Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Polimery w morskim

Rekomendowane odpowiedzi

dperkowski,

Nieźle pomyślane, ale produkt nieskończony. Przy braku dopływu prądu kulki cofną się i wylecą drugą stroną. Potrzebne jest jeszcze jakieś sitko czy coś w tym rodzaju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panie Krzysztofie wiadomo już kiedy bendą dostępne biopeletki

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu mają być wysłane. Niestety, kolejka jak za czasów komuny :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.......czyli poerwsze pol tony biopelet rozeszlo sie jak swieze buleczki:) Jedni zamowili paczuszke drudzy od razu trzy bo baniak duzy. Czyli spokojnie jakies 250baniakow hula na NPBP

Mam nadzieje ze opini bedzie wiecej.

U mnie zrobilo sie bardzo pozytywnie, po pracy wrzuce zdjecia. Panowanie cyjano mimo ze siedmio miesiecznej KZ fp, pasowala im idealnie - zakonczone! Kryzys spwowodwany moimi bledami i stres korali ustopil a akwarium zlapalo swoj oddech

Korale pootwierane, nawet kapec dendro sie pompuje. Testy nie wiem od trzech nie robilem ale jeszcze pewnie duzo czasu zajmie zanim zejda.

Pomyslec ze jeszcze 2 tygodnie temu mialem w gaciach ze polozylem baniak:)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od znajomego taką kolumnę i zastanawiam się jak przerobić to za filtr przelewowy,jak zrobić dekiel zamykany do dosypywania.Macie jakieś propozycję ?

b9c087c85b88a21amed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#246868 ktryc :

dperkowski,

Nieźle pomyślane, ale produkt nieskończony. Przy braku dopływu prądu kulki cofną się i wylecą drugą stroną. Potrzebne jest jeszcze jakieś sitko czy coś w tym rodzaju.

Słuszna uwaga, o tym nie pomyślałem.

Chociaż i tak niektóre urządzenia będą podpięte do UPSów to warto i przed tym się zabezpieczyć.

Na wylot pójdzie siateczka, a na to wszystko nałożona dysza i powinno się trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie minęło 16 dni od wsadzenia kulek to akfa.

Tak jak pisałem akwarium było po restarcie więc posiadałem sporo glonów. Na dzień dzisiejszy nie ma po nich śladu!

Miałem też brązowy nalot na piachu i.... nie ma po nim śladu!

Na początku działania kulek, woda zrobiła się lekko mleczna, dziś jest kryształ.

Odpieniacz pieni super ( wstanie zajęło mu 11 dni)

W między czasie dociążyłem system SPSami - sporą ilością i korale super, polipy powyciągane - wszytko gra.

Dokładne wyniki NO3 i PO4 podam pod koniec tygodnia jak będę w posiadaniu Hanny.

Także na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolony z efektów, cokolwiek by te kulki nie robiły - robią to dobrze.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę wątek i na razie jak dla mnie bez konkretów. Czy może ktoś kto testuje napisać jak mu się zmieniły parametry po zastosowaniu magicznych kuleczek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#247343 bati :

Śledzę wątek i na razie jak dla mnie bez konkretów. Czy może ktoś kto testuje napisać jak mu się zmieniły parametry po zastosowaniu magicznych kuleczek ??

Polimerki mam od 10.03.2010 , jestem własnie po testach PO4 ( 0,00 - 0,01 ) test robiony był trzykrotnie miernik hanna. Nigdy w moim zbiorniku PO4 nie bylo niższe jak 0,05 , więc już mogę Tobie powiedzieć , że na 100% to działa. Wspominałem wcześniej , że od samego początku istnienia zbiornika nie mogłem pozbyć sie szarego nalotu na piasku , dzisiaj to już wspomnienie :) , glon czerwony jeszcze jest w moim zbiorniku , ale jest to chyba raczej powolny odwrót.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla bardzo ciekawa i bez dużego ryzyka metoda. Już niedługo pelletki zagoszczą i u mnie. Widziałem zbiornik p.Krzyśka na zeovicie jak normalnie chodził, później tuż przed przejściem na pelletki, następnie zaraz po przejściu na pelletki, ponad tydzień temu też oglądałem i powiem Wam, że jak w tym zbiorniku nic nie cierpi, nie podupada to dla mnie to jest to, zwłaszcza, że nie trzeba się pilnować jak przy zeo.Może w przyszłym tygodniu zobaczę zbiorniczek p.Krzyśka i jestem pewien, że gorzej nie będzie:D


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczyscilem troche watek:nono

Przepraszam jezeli komus zmienil sie licznik postow, ale zrobil sie smietnik. Kolejne wypowiedzi typu "czy przed wysikaniem sie nalezy zdjac spodnie" beda usuwane juz bez zadnych komentarzy.

Osobom najbardziej niecierpliwym i szukajacym prawdy proponuje umiescic kulki w filtrze i przekonac sie na wasnej skorze.

Ci ktorzy poczuli sie sie pokrzywdzeni po usunieciu postow prosze o wiadomosc na priv

Pozdrawiam:waving


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

ponieważ ja w swoim akwarium mam non stop za wysokie NO2 i NO3 więc również postanowiłem zamówić pellety. Cały czas myślę w co to włożyć. na początku myślałem o jakimś kubełku, ale nie jestem przekonany no i nie będzie widać czy się ruszają odpowiednio. Wpadłem więc na pomysł żeby wrzucić je do komory odpieniacza (założyłem nowy odpieniacz zewnętrzny Blau Aquaristic). Komora moim zdaniem jest bardzo duża, a ruch wody będzie z pewnością wystarczający aby poruszać kulki. Co o tym myślicie?


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj ten watek od poczatku to bedziesz oświecony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#247695 spirou :

w tym wątku był pomysł by tych kuleczek do odpieniacza jednak nie wkładać :)

ale niestety nie podam Ci konkretnego linka do postu, trzeba doczytać.

wiem wiem że był, jedno pytanie i jedna odpowiedź, ale odpieniacze są różne...ja konkretnie mam Blau Aquaristic Scuma 400 EXT Odpeiniacz do 400ltr. i jest tam spora komora mieszająca, ale z pewnością nie miesza jak szalona i różni sie od odpieniaczy tubowych.....stąd moje pytanie...ale pewnie sprawdzę to na własnej skórze, ponieważ w moim przypadku takie rozwiązanie byłaoby dla mnie najwygodniejsze (mały zbiornik, brak sumpa, brak miejsca)


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie jade juz na kuleczkach.Walczylem z nowym filtrem ponad dwa dni.Zobaczymy jak bedzie dalej.Jedynie jak na razie

musze rece wykurowac bo cale sa potluczone po walce z pleksi,klejem,rurami itp.

Dalem pare zdjec na Picase.

http://picasaweb.google.com/m/photo?uname=acutehomecare&id=5452629020927406306&aid=5452627586685690321&start=0

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miną wczoraj 17 dzień odpieniacz wyrzucił 2 kubki i opadł woda w kubku była w miarę czysta pomiarów nie robiłem na razie bo troszkę mam glonu wyszszego i karmie bardzo mało jutro zrobię pomiary i podmianę 20% i zobaczymy jak odpieniacz sie zachowa


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 22 dni od wrzucenia kulek odpieniacz dalej leży. W ciągu tego czasu zerwał się 2 razy ale brudu wielkiego nie wyrzucił.


540 l + 190l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System na jednej pompie.

Oto moja wizja podłączenia hydrauliki i filtra przepływowego pod BioPallets na pompie obiegowej systemu, (zakładając że pompa jest odpowiedniej mocy) można odciąć obieg do akwarium nie zakłócając obiegu w sumpie bez wyłączania pompy a tym samym filtra przepływowego, np podczas podmiany wody, regulacja na zaworach odcinających.

Co o tym sądzicie ?

Hydraulika-1.jpg


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi się wydaje ze za te wszystkie rurki i zaworki kupisz ze 2 pompy, pozatym montujac taka instalacje zrobisz niezły bałagan w szafce i druga kwestia w momecie zamkniecia zaworu z rury powrotnej do akwa zwiekszysz przepływ przez kulki, a chyba lepiej je jest miec w stałym przepływie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego powrót połączony jest ze spływem (górna pozioma rura z zaworem) ?

poza tym przegrody w sumpie - dobrze rozrysowałeś ?

miało być prosto, a jak dla mnie jest zagmatwane :)


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.