Skocz do zawartości
Kris_77

nano Wavebox - do posiadaczy

Rekomendowane odpowiedzi

to mam pomysł żeby za kolejną flaszkę inmar zamiast odsyłać Tobie wysłał mi a ja wyślę Tobie za 3 dni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hepatus1000 - ustawione mam na 24 - a więc max

na razie się nie bawiłem w większą falę bo zastanawiam się czy jest taka potrzeba - catalaphylia już i tak dość mocno się buja - jak dla niej wystarczy :) mocniej mogłoby ją bardzo stresować...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamontowałem w moim baniaku waveboxa na tylnej ściance w samym narożniku i pięknie cały baniaczek również się buja....


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie , czy pompa w waveboxs cykl ma włącz wyłącz , czy może 100% i zwalnia do 30% ?

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz, wyłącz w obu modelach. Ale pompy są z miękkim startem.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystkie Tunze sterowane mają miękki start.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to taka pompa, ta Twoja Tunze TS12 też się nadaje. tylko potrzebujesz odpowiedniego kontrolera.


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serdecznie dziękuję za odpowiedzi :googleye


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile centymetrów wavebox powinien rozbujać wodę w zbiorniku ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal, dużo zależy od długości baniaka i jest "zagracenia"

U mnie na 110x60 i średnim zabudowaniu buja do 2cm.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...zastanawialem sie nad zmodyfikowaniem nano wave box'a...wycialem kawalek plastiku,ktory prawie dotyka smigla i wysunalem sam wirnik dajac podkladke...po bokach wewnatrz pudelka sa tez kratki,tak jak w normalnej pompie ,tylko mniejsze...tez je wycialem,wycialem takze co drugi zabek w kracie u gory...z przodu smigla dokleilem drugie smiglo i efekt...zaden,chodzi jak chodzil,mam tylko wrazenie ze ciszej,choc sam wavebox jest juz bardzo cichy sam w sobie...moj jest ustawiony z dwa,trzy cm pod powierzchnia i w ten sposob ma najlepsze osiagniecia...jakies 4cm bujania...Probowalem tez ulozyc box pod roznymi katami a nawet do gory nogami (tzn. do dolu kratkami i...nic...Dolozylem dwie rury u gory na kracie,zatykajac reszte,dzieki temu mialem nadzieje ze zanurzony bedzie glebiej,czyli glebsza penetracja...nic z tego,nic sie nie zmienilo...Sam wave box oryginalny i po moich modyfikacjach dziala tak samo i penetruje 55 cm wody...Mam wrazenie ze w nim nie da sie zrobic nic by uzyskac mocniejsze fale...zostal naprawde swietnie skonstruowany...jezeli ktos sie bawi w modyfikacje z checia poczytam...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc zbudowałem wavebox podłączony na pompie 6105 , zbiornik długi na 150 cm , buja nie więcej jak na 1,5cm - 2cm , czy waszym zdaniem powinien bujać wyżej ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Sprawdzilem dokladnie te bujanie na moim nano http://www.aquaportail.com/topic-2668-19-nano-wavebox-6206-ca-y-est-je-l-ai.html tam gdzie jest box w rogu 4cm po przeciwleglej 3cm,naprzeciw boxa 1,5cm i na przeciwleglej 2 cm...ja mam tak ustawiony ze buja zarazem od tylu do przodu jak i od tylnej lewej do przedniej prawej...ustawienie na najkrotszym czasie...mysle ze pompa 6105 powinna wyciagnac wiecej (hipoteza)...tym bardziej w zbiorniku dlugim na 150cm...Moj to kostka 60cm...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odgrzebałem temat bo nie mogę znaleźć nigdzie informacji jak wyciszyć Waveboxa DIY. Mam wywiercony otwór w scianie bocznej i komorę w kominie zewnętrznym. Mam tez uchwyt specjalny pod waveboxa i wszystko pieknie faluje tylko dość głosno chodzi pompa podczas pracy , mało tego przy wyłączeniu jest takie głuche stuknięcie. i tak w kółko.

Proszę, rozwiązaliście to jakość? I jak macie rozwiązanie w kominie zewnętrznym.

Jak możecie napiszcie bo w sumie to mnie trzyma właśnie to wygłuszenie żeby odpalić zbiornik. A gdzieś czytałem chyba ze na tym firmowym uchwycie pracuje głośniej. Ja próbowałem na tym i na tym bez wyczuwalnej różnicy.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z objawów to zgaduję że masz pewnie pompę nieprzystosowaną do pracy w trybie WB, np 6055. One wbrew pozorom nie lubią pracy 0-100-0%. Podobno w Profiluxie od którejś wersji softu można ustawić żeby pompa nie stawała tylko znacznie zwalniała ale standardowy sterownik do WB tego nie potrafi. Pogadaj z Łukaszem z Acropory to CI poopowiada ile tych pomp trafia na gwarancji do niego i jakie są reakcje w Tunze.

Edytowane przez Qlfon (wyświetl historię edycji)

Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pisałem o tym ostatnio. 6055 czy 6095 bardzo źle znoszą pracę 0-100%. Ale ktoś chciał mnie za to zjeść...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz... wszystkie pompy tunze z miekim startem mogą pracować 0-100.% więc nikt ne próbował cię zjeść


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie to pompa 6055 sterownik 7096. Ale chyba to optymalne rozwiązanie? Możecie jeszcze napisać co zrobić żeby to wyciszyć.

Mam też pytanie co z tym uchwytem specjalnym przeznaczonym do waweboxa, czy lepiej zastosować uniwersalny uchwyt do pompy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.