Skocz do zawartości
e2rd

klejenie korali

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

w jaki sposób najlepiej przykleić do podstawki d.axifuge ? nie wiem jak to zrobic bo cały szkielet jest zarośniety tkanka.

mam klej poxipol ale boje sie go użyć, jest na bazie żywicy epoxydowej, i pisze na nim że działa toksycznie na organizmy wodne....

to sie nie nadaje? musi być cyjanoakrylowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup klej w tubce PARFIX CYJANOAKRYLOWY Jest bardzo gęsty można nim kleić pod wodą ;) 20 zł kosztuje.

Edytowane przez SunRose (wyświetl historię edycji)

SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pattex żel, Klei pod wodą ale trzeba troszkę potrzymać bo jakiś czas wiąże.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropelka w żelu , poza akwarium się sprawdza. Nawet dzisiaj kleiłem twardego , ale już dłużej ją stosuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat d. axifuga lepiej klei się klejem dwuskładnikowym niż cyjanoakrylem.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję temat ale nie chcę zakładać nowego. Dużo osób poleca pattex i okazuje się że mam w domu ten klej 

https://www.castorama.pl/klej-uniwersalny-pattex-total-repair-50-g-id-98390.html

Pattex total repair. W składzie ma N-(3-trimetoksysilylo)propylo) etylenodiaminia. Niestety nic mi to nie mówi. Czy ten klej jest bezpieczny do klejenia korali pod wodą? Jest napisane że wiąże do 30min a pełen efekt po 24h. Ktoś używał? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Danonek kup sobie dedykowany klej, patex i inne seczepy moze cos do wody wydzielic po za tym w kontakcie z woda po jakims czasie i tak pusci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak po taniości i na szybko dostępne to TADAM w formie żelu i Milliput Terracota lub Standard w formie plasteliny, czasem i kropelka pomocna. Nie używaj POXYLINY w ulotce pisze że jest toksyczna dla zwierząt wodnych. JM ma tanie kleje w żelu. A z pewnych plastelin to AF i DD są godne polecenia.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam TADAM, zdecydowanie najlepszy klej. używałem też parfix 3454. TADAM jest lepszy, bo nie zasycha i można długo go używać z tej samej tubki. Parfix albo kropelka w żelu zasycha i zakleja końcówki. Tadam mało się marnuje przy okazjonalnym użytkowaniu.

Z klejów dwuskładnikowych używam grotech coralfix classic. Polecam. AF plastelinę  użyłem raz, u mnie spowodował zmętnienie wody i wyrzut zooksantelli przez korale SPS. Więcej go do mojego akwarium nie włożę.

https://nano-reef.pl/forums/topic/95224-katańska-pięćsetka-po-wrocławsku/?do=findComment&comment=1112351


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał czy Tadam lub Prafix po otwarciu jak zostanie końcówkę wyrzec papierem , zakręcić i do lodówki. Ja tak robię od lat ani jeden mi wysechł.


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.