Skocz do zawartości
fal

Wracam do HQI

Rekomendowane odpowiedzi

spoko

a mnie zbesztaliście kilka razy jak próbowałem wytłumaczyć ze power ledy wcale nie są takie super ekstra najlepsze w galaktyce...


Taki co na bank zrobi to czego nie wolno.

MAM 5 LITRÓW CIEMNOZIELONEGO FITO DO ODDANIA. JAK NIE ODDAM TO W KLOZECIE POPŁYNIE

Chętnie wymienię fito na:

>>>brachionusa,

>>>glony,

>>>tanie miękasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Roman

dzięki, balast masz elektroniczny i czy możesz nią sterować zewnętrzną elektroniką np. Profiluxem?

Pytam bo chcę powrócić do HQI lub pomieszać ledy z HQI ale nie chcę rezygnować z opcji ściemniania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał. balast elektroniczny bez możliwości ściemniania, podobno w USA są takie balasty ale żarniki mają krótszą żywotność.


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie jestem na etapie robienia lumenarca DIY i musze powiedziec ze to fajna zabawa dzis wlasnie dostalem paste polerska i filce ,wypolerowanie jednej czesci zajelo mi okolo 10 min oczywiscie wczesniej kazda czesc jest szlifowana papierem sciernym,wyszlo lusterczko a koszt prawie zaden,chce zrobic kompletna lampe troche mi to zajmie ale baniaczek w fazie kompletowania wiec mysle ze bedzie gitarka.

pozdrawiam grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gregor.gg

mam schemat lumenarca i tez chce zrobić DIY. Pytanko do Ciebie - czym zabezpieczysz polerowane elementy? Nie będę się utleniać, nie zrobią się z czasem matowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest farba bezbarwan a raczej lakier ale nazwy to nie pamietam jak znajde to ci podesle i nia zabezpiecze tylko najpierw trzeba troche podgrzac dany element i na taki dopiero malowac wiec jak wypoleruje wszystko to elementy bede wkladal do piekarnika bo nie mam opalarki i pozniej bede to malowal to proste a zabezpieczy odblysnik przed matowieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak odblysnik robie z aluminum ale blache kupilem od jedengo z forumowiczow nie wiem czy moge go tu wymienic na priva ci napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zastanawiam się nad HQI. Chcę dać 2x250 W plus dwie 80 W blueplusy na akwa 500 literków. Teraz mam T5 i nie wiem czy taniej nie wyjdzie mi na HQI bo T5 mam 8 x 80.


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262232 konradzior2 :

spoko

a mnie zbesztaliście kilka razy jak próbowałem wytłumaczyć ze power ledy wcale nie są takie super ekstra najlepsze w galaktyce...

Byli uparci na Te LED .Tylko jak cieplo idzie do tylu w tych LED.To co cala energie pcha do baniaka.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan sprecyzuj swoja mysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262294 Slawekkrzyzanowski :

Byli uparci na Te LED .Tylko jak cieplo idzie do tylu w tych LED.To co cala energie pcha do baniaka.

Sk

Za bardzo nie rozumiem co miałeś na myśli z tym ciepłem ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce kichy robic.Porownaj jak

w nocy jest swiatlo pod lampa

a Jak sie swiatlo rozchodzi jak ktos

spawa spawarka elektryczna.

Led jest swiatlem bardz punktowym

I jak ja to nazywam suchym.(brak

wszyskich skladnikow ja nasze sloneczko nam

daje).Dlatego jedynym sposobem kiedy bedzie

podobne jesli bedom one swiecic na korale

z przynajmiej trzech pozycji.Gora-bok lewy-bok prawy.

I oczywiscie takie rozwiazanie istnieje tylko

w lab.tych co maja ten patent.Dlatego co sie

dzieje korale zaczynaja rosnac dziwnie.Pozatym jak

popatrzysz na cienie w tenaka sa one ostre(linie)

a przy urzyciu tych starych lamp sa on tz gladkie.

(bardziej naturalne rosproszenie swiatla.)

Nie chce krytykowac LED Bo naprawde sa dobre

ale przy ich urzyciu jest bardzo warzne jak sie korale

w tenkach ustawia I jakie gatunki/rodzaje daje.

To co moge powiedziec po swoich obserwacjach przesto

ze Led kieroja swoja energie do tylu (cieplo)

powstaje efekt jak by stalo sie za ektanem w kinie

gdzie widac swiatlo ale Caly film jest ogladany

na drugiej stronie.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ponownie zawiesilem ledy , wraz ze świetlowkami , no i niestety porażka , akwarium jest takie jakieś jałowe , pod hqi tętni zyciem bliki powodują coś niepowtarzalnego , coraz mocniej mnie kusi , żeby odstawić ledy.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do blikow to pamietajcie, ze duze znaczenie ma sila falowania powierzchni wody w zbiorniku. U mnie jak sie wylaczy hqi to widac lekkie bliki pod samymi t5. Mam 4x54 t5 3 blue plus i fiji, ale u mnie cala powierzchnia bardzo mocno faluje.


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek zastanawiałeś się kiedyś na połączeniu LED z T-5 czy T-8 ? zawsze pisałem że jest to dobre rozwiązanie

tak samo jak do hqi dodajemy świetlówki to powoduje że zapełniamy pełne spektrum światła. Następny błąd przy LED jest wysokość umieszczenia lamp powinna wisieć ok 30 cm nad wodą a nie nad samą wodą, stosując oświetlenie LED trzeba troszkę wiedzieć o innej specyfikacji źródła światła a, następna sprawa to jakość oświetlenia LED

czyli samych lamp, to że coś kupiłeź nie znaczy że to jest dobre pomimo zapewnień sprzedawcy. Trzeba się troszkę znać i dobierać oświetlenie odpowiednie do swojego baniaka. Światło LED jest bardzo dobrym źródłem światła i energooszczędnym. Dlatego na początek proponuję Ci podnieść lampę a dalej dodać świetlówki niebieskie

które zapewnią Ci pełne widmo.

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam ze zalet Ledma bardzo wiele.

Jedna z wiekszych jest mozliwosc sterowamia.

Jedynie moze polaczenie np malej Hq dalo

lepszy efekt (wszystkie trzy)

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma sensu albo LED albo HQI od roku testuję różne rozwiązania LED teraz buduj następną lampę aż znajdę

optimum do swojego baniaka i właśnie tu tkwi problem specyfika światła LED powoduje że tak naprawdę lampa powinna być robiona pod akwarium. Ułożenie diód oraz rozmieszczenie robi wielką różnicę, tak jak napisałeś wcześniej jest to bardzo punktowe światło i masz rację natomiast myślę że to właśnie jest wielką zaletą możemy

oświetlić to co uznamy za potrzebne bardziej a inne rejony mniej, możemy tym sposobem regulować gdzie ma być więcej a gdzie mniej światła, gdzie potrzebujemy np. temp barwną 14 000 K a gdzie 20 000 K w obrębie np 10 cm

możesz regulować światło tylko jak napisałem jest to kwestia akwarium a T-5 dodane powodują

wyrównanie i uzupełnienie widma światła.

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jeszce jednej zalecie zapommiales

Led nie zalamuja sie tak mocno jak

naromalne swiatlo.Jedno pytanie

Ile Led traca mocy przy dodawaniu

soczewek rosrzezujacych?

Mysle jak by zaczeli led robic lekko

pol wypulkle to moze dalo to jakis

leki rosszezony strumien swiatla

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiele, w stosunku do ilości światła, tylko trzeba pamiętać że soczewki powinny być max 60 stopni inny kąt spowoduje widoczne smugi w akwarium i cienie dlatego rozmieszczenie LED jest tak ważne oraz wysokość umieszczenia


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , koleżanki może pokażecie jak wyglada baniak oświetlany reefluxem 12k + swietlówki i dla przykładu żarnik 20K + świetlowki , będę wdzięczny , przechodze jednak na HQI tylko muszę trafic w mój kolor.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jaki patent gość ma na koronę z zainstalowanymi HQI :clapping

No i te bliki, cudo :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fal, a zerknij na test porównawczy u Szymona ,

reeflux 12kk i blv 20kk - obydwa zarniki 250w.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262471 SkoczekPL :

Zobaczcie jaki patent gość ma na koronę z zainstalowanymi HQI :clapping

No i te bliki, cudo :)

Ta obudowa bardzo pomysłowa i świetna.Widać,że ma jeszcze odciag ciepłego powietrza i wilgoci.A co to ma za pompki na wzmocnieniach,cyrkulacja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262480 inmar :
#262471 SkoczekPL :

Zobaczcie jaki patent gość ma na koronę z zainstalowanymi HQI :clapping

No i te bliki, cudo :)

Ta obudowa bardzo pomysłowa i świetna.Widać,że ma jeszcze odciag ciepłego powietrza i wilgoci.A co to ma za pompki na wzmocnieniach,cyrkulacja ?

prawdopodobnie OceansMotions albo jakiś jego odpowiednik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.