Skocz do zawartości
Włodzimierz

Jest tak a będzie tak.

Rekomendowane odpowiedzi

Długo układałeś skałę? Bo widać, że wszystko Ci się przewróciło :googleye

Już teraz baniak wygląda bardzo obiecująco :D


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na żywo zbiornik jest poprostu ogromny :-)


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała na razie wrzucona tak sobie ale już kawałek Clavularii wysuwa polipy:tongues


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapowiada się naprawdę super.

Czy przez tak duże uskoki poziomów wody w sumpie nie trafiają ci zabłąkane bąble powietrza do akwa??

Bo pompka na tyle tych wylotów to chyba jakas konkretna chodzi.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę napatrzeć się na odpieniacz mleka tam nalałeś? wymiata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłbyś jakiś filmik jak chodzą te pompki ?? bo cały czas mnie kuszą ;/ ale nigdzie ich w pracy nie widziałem jeszcze ;/ są wszystkie ciche ??


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba czas zmienic stopke. Super to wyszlo:)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodku jaką pompe masz na obiegu i jak udaje Ci się wyregulować te cztery powroty??? i czy dobrze widze ze masz wklejone wzmocnienia na dnie zbiornika???

Trzymam kciuki i czekam na kolejne fotki .

pozdrawiam.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie sie zapowiada.

Wlodek, ten sump zlapie wode gdy wylacza prad ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powietrza nie łapie, wyloty działają 3, zawory 3/4 cala na full a 4 jest zamknięty na razie bo brakuje mi kawałka LocLine. Pompa to New Jet 6000 i z krzywej wydajności wydaje się, że daje ~4500 l/h.

Na dnie zbiornika i na górze wklejone wzmocnienia, szyba 12 mm, front Opti.

Stani, sump wyłapie wodę. Było sprawdzone kilka razy i jeszcze jest zapas. On tylko tak wygląda. Długość 82 cm, szerokość 60 cm, wysokość 42 cm. - co daje 200 l.

Pompki Aquaela 4 szt x 10000 l. z regulacją. Bardzo ciche, nawet szumu nie słychać jak pracują na maxa.

Nad filmikiem muszę się zastanowić ale tylko ewentualnie z komórki.

:kapelusz


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale odpieniacz po prostu na tej fotce wymiata :googleye


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa obiegowa nie łapie ci bąbelków powstałych przy przelewaniu się wody do komory pompy obiegowej? Przy przepływie ok 4500l/h musi niezłe chlupotanie być w tym sumpie. Zastanów się nad bublestopem w ostatniej komorze sumpa. W jednym akwarium nie zrobiłem i cały czas mam pełno bąbelków w akwarium


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzio, nie ucz księdza dzieci robić:googleye

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzio, nie chlupie w sumpie przecież mam zawór na spływie a spływ jest zanurzony 15 cm w wodzie:baby . Pompa bąbelków nie łapie bo ma ssanie 1 cm od dna. Zresztą w czasie robienia zdjęcia cyrkulacja przez sump chodziła i bąbelków nie widać, chlupotania chyba też nie:waving


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Jeżeli wszystko masz ok i nie zaciąga ci bąbelków to ok. Po prostu chciałem tylko zwrócić na to uwagę żebyś potem się nie wkurzał za jakiś czas jak już wszystko będzie hulać. Ale skoro mówisz ze wszystko ok to tylko pozazdrościć starego baniak i nowego:)


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodku jak tam projekt ruszyło się coś ? :waving


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, świeżej dojrzałej skały przybyło 20 kg z Zo... bo w er... kiepska była. Jak nic się nie :bump1 to w poniedziałek przeprowadzka :)

Jak by to napisać??? Może tak:: Operacja przenosin się udała ale ...:). Część największych korali w nocy poleciała. 3 Acropory, Seriatopora caliendrum, Poccilopora, Stylopora i pewnie kilka innych SPS. LPS i kilka miękkich mają się dobrze. Poleciały te SPS-y co razem były w pojemniku przez noc. Pewnie potruły się:). Zaczynam praktycznie od nowa ale z jakim bagażem doświadczeń.:)

Uprzejmie proszę o nieskładanie z tego powodu kondolencji.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek znaczy się poleciało więcej niż na początku nam się wydawało? Masakra ;/


45Litrów :) ciasne ale własne !! start 04.06.2010 - 4.07.2010 przesiadka na Reef Maxa :) 6.02.2011 nowe 150L w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies zdjacia ?


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na poprzedni baniak, można powiedzieć że nawet dobrze się stało - tam za dużo koralowców było przecież, zasłaniały skały :bump1 Inaczej byłoby nudno :) Przełożyć korale i już gotowe :)

A tak na poważnie, to jestem pełen podziwu dla Pana Włodzimierza. Z takim podejściem, doświadczeniem i bądź co bądź na prawdę niezłym sprzętem, niedługo trzeba będzie znów myśleć o zmianie litrażu :)


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

premiero, a za co ten podziw?:bump1 Korale poleciały przez brak wiedzy. Nie zostawia się razem Acropor i innych SPS-ów na noc w pojemniku:nono, bo się pozabijają toksynami. To taka bolesna nauczka:whip na przyszłość i dla potomnych.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż... całe życie uczymy się na błędach. Ale pocieszające jest to że się jednak uczymy. :bump1

Szkoda korali, ale jestem pewien że niedługo rafa zarośnie Ci jeszcze piękniejszymi. Baniak zapowiada się kozacko. :) Powodzenia!


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie ma ludzi nieomylnych. Najważniejsze wyciągać konstruktywne wnioski z błędów i przeć dalej do przodu.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.