Skocz do zawartości
Topielec

Żywa skała - co wylazło u Ciebie?

Rekomendowane odpowiedzi

Mi wylazła rurówka i ze 4 kraby ciężko o fotki bo skubane płochliwe - nogi mają owłosione. W każdym bądź razie co zrobić z tymi krabami ładnie wcinają glony i trochę szkoda ich do kibla. Jak upoluje to zrobię fotki.


130l / panel / 4 x 24W Hagen Glow / 2 x ATI Actynic / 2 x ATI aquablue / weipro 2012 na newjet 1700 / 2 x Jvp 101 / miekkasy / Lps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo bede kupowal troche skaly i bardzo chcialbym, zeby nic nie wyszlo ani na niej nie roslo. Nech tylko jest zywa wewnatrz. Kawalka, na ktorym cos zauwaze napewno nie kupie. :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde u mnie wylazło ze 7 krabów i małe i duże i nogi nie golone i czarne i zółte :bump1 żyć nie umierać :)nie szkodliwe widzę glony golą ładnie. Wkurzają ale nie chce mi się ich na razie łapać. A poza tym clavularia dzika wylazła, wężowidła, rurówki i wszelkie inne robactwo raczej nie szodliwe.


130l / panel / 4 x 24W Hagen Glow / 2 x ATI Actynic / 2 x ATI aquablue / weipro 2012 na newjet 1700 / 2 x Jvp 101 / miekkasy / Lps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoich pierwszych 20kilo jestem bardzo zadowolony. Aiptasie moze ze dwie. Mostwo rurowek, wezowidel, malych bialych rozgwiazd, kielzy.

Na poczatku miejscami porastaly makrogolony alei skrobalem. Trafily sie dwa chyba zoa, prymitywne gabki i kilka grzybkow. Wlochaty krab ktorego do tej pory widuje. Taki duszek niego.

Po dwoch latach zaczely mi wyrastac malze jedna juz ponad 3cm. Lanie fito znacznie rozbujalo zycie na skale i dziurach. Ale zaden koral oczywiscie nie wyrosl.

Z kolejnych 25kilo ktore lezy sumpie a odkupilem z uzywanego zbiornika FO wyrasta tylko Aiptasia

Generalnie wiecej dobrego niz zlego.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#297759 Stani :

Niedlugo bede kupowal troche skaly i bardzo chcialbym, zeby nic nie wyszlo ani na niej nie roslo. Nech tylko jest zywa wewnatrz. Kawalka, na ktorym cos zauwaze napewno nie kupie. :bump1

Moge ci polecic sklep w ktorym kupisz skale czysta, ciezko ja nazwac zywa... Ja taka kupile i niestety nic nie wyroslo :/


15.12.2010 - wystartowalo 50L :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, mam pytanie.

Ostatnio zalałem akwa i wsadziłem 12kg żywej skały dokładnie w tą środę. Po jakim czasie się coś pokazuje? bo jak narazie to ja nic nie widze no chyba ze 3 rurówki malutkie i nic więcej. Czy coś sie jeszcze pojawi czy to juz wszystko?.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Gąbki, kiełże, rurówki, jakieś inne robaczki, kilka wieloszczetów, jakiś mały ślimak, jakiś nawet spory ukwiał (nie chodzi i nie mnoży się) ... hydroidy :ouch: ślimaki osiadłe plujące pajęczyną :ouch:

I kilka milionów spirorbis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się zapowiada, długo trzeba czekać zeby coś ciekawego wylazło bo skałka jest podobno ok. czy to od razu powinno sie pojawić?.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Jedno wyjdzie od razu, a drugie potrzebuje czasu żeby wyrosnąć ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info bedę czekał.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że wyjdzie, a nawet nie zauważysz. Ja miałem skałę już z 1,5-2 miesiące i musiałem wyjąć kilka kawałków, żeby wyłowić garbika. Podnoszę 3, a tam krabik - takto nigdy go nie widziałem. Zwierzaki się dobrze maskują, pokazywałem go żonie i nie widziała, dopiero jak wskazałem paluchem na odległość cm, to go znalazła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie wyszło:

parę małych ślimaków na glony

gąbki (sycon)

wężowidła

wieloszczety

kiełże i zapewne 1000 innych robaków

jakaś małża (ciężko powiedzieć jaki gatunek)

koralowiec niefoto (jak znajdę nazwę to wrzucę)

no i Aiptasia


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy zakupie 22kg wyszło mnóstwo zwierza :D choć skała leżała 2 tyg w sklepie to i tak u mnie dużo tego jest :D

- wieloszczęty

- wężowidła

- rurówek pełno

- krabów mnóstwo ( na razie żyją w zgodzie :D )

- ślimaki w muszlach

- krab pustelnik dziki

- modlichy chyba z 5 szt :p

- robactwa w bród

- gąbka ( sycon)

- coś nie zidentyfikowanego prze zemnie jeszcze :/

- apitazie

- meduzy osiadłe

- rożne glony

- ślimaki osiadłe

- glizda Phascolosoma cf. nigrescens

Pewnie by się jeszcze co nieco znalazło :D


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jako niedoświadczonemu morszczakowi, wydawało mi się, że skała była bardzo uboga. Z czasem jednak okazało się, że wyszło

5 dzikusów, z czego 2 przepiękne, niestety lubiące koralowce, mnóstwo wieloszczetów, wężowidła, rurówki, gąbki w różnych kolorach, pistoletówki, osłonice, pąkale, z makroglonów Neomeris annulata, jakieś sargasowce, Halimeda, brunatnice w niebieskim kolorze - piekne Ooczywiście glony włosowate/nitkowate, bryopsis (fuj), aiptasie również się znalazły. Oprócz tego meduzy i ślimaki osiadłe, peanut wormy, kiełże i tona innego życia, które ciężko zliczyć.

PS. Zostało mi jeszcze 36 kg skały na sprzedaż. Szczegóły w stopce.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem odgazowaną skałę z eRybki i w sumie za wiele nie wyszło (z czego się też cieszę bo zbiornik obsadzę zgodnie ze swoimi wymaganiami).

Zero jakiś koralowców (ale fakt, że świadomie odrzucałem skałki z zoanthusami). Rurówek też brak.

Widziałem gdzieś wieloszczęta i jakiegoś jednego niedużego krabika ale krabik od paru tygodni się nie ujawnia.

Pewnie gdzieś w zakamarkach pochowało się inne życie ale do tej pory za bardzo się nie ujawniło (poza glonami nitkowymi :-) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało " upolować " tą bestię : http://pl.reeflex.net/tiere/1120_Actaeodes_tomentosus.htm , teraz siedzi w sumpie wraz innym krabem i 40 cm. wieloszczetem, mądry polak po szkodzie (był luzem w termoboksie ze skałą , miał 2,5 cm. średnicy ,teraz 4 cm): zabił mi małą l.amboinensis i dwie babki signigobius biocellatus , teraz gadzina jest na banicji, ale ma się dobrze . Mogłem od razu wwalić go do sumpa - szkoda mi go było, rozwalał nocą korale aż (tydzień to trwało, sprytna bestia miała mnóstwo szczęścia ) go dorwałem .


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz nie lada gratkę. Taka stacja produkcyjna to prawdziwy rarytas.:thumbsup:


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.