odczekac. Kiedys testy rusza w dol :D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś, kto stosował tę metodę i przestał???

Ja stosowałem spiryt około 3 tygodni i po przerwaniu zauważyłem, że korale są bardzo blade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje cały czas i nie przerywam, co najwyżej zmieniam dawki. Zmian jednak nie widzę chociaż lałem już po 5 ml rano i wieczorem. Teraz jestem na etapie lania 2,5ml +2,5ml. Negatywnych skutków brak.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie tej metody, jestem może laikiem ale w Koralu czytałem, że może być niebezpieczna dla ludzi. Namnaża dużo więcej szczepów bakterii jak te potrzebne i nie daj boże się potem skaleczyć....Na ile sensowne są te doniesienia?


Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale ja póki co żyję, a tych bakterii mi się najwyraźniej namnożyło od jasnej cholery...wczoraj wykombinowałem sobie że mógłbym uzyć spirytu do pozbycia się kilku największych sztuk aiptazji....niestety żądza zabijania okazała się silniejsza od zdrowego rozsądku, i do wody (pośrednio) poszło co najmniej 7 ml. spityusu, o ile nie więcej. Rezultat - mętna woda, a w mieszkaniu śmierdzi jak w gorzelni :). Już się szykuje woada na awaryjną podmiankę.

Aha, aiptasie mają się całkiem nieźle :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z algami wapiennymi?Czy ich rozwój też zostaje zahamowany?


330l rafy + 180l szczepek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rosną sobie bez problemów. Właśnie mi minęły 4 miesiące lania i kombinowania z ilością. Od miesiąca jednak dawka mi się nie zmienia i przy niej zostanę czyli 4ml rano plus 4 ml wieczorem. Zmieniłem natomiast tydzień temu skład, a mianowicie leję mieszankę pół na pół czystą z żołądkową. Efektów negatywnych póki co nie ma.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zaczolem lać wódke do akwa, dopiero dwa dni więc nie wiem czy coś lepiej :D

Wódka ŻUBR setka leży sobie w szafce i podaje narazie 1ml na 200litrów około, akwa ma z wymiarów 240 ale jest sump z wodą a skała odejmuje wiec nie wiem ile tego :D myślę, że z przyjaciół zrezygnuje, na Wigilie podzieliłem się opłatkiem, pozjadały cały, teraz wódke piją i umieja słuchać rybki :D i nie wchodzą w zdanie :D


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba za dużo lejesz na początku - patrz pierwszy post. Powinieneś zacząć od 0,2ml. Przedawkowanie wódki może się wiązać z cyjano, dino i innym syfem.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na moje akwarium ja tez uwazam ze 1 ml to troszeczke za duzo, ale jak zasada w morszcyznie mowi kazdy zbiornik jest inny. Ja przy 150 litrach wody w obiegu zatrzymalem sie na 0,4 ml dziennie. Przy wiekszej ilosci zaczyna pojawiac sie bardzo deliktany nalot bakteryjny na szybach a to co tu wyczytalem to nic innego jak znak " upojenia alkoholowego"

Daj sobie kilka dni poczekaj na efekty, mierzysz NO3? Ja bym zmniejszyl dawka conajmniej przez pol, zeby nie przedobrzyc.To tylko sugestia.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość wódki trzeba przełożyć na długość stosowania metody i bardzo, bardzo powoli zwiększać ilość. Było tak że lałem po 5 ml rano i wieczór i to było przegięcie(pokazało się więcej cyjano itp.) ale tylko dlatego że zbyt szybko zwiększyłem ilość. Potem zmniejszyłem do 2,5ml x 2 i powoli doszedłem do 4 ml. W moim przypadku to jest ta ilość. "0" cyjano, "0" dino piasek bielusieńki. Glony mam jakieś na szybie w kącie (skąd nic ich nie może wyjeść) ale praktycznie ich nie widać i na skały nie wchodzą.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu byly tez pytania czy przerwanie dozowanie "krotkiego" jest mozliwe. W mojej sytuacji, gdy NO3 szlo do zera, przestalem dozowac, bez zauwazalnych problemow (troche cyano). Moze nie odczulem skutkow, bo dawka byla stosunkowo mala (1ml/500 l).

Co ciekawe, po jakims czasie stabilizacji i niespotykanym rozjasnieniu korali, zaczalem dodawac netriumnitrat zeby NO3 miec na wykrywalnym poziomie. Tak prowadzi mi sie akwarium o wiele latwiej.

PO4 0,01 NO3 0,2 (szybko spada).

Gdybym poszedl w "zera", musialbym dodawac amino itp. Mam je w zapasie, ale nie jestem pod przymusem.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba coś pochrzaniłem.

Dzisiaj sump-a osuszyłem żeby wkleić przegrode do DSB, musiałem odpieniacz wyłączyć, woda się zrobiła mleczna ! Włączyłem go w zbiorniku, piany sporo ! chyba za dużo wódki-> za dużo bakteri ze woda zmieniła kolor ? Rybki troche szybciej oddychają. Jutro sump będzie gotowy już na szczęscie.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. od jakis 3 tygodni stosuję wódkę, zacząłem stosować, ponieważ zaczęło sie pojawiać cyjano. Cyjano jak bylo tak jest, chyba nawet więcej, ryby pływają prosto, a generalnie wyników lania wódki nie ma. Wódka na pewno dobra (wiem, bo piłem z tej butelki w weekend)

Panowie, co jest nie tak?

trochę konkretów:

360l+ sump,

PO4 - 0,6 od zmierzone tydzień temu od piatku stosuje absorber, wiec z czasem na pewno spadnie

no3 - około 1

mg - 1500

ca - 440

odpieniacz apf 600

na co dzien leję zeostart (2x2 krople) i zeobac (2x2 krople) odkilku dni stosuję coral vitalizer (6 kropli dziennie)

co robię źle?????


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.