Skocz do zawartości
Gotterdammung

Do rowerzystów

Rekomendowane odpowiedzi

@Gotterdammung nie mówię że to niemożliwe ale ciężko utrzymać stała prędkość 45km/h (z oponami 2,2) i jeszcze wjechać nim w polną drogę z dziurami


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, burzysz moją pewność siebie ;) Nie no, jutro wszystko sprawdze, bo możesz mieć rację... No ale było nie było, jechałem najszybciej ile mogłem ;) A rozpędzałem się po asfalcie, on w pewnym miejscu sie konczy i zaczyna sie piekło, haha, na polniaku ofc prędkość dość szybko spadła...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec pewnie było to 45km/h

Pozdrawiam i życzę ciekawych wycieczek i zadowolenia ze sprzętu:-)


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#342701 Gotterdammung :

Nooo, i 3 miesiące po dyskusji, zdecydowałem się, i zakupiłem dzisiaj taką oto suczkę :

http://i755.photobucket.com/albums/xx200/elletee45/Stella/DSCF0852.jpg

Czyli Specialized Camber Elite

Fota nie moja (zapożyczona z neta)

Rowerek już po pierwszej zdawkowej jeździe próbnej, nie było czasu za wiele, zazbrojenie go w światła, liczniki, błotniki zajęło trochę czasu, ale efekt - piorun :)

A jazda tym cudem to sam miód, wręcz nie do opisania :)

Pozdrawiam

Gotter

fajny rowerek a recon to udany model amora XC i ja za pare dni bede mieć swój:

rowerek123q.jpg

Obecnie.

Cocaine 16" ,raidon air,dm24,cn spooke,korba octane one,pedzie octany one,kiera tioga 680,klamki avid fr 5,vki avid 3,gripy octane one,diodło derry,sztyca accent,opony race 2,2,kaseta alivio,przezutka acera,manetka alivio,suport VP maszyny,stery amoeba hussar,lancuch kmc.

Vki zostaja bo potencjalu tarcz nie wykorzystam.

Amor bedzie sezonowy w przyszlym zamowie albo rebe RS albo foxa.

#342728 marbecz :

@Gotterdammung nie mówię że to niemożliwe ale ciężko utrzymać stała prędkość 45km/h (z oponami 2,2) i jeszcze wjechać nim w polną drogę z dziurami

A jaki sens kupowania 2,2 zeby utrzymywac stała predkość 45km/h ?

2,2 są dobre na polną drogę z dziurami np race king czy mountain king super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja dodam że mój spec nie jest chyba najszczęśliwszym rowerem, w przeciągu 10km złapałem na nim już 2 gumy - obie z przodu... Rafki przygotowane tylko pod zawór Presta, na co nie jestem zupełnie przygotowany, kupiłem nową dętkę z Dunlopem i d*pa. Zawór nie pasuje, bo za duży, a Presty nie mogę napompować bo nie mam pompki rowerowej haha, zawsze radziłem sobie sprężarką, a pompkę starą połamałem w akcji, rower stoi już 3 dni uziemiony, i troszkę mnie to boli...

Swoją drogą, miał ktoś sytuację że w oponie rowerowej zostało mu jakieś ciało obce które rani dętkę? Bo chyba zaszła u mnie taka okoliczność... 2 laki w tak krótkim czasie to jakiś ewenement, poprzednim rowerem zrobiłem 3000km+ i miałem jedna gumę...

Jeśli ktoś się spotkał z czymś takim to niech coś doradzi :)

Pozdrawiam

Gotter


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź owijkę felgi, nyple, jeżeli masz hamulce szczękowe to samą felgę. No i przede wszystkim oponę, czy nic nie masz tam wbitego. Dodatkowo można było by się przyjrzeć miejscu spawu felgi. Jeżeli pompujesz oponę powyżej 4 atm, mogła się felga rozwarstwić przez kilka lat używania.

To tak kilka pomysłów, z własnego doświadczenia.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhhh, powiem wam Drodzy Państwo, jak was najdzie na jakiś model Speca z tymi oponami co ja mam (Specialized "The Captain" Sport, 60 TPI, wire bead, 26x2.0") to od razu kupujcie jakieś porządne gumy, to autentycznie najsłabsza część rowerka, przysparza mi tylko nerwów... Stuka 500km, dzisiaj złapałem 12stą gumę, trochę przegięcie pałeczki. Kumpel jeździ obok na KENDA Nevegal Stick-E, 26x2.1 i czyste konto...

A tak na poza tym to rower bajka... Dziś uskuteczniałem ostrą jazdę leśną (+- 35km/h) po wertepkach i nieśmiały a'la downhillowy zjeździk. Miód :)

Pozdrawiam miłośników dwóch kółek :)

I nie tylko :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bialy ze zdjecia przypomina mi Iphona:D

Tez jestem fanem roweru, ale po ostatniej stracie stwierdzilem ze juz nie tak wazne jest czym jezdzilem ale ile.

Bez rowera nie ma zycia. Od roku nie zaleznie od sezonu pedaluje do pracy, na zakupy, wszedzie tam gdzie nie musze jechac z druga polowa. Samochodem do pracy nie moge jezdzic, transport publiczny 30 minut nie liczac stania, czekania i nerwow. Rower 15 minut od drzwi do drzwi. Na rowerze jest sie wolnym czlowiekiem.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bestiakol - Fuj :) To zupełnie nie mój kierunek, ale mieć bym chciał, sprzedało by się i dofinansowało akwarium a i na nowy rower by starczyło :)

@grzegorz - taa, rower to wolność, ale to trzeba kochać i tyle :) zrozumieć się nie da :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#350912 Grzegorz Dyzma :

Tez jestem fanem roweru, ale po ostatniej stracie stwierdzilem ze juz nie tak wazne jest czym jezdzilem ale ile.

Bez rowera nie ma zycia. Od roku nie zaleznie od sezonu pedaluje do pracy, na zakupy, wszedzie tam gdzie nie musze jechac z druga polowa. Samochodem do pracy nie moge jezdzic, transport publiczny 30 minut nie liczac stania, czekania i nerwow. Rower 15 minut od drzwi do drzwi. Na rowerze jest sie wolnym czlowiekiem.

Święte słowa!!! Masz u mnie browa :)

Tylko czemu ludzie nie pilnują swoich czworonogów?? :/ W zeszłym roku wpadłem w jakiegoś kundla, który nagle wyskoczył z krzaków prosto pod koła, naprawa kosztowała jakieś 200zł, a dziś wpadłem w jakiegoś rotweilera który też zeskoczył prosto pod koła z krzaków :/ Cud ze mnie nie zjadł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej jak myślicie do czerwonej ramy bardziej pasuje opona czarna ze wstawką białego czy czarna ze wstawką czerwonego ?? nie mogę się zdecydować do oponek w kolarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czerwona z białym szlaczkiem to chyba rarytas bo najczęściej widywane czarne +.

Z tych oponek budżetowych bo zaffiro vittoria dziś w nocy kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swój już prawie doprowadziłem do ładu, tylko Opony muszę nowe założyć bo te już się niestety starły oraz nowe Pedały i być może licznik :) ale już trochę KM zrobiłem w tym roku ze Zgierza Do Aleksandrowa Łódzkiego do Marcina to od Lutego już właściwie tylko na rowerze u niego goszczę :) ale trochę potrenować i gdzieś dalej się pojedzie mój rekord to ze Zgierza do Włocławka w 7 Godzin z powrotem już pociągiem wróciliśmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooo!!! Fajnie że jest taki temat, nawet o nim nie wiedziałem, a na czasie, bo mi się śmigło pro zdrowotne włączyło i oprócz regularnych treningów, myślę o rowerze i nie mogę się zdecydować, jaki, skąd, za ile :(

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, rowerowcy, mam pytanie techniczne :) Od jakiegos tygodnia siedzę i grzebię w wolnych chwilach na temat rowerów, próbuję znaleźć typ dla siebie i chyba już wiem :) Chyba chciałbym sobie złożyć "Singlespeeda", takie połączenie starego z nowym, czyli stara rama z jakiejś 20 letniej kolarki, i nowy osprzęt, tylko absolutne minimum, bardzo mi się takie połączenie podoba i uważam że to fajna sprawa równiez pod względem funkcjonalności, przynajmniej w mieście. Jak byłem dzieckiem to rower z przerzutkami miał tylko jeden kolega, cała reszta śmigała na czym się dało, brak przerzutek, amortyzacji, czy hamulców tarczowych nie psuł nam radości z jazdy, myślę że nadal tak może być :) Moje pytanie wiąże się z tym czy do starej ramy znajdę pasujący współczesny osprzęt? Na co zwrócić uwagę, w sensie rozmiary gwintów, średnice itp. nie chcę kupić czegoś nietypowego i potem sie martwić. Wiem ze jest tu wielu fachowców rowerowych, prosze w wolnej chwili skrobnijcie słówko, na pewno każda rada bardzo mi pomoże :welcome:

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opony speca nie są wcale takie złe oplot 60 tpi też jest ok oczywiście mógł by być większy co do dętek sprawdź oponę w środku możliwe że coś niej siedzi, jeśli jest czysta to może być kwestia ciśnienia jeśli jest zbyt niskie to łapiesz przysłowiowe snakei albo masz po prostu pecha, ja przez trzy lata nie złapałem ani jednej gumy aż pewnego dnia 3 w przeciągu 20 min. Co do sezonu cało rocznego to jeżdżenie w temperaturach ujemnych bardzo często kończy się śmiercią uszczelek w zawieszeniu a do Foxa są one troszkę drogawę


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb - Jak dla mnie, do miasta to tylko rower XC, zakładasz opony z bieżnikiem semi-slick i jazda. Zawsze w niezbyt trudny teren będziesz mógł wjechać, a to prędzej czy później Cię czeka :) Co do osprzętu - amortyzatory przód obowiązkowo, no i tak jak poprzednicy pisali - jak ktoś jeździł na hamulcach hydraulicznych, to innych już nie chce.

Nie wiem czy zależy Ci na designie, ale jeśli chodzi o wygodę i funkcjonalność to pakujesz się raczej w nie ten kierunek.

Rower coś w podobie jak >> ten << w zupełności wystarczy.

I nie linczujcie mnie za Kellysa, sam od 6 lat jeżdżę na Magnusie DSC, zrobiłem na nim ponad 12 tysięcy i jedyne co zmieniam to opony. To co w moim modelu jest kiepskie, to support, stanowczo za miękki.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiero, nie zrozumieliśmy się, ja juz wiem co chcę, z wszystkimi tego plusami i minusami, potrzebuję teraz pomocy i odpowiedzi na pytania jakie zawarlem w poprzednim poście :) Nie namawiajcie mnie na inny rodzaj/typ roweru, no i jeszcze jedno - w życiu nie wydam na rower 3500 zł :welcome: uważam że to zapędzanie się w szaleństwo, dla mnie rower to koła, łańcuch, rama i mięśnie moich nóg, i to trzeba doprowadzić do perfekcji, a cała reszta to dodatki, może kiedyś zmienię zdanie, nie przeczę, ale póki co chcę to co chcę :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie. Prawdziwa ninja ma w pogardzie przerzutki :)

Co do starych ram, to popytaj może tu: www.beachcruiser.pl, jest tam paru rowerowych maniaków, składają rowery z różnych cudów, powinni pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.