Skocz do zawartości
gottrek

Czy akwarium morskie moze byc niebezpieczne

Rekomendowane odpowiedzi

Mistrz odkurzania :D tego tygodnia :D


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że skoro temat już ...odkopany... to warto również zapoznać się z tym wątkiem:

http://nano-reef.pl/topic/1756-palythoa-sp-mocno-toksyczna/

a to również dla początkujących i dla tych co przeszukują forum o zagrożeniach i nie mogą nic znaleźć, bo jest trochę tematów na forum dotyczących tego typu spraw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Skaleczenia od jeżowcow też bezpieczne nie są. Gdy kołec zostanie bez lekarza się nie obędzie. Kontakt z krewetką boksującą też może nie być przyjemny. Pewnie trochę by się tego jeszcze zebrało, ale nie myśl, że to specyfika tylko morskiej akwarystyki. Mało który słodkowodny akwarysta nie skaleczył się choć raz o brzeg szyby, ostry kamień czy coś innego z wystroju akwarium. Większe ryby mają ostre płetwy stąd nie należy ich łapać rękami, co czasem robią ludzie. Tak też da się skaleczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadziałem się kiedyś na jeżowca Diadema setosum. Co najmniej 4 kolce zostały mi w palcach. Piekący ból jak po użądleniu osy ale dużo dłużej trwający. Po tygodniu przeszło.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:secret: może być niebezpieczne .. :)

http://brunon-reef.com

Edytowane przez Brunon (wyświetl historię edycji)

" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to było z borsukiem? :) jak osa, czy gorzej? dłużej piecze?

mój jest oswojony, bo nawet je mi z ręki i jakoś nie wyobrażam sobie, żeby mnie dziabnął, ale kilka osób już mnie pytało i powiedziałem tylko, że podobno trochę boli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie podgryza samica Błazenka jak grzebię w akwarium, bólu nie ma ale człowiek jak skupiony na ustawianiu a ta durna dziabnie to w szoku rękę ostro cofa i chlup woda na szafkę i podłogę, to bardzo denerwujące gdy ma się akwarium zalane pod korek. Kolejne niebezpieczeństwo związane z morszczyzna to to że uzależnia i kosztuje jak każdy nałóg. A i nie będę wspominał o odłańczaniu lub włkładaniu wtyczek do listwy z mokrymi rękami a się wydaje elektryk ze mnie. Pozrdawiam

Edytowane przez urban15 (wyświetl historię edycji)

Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie podgryza samica Błazenka jak grzebię w akwarium, bólu nie ma ale człowiek jak skupiony na ustawianiu a ta durna dziabnie to w szoku rękę ostro cofa i chlup woda na szafkę i podłogę, to bardzo denerwujące gdy ma się akwarium zalane pod korek.

Mam dokładnie to samo :) i jeszcze żonka na mnie krzyczy żebym nie chlapał na podłogę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem bliskie spotkanie z borsukiem i bolało jak diabli, co do elektryki to już nie podchodzę do grzebania w akwarium bez gumowych klapek. Miałem przebicie na grzałce i cały pokarm wyladował na ścianie tak mnie pstryknęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się dwa razy nadziełem na skrzydlicę. Teraz natomiast zawzięcie poluje na mój paluch lactoria cornuta. Fajne jest to że je tylko z ręki a złapać potrafi jak kombinerkami.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*BORSUK - po ukluciu w palec podczas czyszczenia szyby ( rzucil sie na glony ) ręka została sparaliżowana do ramienia , a ból był taki jak by po niej tramwaj przejechał pare razy :). Byłem sam w domu ale napisalem kartke co mi sie stalo i mialem juz w pamieci tel. przygotowany nr na pogotowie ;) , minelo po mniej wiecej 3-4 godzinach , opuchlizna trzymala sie okolo dobe...

Uwaga na borsuki !!!

pozdrawiam


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam cały czas macam gołymi rękami i nic mnie nie gryzie ani nie parzy jedynie Krewetki mnie czyszczą :) a tak na serio to jedynie przy Jadowitych (Skrzydlicach,Skorpenach i tego typu trzeba uważać) reszta raczej nie jest groźna no może poza Prądem który może dać się we znaki :)

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.