Skocz do zawartości
Tester

Moje 200 litrow podwodnego raju...

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki, na pewno skorzystam.

Może choć kilka fotek byś wrzucił, wszyscy są zainteresowani co dalej ...


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz, zdecydowalem sie na jubileuszowa fotke. Przy moim NP ten baniaczek wyglada troche szaro i troche nie teges.

5123-200l nr.jpg


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No baniaka nie poznaje. Gdzie sie podzialy kolory? Nie chcialo sie aparatu ustawic:whip

Ale a aquascaping coool


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładne zdjęcia :D


65x35x40h~85L, 10kg LR, 4x24w, kaskada i odpieniek DIY :D11.12.11r pękło dno :(((

100x40x50h~200L, kręci się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe - znowu dluga przerwa w aktualizacji. No co zrobic. Niejednokrotnie wole napisac krotki watek o jakims problemie niz tworzyc wielostronicowego tasiemca :D

Na obecna chwile akwarium calkowicie wylizalo sie z ran po czerwcowej katastrofie. Ja jestem o to doswiadczenie madrzejszy i ... biedniejszy o ladnych pare zlotych :( W kazdym razie nie dam sie juz tak zaskoczyc. Dodam ze chyba to jednak nie bylo przegrzanie w akwa. Sadze ze winien jest bufor pH ktory dodalem wczesniej a o ktorym zapomnialem i dopiero dokladna analiza dziennikow rozjasnila mi troche w glowie. W kazdym razie jak wiecie zainwestowalem ostatnio sporo w kontrole systemu (profilux, kamera, kontrola zdalna...). Na pewno nie jest to 100%-towe zabezpieczenie jednak zawsze cos.

Zycie ma sie swietnie, (odpukac ...) Moja kochana montipora urosla od czerwca o 1cm! Reszta korali tez odzyskala sily. Nawet te ktore uznalem za martwe dzis machaja do mnie radosnie swoimi polipkami :) Zycie wylazi z kazdej dziury :thumbup: co niestety dotyczy rowniez wirkow i aiptasii :thumbdown:. Aptasia ma sie swietnie bo mieszka pomiedzy polipami tubek wiec przy kazdym karmieniu zlapie cos do ryja. Przez miesiac chodzilem za wundermani ale wciskali mi jakies zamienniki. Uparcie odmawialem, a aiptasia uparcie rosla. No cholera by ja strzelila. Do tego plaga wirkow. No moze do plagi to jeszcze daleko ale co chwila widze te krowie placki lazace a to po szybie a to po skalach.

Dzisiaj powiedzialem dosc i kupilem... brzydala i slimaka nudibranch. Loretka jak zobaczyla brzydala to walnela mi: " cos ty nam tutaj za kupe wpuscil" No ja jej tlumacze ze tak nie mozna ze musi sie "nowym"zaopiekowac a ta dala nura w jakas dziure i powiedziala ze nie wyjdzie. Zoltek tez cos tam marudzil ale ogolnie zignorowal brzydala. A brzydal siedzi za skalami i nie mysli wyplynac. Ja mu tlumacze: "chlopie masz cale pole do obrobienia. Jak tak sie bedziesz piescil to cie zima zastanie" Chyba do niego trafilo bo wyplynal na rekonesans. Zaczalem wiec mu tlumaczyc co mu wolno jesc a czego nie. Ustalilismy ze oprocz aiptasii moze sobie uszczknac ciut knopii i xenii. Powywracal slepiami, popatrzyl na knopie, i podplynal do... zoanthusow. No mi rece opadly a on do mnie: 'koles, zartowalem... " i wrocil za skaly.

No coz. niedlugo sie przekonam czy zartowal :)

aaa i jeszcze kupilem dwa slimory: babilonie i mitre bo jak bylem u kapuh'ego to mi sie spodobala. Obie daly nura w piasek. Tylko babilonia sie rozglada tym swoim peryskopem. Normalnie czad :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładna historyjka :) ciesze sie ze jest dobrze. A cos wiecej o tym buforze ph... w czym byl problem dokladniej?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thumbup.gif

już wiem co robiłeś podczas zlotu !

Bajka, porażająca jakość


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniałe zdjęcia, fajna historia :). Jednak L. wurdemanni ciężko dostać, ale boggessi też wsuwa aiptasie. Przynajmniej ta moja (jak się okazało podróbka wurdemanni) tak miała, niestety skubała też Stylophorę i Pocciloporę...

Dobrze, że wszystko odżywa. Chętnie zobaczyłbym całe akwarium. Pozdrowienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotki i zwierzaki powalające :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to nie są tzw. "colonial hydroids"? Mam coś podobnego na jednej małej skałce i rośnie to bardzo szybko. Teraz ta skałka leży głęboko w cieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładne ustawienie!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie . Pierwsze ustawienie skały było dla mnie ciekawsze . To jest równie ładne .Foteczki piękne , śliczne .... :thumbup:


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczynilem troche zakupow i do baniaczka trafilo pare nowych mieszkancow. Kilka z nich mnie zaczarowalo :) Fotki bede zamieszczal sukcesywnie. Oto pierwsza porcja :)

gallery_10763_1780_110952.jpg

Przy okazji ktos mi powie co to jest? Po sprzedawca sam nie wiedzial dokladnie. Cos tam baczyl o monti ale mi to wyglada na LPSa (kolor naturalny - bez PS)

gallery_10763_1780_13480.jpg

Mam jeszcze zielonego acanta ale chwilowo aparat sie rozladowal :)

gallery_10763_1780_199754.jpg

jaki to gatunek? Kolor naturalny jednak w akwa zielone tipy swieca niesamowicie :)

Jak to wszystko ladnie poukladam to dam fotke calosci.

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękne akwarium gratuluję :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester acanthasthera piekna - podobna do mojej kapryszacej. Wpadlbym tam do Ciebie z jakims dremelkiem ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acra to A. echinata, śliczna :)

pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.