Skocz do zawartości
mrozikulus

VSV method

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio słyszałem,że maga dużo bakterii dozuję.A dozuję biodigest ampułka raz na miesiąc i na zmianę co dwa tygodnie TheraP i Nite Out II po 35ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

Dołożę swoje trzy grosze: Miałem problem z Dino i zastosowałem algea-x który rozwalił mi biologię na maxa i z parametrów bajkowych zrobiło się no3-25! i PO4-0,20! dino wróciło i po próbach różnych zmian udało się zwalczyć przez zwyczajne płukanie mrożonek:) ale straszne parametry zostały:( , miesiąc temu uruchomiłem kulki na reaktorze od sebastka lecz po miesiącu działania nic się nie zmieniło i postanowiłem wlać VSV. Na zbiornik 440l plus sump lałem 1ml a kulki chodziły nadal i po 4 dniach lania parametry no3-5 i PO4-0,1.

Wniosek taki że pomaga ale w kulkach zauważyłem gluty ( kręci się 750ml kulek NP) spróbuję odstawić od jutra VSV i zobaczymy co będzie. Nie wiadomo czy kulki się rozkręciły czy VSV jest takie skuteczne?


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że coś masz nie tak z akwa. Moje ma prawie 500 litrów plus sump, do tego 3 duże pokolce (żółtek, borsuk, hepatus 10 szt. chromisów, 2 błazny, babka, wargatek, 5 antiasów, jakiś niebiesko żółty łajdak ,nie pamiętam jak się nazywa, a może to już ta pora :lol: :lol: , krewety, ślimory itp,) a NO3 teraz zerowe, Po4 0,03. Nic nie dozuję, żadnych absorberów, dałem akwa na wstrzymanie, żadne kombinowanie, ściemnianie z absorberami. Wg mnie, jeżeli akwa nie może samo się "wyzerować" to znaczy, że jest coś nie teges w NATURALNEJ filtracji, albo, że za bardzo kombinujemy i nie dajemy się ustabilizować akwa. Ja niestety miałem załamanie, bo.....zachciało mi się kombinować z solą, a teraz po praktycznie roku pozwoliłem akwa się uspokoić i NIC nie dozuję, a koralowce.....eksplodują, naprawdę.

ps. nikuś, prośba o wyrozumiałość, miałem ciężki dzień i mogłem coś.....przejęzyczyć :whistle: :whistle:

ps 1. @inmar, moja uwaga, daj spokój swojemu akwa, ono same się ustabilizuje, jeżeli nie to znaczy, że masz do.....filtrację (odpieniacz, skała), jesteś chyba jedyna osobą, która tyle eksperymentuje na swoim akwa, daj mu na luz i czekaj, niestety takie to hobby - oczywiście nie odbierz tego źle, nie neguję Ciebie, ale radze :thumbsup: :thumbsup:

pozdro

Grześ, wszystko gra! Kompletnie nie mam co robić :):welcome:


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inamr, nie wierzę, że Twoje akwa jest inne. Ja po załamaniu systemu czekałem 10 miesięcy, NO3 było na poziomie 50, później 25, PO4 grubo poza 1 i czekałem dalej. Teraz bez jakichkolwiek "pomocy" mam NO3 niewykrywalne, PO4 na poziomie 0,03, a koralowce wreszcie szaleją.

pozdro


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dziękuję za każą wypowiedz,dzięki dyskusją dochodzimy czasem do sedna problemu.Natomiast jakoś często słyszę,że zmieniam co chwilę coś w baniaku z czym się nie zgodzę.Ten mój problem z naturalną filtracją to właśnie skała.Prawdopodobnie była w zbiorniku z rybami kilka lat w Rybnickim MacDonaldzie o czym wielokrotnie pisałem.Teoretycznie powinno już z niej wszystko wyjść,ale też nie wiadomo co to za skała i skąd była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar, jeżeli nie jesteś pewnei czy skała jest git, to zmień ją. Na pewno taniej to wyjdzie niż kombinowanie z absorberami. Podstawa to skała i odpieniacz.

paodro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana skały to 2400 zł i rozwałka całego baniaka.Z tym jednak poczekam do nowego baniaka kiedyś a teraz się pomęczę.Ogólnie jestem zadowolony.W Waszych odpowiedziach jest dużo prawdy.Koledzy zakładają nowe baniaki i za chwilę mają "wzorowe" parametry a u mnie dalej to samo.Czas pomyśleć nad tym,ale kto kupi moją skałę ? :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

Dołożę swoje trzy grosze: Miałem problem z Dino i zastosowałem algea-x który rozwalił mi biologię na maxa i z parametrów bajkowych zrobiło się no3-25! i PO4-0,20! dino wróciło i po próbach różnych zmian udało się zwalczyć przez zwyczajne płukanie mrożonek:) ale straszne parametry zostały:( , miesiąc temu uruchomiłem kulki na reaktorze od sebastka lecz po miesiącu działania nic się nie zmieniło i postanowiłem wlać VSV. Na zbiornik 440l plus sump lałem 1ml a kulki chodziły nadal i po 4 dniach lania parametry no3-5 i PO4-0,1.

Wniosek taki że pomaga ale w kulkach zauważyłem gluty ( kręci się 750ml kulek NP) spróbuję odstawić od jutra VSV i zobaczymy co będzie. Nie wiadomo czy kulki się rozkręciły czy VSV jest takie skuteczne?

btw bez urazy, głos nic nie wnoszący w sprawie Inmara. Sam już też nie bede ingerować w jego vsv rozmyślania. Najważniejsze, żeby poczuł się samodzielnym dyrygentem swojej orkiestry. Warto dwa razy pomyśleć zanim sie coś zrobi. Inmar jednak jest zbyt asekuracyjny, daje przesłaniać swoje wnioski, wiedze, doswiadczenie poradami osób, ktore nie moga być lepsze od jego własnych.

Inmar! Wierze w Ciebie, rób swoje i nie bój sie wszystkiego. Testy robisz co 5 minut wiec nie przesadzisz, wszystko rozkminisz sam, dostosujesz dawke vsv i bedziesz panem w swoim baniaku :robo:

Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dziękuję za każą wypowiedz,dzięki dyskusją dochodzimy czasem do sedna problemu.Natomiast jakoś często słyszę,że zmieniam co chwilę coś w baniaku z czym się nie zgodzę.Ten mój problem z naturalną filtracją to właśnie skała.Prawdopodobnie była w zbiorniku z rybami kilka lat w Rybnickim MacDonaldzie o czym wielokrotnie pisałem.Teoretycznie powinno już z niej wszystko wyjść,ale też nie wiadomo co to za skała i skąd była.

Jeśli jesteś pewien, że w skale coś jeszcze siedzi, to można by zrobić tzw "cooking live rock", czyli wkładasz skałę do beczki, przykrytej płytą, do środka wkładasz cyrkulacje, żeby woda się napowietrzała i po miesiącu czy dwóch skała powinna wyjść czyściutka.

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczegolnie to ze po4 moze byc stracone kalkwasserem, wiec nic to nie pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie skopiowali tylko na licencji produkuja pewnie, przyklejaja naklejke swoja, tak samo jak "prawdziwe odpieniacze coralvue reef octopus" to nie to samo co "reef octopus" hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest z wiekszoscia, juz dawno odkryto ze mozna zamowic towar w Chinach i go "obrandowac" wlasna marka... W domu mialem wiele np. kart WIFI rozniacych sie cena i .... naklejka ;) Nawet Japonczycy potrafia juz "produkowac" w Chinach ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija 2 tygodnie jak wywaliłem polimery.Przez pierwszy tydzień parametry stały w miejscu PO4-0,08 i NO3-2,5 a dzisiejszy pomiar wykazał PO4-0,04 i NO3-2.Cieszę się,że jest jakaś minimalna poprawa.VSV leję 1ml co 2 godziny,czyli 12ml na dobę.Na razie nie zmieniam dawki.

Ostatnio też mocno zwiększyło mi się zużycie wapnia i magnezu.Tego ostatniego nigdy nie lałem a teraz już 90ml dziennie.Podmiany na IO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90ml magnezu dziennie? Jesteś pewien?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie?? a przy okazji zadam pytanie czy podczas dozowania vsv włączenie UV nie wplynie negatywnie???? Mam troszke glonków i chciał bym zastosowac dodatkowo UV czy warto??/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast z VSV dałem sobie spokój- od dłuższego czasu walczyłem z glonami, nie chciało mi się rozrabiać za każdym razem a zapach acetonu mówił sam za siebie... Po dwóch tygodniach samej wódki woda kryształ, glony zeszły i wszystko hula jak powinno :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mintaj mozesz opisac z jakim rodzajem glonow walczyles. Bo ja przechodze jakby kolejne dojrzewanie.

Po4 0,03 lub 0, ale N03 mam 10. Gudly na skale maja sie dobrze a podpiete refigium z Glonami wyzszym mimo ich wzrostu nie pomaga. Zmniejszylem zarybienie o kilka sztuk, z tym ze rybek nadal sporo.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony pyl, jesli go nie starlem zmienial sie w gluty ktore falowaly w pradzie wody.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast z VSV dałem sobie spokój- od dłuższego czasu walczyłem z glonami, nie chciało mi się rozrabiać za każdym razem a zapach acetonu mówił sam za siebie... Po dwóch tygodniach samej wódki woda kryształ, glony zeszły i wszystko hula jak powinno :)

nie wiem co wszyscy tak na ten aceton... :) 2 miesiące w lodówce do póki mi sie nie skończy i jest git

a tylko dlatego sie trzymam vsv, że karmi wiecej odmian szczepów bakteryjnych i daje to mniejsze ryzyko wysypania sie problemow, gdy "coś pójdzie nie tak". Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w lodowce aceton sie nie tworzy??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.