Skocz do zawartości
Włodzimierz

Jest tak a będzie tak.

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. jutro. Ale przez 2 tygodnie w zasadzie nic się nie zmieniło. Trochę glonów przybyło. Dojrzewa.:waving


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#332082 Włodzimierz :

Ostatnia darowizna:D od Adama:waving Amblygobius phalaena chyba? Ale jakaś felerna jest. Wcale nie "sieje" piaskiem:bump1

poczekaj... narazie nie może się odnalezc, była w"troszkę" miejszym baniaczku.:waving


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puk puk, prosimy o aktualizację :clowning Nawet glonowisko w takim wymiarze będzie fantastycznie wyglądać.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie kompletnie nie ma czym się chwalić. Przybyło parę szczepek Acropor i kilka LPS-ów. Jutro odbieram dużą dostawę szczepek od seba. Jest też kilka nowych rybek z wyprzedaży. Oto jedna z nich.

2553-p.hepatus.jpg


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panie Włodzimiezu akwa naprawde ładne,gratulacje! ma naprawde wielki potencjał, za rok pewnie korale będą wystawac juz z wody jak w starej 4setce.

Pozdrawiam Grzegorz


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z dzisiaj. Piasek zapchany koralami bo kilka dostałem na przechowanie i kurację.

Sporo szczepek jest od seba:kapelusz

2553-07.05.2011_038_1.jpg

2553-1-qpr.jpg


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ładny baniaczek tylko jakoś strasznie baldo :)

czy po lewej stronie na drugim zdjęciu to moja pseudogorgonia :)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ma wyglądać jak nie mam Photoshopa. Tak widziała matryca aparatu i tak wkleiłem. Inna sprawa, że mam dużo małych szczepek, których po prostu nie widać na zdjęciu i kolorem dominującym jest róż wapiennych i brązowy nalot na skale.

No i fotograf :) :)

A Twoja Pseudogorgonia jest na pierwszym zdjęciu po prawej stronie.

:)


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#350067 Włodzimierz :

(...) na zdjęciu i kolorem dominującym jest róż wapiennych i brązowy nalot na skale (...)

:)

To tam gdzieś widać skałę? :)


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety widać skałę jeszcze:cursin a wrzuciłem już ponad 60 szczepek i korali:bump1. No ale to taka studnia bez dna:clowning

Chrysiptera cyanea

2553-09-05-2011_014-qpr.jpg

Błazen w Gonioporze

2553-09-05-2011_018-qpr.jpg


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodku pokolce przepiękne! zazdroszczę, ale tak szczerze, czyli nie powinno zaszkodzić ;-) akwa robi piorunujące wrażenie!

Powodzenia i wytrwałości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrezygnuję z akwarium:banghead:banghead. W ciągu doby poleciało mi 8 szczepek Acropor:cursin. I co najdziwniejsze wszystkie koloru cielistego i w różnych miejscach akwa. Takiego pogromu szczepek jeszcze nie miałem.

W ogóle dziwne rzeczy mam z tym nowym akwa. Nie mogę go wcale rozgryżć. Zasolone na Kencie, podmianki na TM BA ale jakoś dziwnie to wszystko wygląda. Nie chce nic rosnąć, Montipory bieleją, szczepki padają. Czy coś w wodzie jest? Miedź wykluczam bo bezkręgowce żyją. Azotany i fosforany na akceptowalnym poziomie, plag nie mam, nic oprócz VSV nie dolewam. Normalnie szlak mnie trafia. A kilka dużych Acropor ma się dobrze. Dziwne to wszystko. Chyba dobiję się pifkiem.:)(


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień sól na IO lub Preiss - na TM BA kilka osób miało problemy

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#353357 tomiooo :

zmień sól na IO lub Preiss - na TM BA kilka osób miało problemy

PozdrT

:) też tak uczyniłem i coś jakby lepiej się dzieje.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) :)

Muszę sprostować post #114, żeby był jasność. Szczepki Acropor sam zabiłem banghead.gif przez zbyt szybkie podniesienie magnezu. W ciągu 2 dni magnez skoczył mi z 1250 mg/l. na 1500 mg/l. Szczepki nie padają więc same z siebie tylko my (ja) je zabijamy. po raz kolejny okazał się, że akwarium morskie nie lubi gwałtownych zmian :) .

:) :)


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe szczepki od seba dzisiaj odebrane. Mam nadzieję, że tych nie zabijębanghead.gif

@seb, dziękuję, że wpadłeś do mnie ze szczepkamitiphat2.gif

post-8647-0-35567400-1306090589_thumb.jpg post-8647-0-39105300-1306090569_thumb.jpg

I jeszcze pytanko. Co to za krab i co z nim zrobić? Na razie siedzi w sumpie.

post-8647-0-50137300-1306090599_thumb.jpg post-8647-0-36150200-1306090738_thumb.jpg


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po dwóch piwach doszedłem do wniosku, że trzeba coś napisać w temacie .

Po pierwsze doszedłem po 4 miesiącach testowania lamp Led, że nie nadają się do akwarium morskiego z SPS-ami. W ogóle korale SPS nie rosną u mnie w akwa. Przez 4 miesiące nawet takie "chwasty" jak Montipory digitaty i Montipory talerzowe nie mogą się utrzymać w zbiorniku nie mówią już o jakichkolwiiek przyrostach. Miałem kilka talerzówek czerwonych i zielonych ale po pewnym czasie wszystkie zrobiły się białe. Montipory digitaty też nie rosną i po czasie padają. Nie utrzymują się także Stylopory. Generalnie SPS-y, które są w baniaku wegetują. Praktycznie nie widać przyrostów. Złego słowa nie mogę za to powiedzieć o wzroście LPS-ów i miękkich.. Pavona cactus i inne Pavony rosną doskonale.. Inne LPS-y też mają się dobrze. Doszedłem do wniosku, że kilka tysięcy złotych wydałem na próżno. Żeby sprawa była jasna, jest to moje drugie akwarium. Poprzednie 400 l. miałem 3 lata i trochę doświadczenia już mam. Ale tego co się dzieje obecnie nie rozumiem. Straciłem też kilkanaście szczepek Acropor. Dzisiaj są a jutro już nie ma. W poprzednim akwarium to się nie zdarzało. Co włożyłem to rosło. Miałem szczepki od Staniego z Zeo i też nie miałem z nimi problemu. Montipory wychodziły z baniaka, Poccilopory i Stylopory też. A teraz :mooning . Korale tracą kolor i stają się białe. Inne nie rosną. Dodam, że dopaliłem 2 x 54W Ati BluePlus. Nic nie rozumiem. Parametry w normie :smile_big: . Podobno nie jest to tylko mój problem. Może napiszą coś osoby, które mają podobne doświadczenia.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj rosna spsy pod LEDami tylko trzeba mieć 1,6w/litr.

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1929512&page=7


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek obecnie czyta 9 ludzi łącznie ze mna i mysli. Wiesz, sam ustosunkowuje zmiane baniaka na wiekszy (a mam mozliwosci na duzy tank) od tego czy bede mogl oswietlić go ledami czy nie. Na chwile obecną Twoj głos studzi i tak juz stonowany zapał do ledów/alternatywe ekonomiczna dla mnie.

Mam pytanko: a nie myslałeś połowy baniaka - bo masz ogromny - oświetlić ledami, a połowę np świetlówkami i tam hodowac spsy?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj rosna spsy pod LEDami tylko trzeba mieć 1,6w/litr.

http://www.reefcentr...=1929512&page=7

LED LEDowi nie równy, a co dopiero lampa oparta na LEDach w stosunku do innej lampy LEDowej, HQI wraca :icon_lampka:

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, ale jakbym wiedział, że nie będzie rosnąć pod Ledami to nie postawiłbym 1000 l. tylko ~600 pod HQI. Miałem na względzie ekonomię i oszczędność na energii. Nie problem dołożyć T5 ale wtedy drastycznie wzrosną rachunki i tak nie małe za energię - ostatni rachunek to 350 zł za miesiąc.

Tyle kasy wpakowałem to nie wycofam się obecnie z tego. W najbliższym czasie dołożę 2 x 80W T5. Nie mam wyjścia chyba. A może ktoś ma pomysła :coffee:


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana oświetlenia nad częścią baniaka to niegłupi pomysł, będziesz miał pewność, że cała reszta jest w porządku. Włodek, masz możliwość pożyczenia HQI albo małej T5-ki? Warto chyba spróbować.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.