Skocz do zawartości
fal

Wracam do HQI

Rekomendowane odpowiedzi

Roman ile tego wissi u Ciebie ? 2 sztuki ? czy jedna ? i jakiej mocy ?

Ukłony - Ledowiec :clapping


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

only HQI :clapping, oczywiscie szacunek dla "ledowców" dla Ciebie Skoczek również :), choćby za to że wzieliście na swoje bary testowanie po to abym kiedyś mógł sam spróbować, ale na dzien dzisiejszy 250 W x 1 szt Reeflux'a wystarczy na początek aby zainicjować wzrost korali może potem Philips aktyniczna dodaktowo...


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262125 nika :

może nie do końca na temat, za co przepraszam, ale lampa Sławka "poświeciła" chwilkę nad moją KROPELKĄ. i o ile na technicznych kwestiach za bardzo się nie wyznaję, to jak zobaczyłam bliki... od razu wróciła tęsknota za HQI i blikami własnie!

Sławkowe ledy "blikowały" mocno, porównywalnie a może i lepiej od mojego HQI, ale ja miałam 2x150 W + T5.

U mnie bylo to samo. Tez mialem powermodula ale na probe kupilem tania lampe hqi, tak zeby zobaczyc czy nie beda preferowal takiego rozwiazania. No i zostala. Na pewno jest duzo wieksze parowanie wody ale przy t5 troche szalone wydawalo mi sie tempo i ilosc wymiany swietlowek. Teraz mam jeden zarnik do wymiany raz do roku.

Przy zastosowaniu duzej ilosci swietlowek bliki przy hqi niestety zanikaja. Ja uzywam tylko jednej(choc zastanawiam sie nad dolozeniem drugiej) i wtedy sa naprawde widoczne.

Wlasnie zamowilem to co wisi u Romana.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ... martwa skala to i w swietle latarki dobrze wyglada:)


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bigwalker czadu do daje Twoja ryba :clapping

@matojez, jeśli twierdzisz że to jest martwa skała to gratuluje, podejrzewam że jesteś zwolennikiem skały z frachtu....


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262145 matejoz :

powiem tak ... martwa skala to i w swietle latarki dobrze wyglada:)

Bravo "Jasiu"

Martwa skała sprzedawana jest teraz jako zegarki :clapping , a Roman i martwa skała jakoś mi nie pasuje :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262125 nika :
#262119 fal :
#262095 slawomirdyl :

Dziwi mnie brak blików, u mnie wręcz przeciwnie nasiliły się przy zmianie z HQI na LED

pozdrawiam

U mnie różnica w blikach jest GIGANTYCZNA , z tego co pamietam lampe masz DYI i być może u Ciebie są bliki , ale u mnie ich nie ma , nie chcę nikogo przekonywać do wyzszości led czy hqi...

może nie do końca na temat, za co przepraszam, ale lampa Sławka "poświeciła" chwilkę nad moją KROPELKĄ. i o ile na technicznych kwestiach za bardzo się nie wyznaję, to jak zobaczyłam bliki... od razu wróciła tęsknota za HQI i blikami własnie!

Sławkowe ledy "blikowały" mocno, porównywalnie a może i lepiej od mojego HQI, ale ja miałam 2x150 W + T5.

Nika , mam oswietlenie nocne też na ledach i bliki są bardzo duże , fachowcem nie jestem , ale na małym obszarze powiedzmy pięcio zlotówki mam pięć pojedyńczych led i być może własnie takie ulożenie gwarantuje bliki , tego oczywiscie nie wiem i teraz tylko teoretyzuje :clapping


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam,Sławek robił testy swojej lampy nad moim baniakiem i pięknie "blikała" :clapping


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262159 fal :

...

Nika , mam oswietlenie nocne też na ledach i bliki są bardzo duże , fachowcem nie jestem , ale na małym obszarze powiedzmy pięcio zlotówki mam pięć pojedyńczych led i być może własnie takie ulożenie gwarantuje bliki , tego oczywiscie nie wiem i teraz tylko teoretyzuje :clapping

no wiesz, ze mne to żaden ledowy fachowiec,chociaż Sławek starał się tłumaczyć :). ale powiem tak , lampa była mała a diody duże :)

ja gdybym tylko mogła , od razu świeciłabym HQI - niestety moje stropy nie pozwalają. i jakoś ten czas przetrwałam na T5-kach... ale jak zobaczyłam te bliki...

kurcze od razu tęsknota wróciła.

:)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co mają stropy do HQI ??

ja mam jako nocne diodę w reef-max i wydaje mi się że blinki są - takie płytkie i jakby rozmyte, ale są. po włączeniu świetlówek oczywiście znikają

patrząc po cenach to ja sobie LED na pewno narazie nie kupię jak używaną lampę można kupić poniżej tysiąca PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262169 MiQ :

a co mają stropy do HQI ??

...

no trochę mają :clapping zwłaszcza gdy są drewniano-trzcinowe a HQI jest starszego typu, z elektroniką w środku i waży ciut więcej.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze pomiędzy trzciną leci jakaś belka :-)

kwestia zdrapania pół sufity , (mam to samo ) ale wiem gdzie są belki.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262175 Snakecharner :

zawsze pomiędzy trzciną leci jakaś belka :-)

kwestia zdrapania pół sufity , (mam to samo ) ale wiem gdzie są belki.

wiem, że zawsze jest jakaś belka :clapping bo tak też i u mnie wisiało... ale to nie na moje nerwy i tyle, co trzask ta ja biegłam lampę łapać :)

i dość OT bo temat nie o dachach :)

ps. a za "wcinkę" przepraszm :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nika, moja lampa wisi na takim stropie, to kwestia odpowiedniego zamocowania


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Roman Rożek, i odpowiedniej "psychiki" - moja się nie nadaje :clapping


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman jakbys dokladnie przeczytal moj post to zobaczyl bys ze pisalem o wygladzie skaly ... a ta na fotce jakos szczegolnie ozywiona nie jest :clapping ps nie jestem zwolennikiem skaly z frachtu ....


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem o co chodzi po prostu część akwarystów jeśli nie widzi pozostałości po koralach lub glonów do dla nich to martwa skała, ale wierz mi lub nie kupowałem już do dwóch poprzednich swoich zbiorników i dopiero przy trzecim trafiłem na idealną skałę ŻYWĄ tzn czystą, dlaczego taka - jakbyś zobaczył moje dojrzewanie to byś zrozumiał :clapping

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nika jeśli nie da rady do sufitu to do ściany półeczkę i już


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262203 piter39 :

nika jeśli nie da rady do sufitu to do ściany półeczkę i już

Piter wczytaj się w słowa Niki, nawet z półeczka ona by nie zasnęła :clapping


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262077 fal :

Ledy to chińszczyzna lampy modułowe , nie żebym był z nich nie zadowolony , jednak miałem drobną awarię i na ten czas zawiesiłem moją starą lampę HQI , no i :clapping refleksy mnie powaliły , tak jakbym na nowo odkrywał moje akwarium , ech... super.

Dlatego mocno się zastanawiam nad powrotem do HQI troszkę czytałem o połączeniu żarników 20K z swietlówkami np AM 15K , ale wszyscy namawiacie na reeflux 12k , to pewnie pojdę w tym kierunku.

Co do moich modułów LED to w zasadzie z nich pozostała obudowa i same ledy , a zasilacze zostaly wymienione i co ciekawe dwie lampy 120W pobierają u mnie UWAGA 70W , dodatkowo cały system jest oparty na sterowniku z mozliwoscią ściemniania i takimi tam bajerami , ale co z tego skoro nie mają refleksów. Jednak oszczedność w prądzie jest gigantyczna w stosunku do lampy HQI

z tą oszczędnością to bywa różnie, mam panele 90W i pobor jest 140-150W, mierzylem dwoma różnymi miernikami. Do tego dolicz włączającą się grzałkę (led prawie wogóle nie nagrzewają wody - przy HQI nie miałem tego problemu). Bliki - są, lecz na mój gust lepsze sa pod HQI a zwlaszcza pod 10tysK bo przy 14 czy 20tysK dla mnie byly za ciemne.

@Roman Rożek, zapodasz namiary na swojego lumenarca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, kierunek Thcskiba.

Pozdrawiam


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.