Skocz do zawartości
mrozikulus

VSV method

Rekomendowane odpowiedzi

KIDULT daj linka do tych chinskich pompek. Jaka jest cena takiej pompki?? Czy sam opracowales taki zestaw czy gdzis wyczytales??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr1 pw.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najogolniej rzecz biorac glukoza to cukier. Wyglada jak cukier i smakuje jak cukier. Jest jednym ze skladnikow sacharozy czyli cukru spozywczego. W procesie energetycznym organizow jest przedostatnim elementem przemian cukrow. W watrobie jest przemieniana w glikogen ktory z kolei jest forma transportowa pirogronianow. Pirogroniany sa bezposrednim zrodlem energii dla wiekszosci organizmow zywych.

Dlaczego Kidult stosuje glikogen? Poniewaz jest bardzo blisko formy ostatecznej czyli kwasu pirogronowego ktorego cena jest wielokrotnie wyzsza od glukozy. Generalnie chodzi o to zeby bakteriom podac "energie" w mozliwie najczystrzej formie.

Osobiscie uwazam ze jak ktos ma dostep do glukozy to luz, polecam. Jesli nie to zwykla sacharoza jak najbardziej moze byc. Sacharoza czyli cukier spozywczy jest "tylko" dwucukrem i bardzo latwo hydrolizuje czyli rozpada sie w wodzie na fruktoze i wlasnie glukoze.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#346712 Piotr1 :

KIDULT daj linka do tych chinskich pompek. Jaka jest cena takiej pompki?? Czy sam opracowales taki zestaw czy gdzis wyczytales??

Piotr

pompki to te - wygodne w obsłudze :)

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=737&products_id=7809

glukoza

http://sklep.stanlab.eu/odczynniki-chemiczne/107-glukoza-bezw-czda-a-500g.html

no i podstawowy składnik :D

http://www.ziko.pl/p1207_spirytus_rektyfikowany_100ml_95_.html

zestaw sprawdzony i przetestowany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja sie przerzucilem na miod bo ten angielski cukier wogole nie jest slodki.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#346724 Grzegorz Dyzma :

Dlatego ja sie przerzucilem na miod bo ten angielski cukier wogole nie jest slodki.

Miod to fruktoza - drugi z cukrow prostych. To wlasnie fruktoza i glukoza tworza cukier spozywczy.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ladnie opisane ile glukozy i ile fruktozy oraz inne skladniki.

www.resmedica.pl/pl/archiwum/zdart9983.html

Cukier jest za bardzo przetwazany chemicznie. Negatywne skutki? czas pokarze.

Po tym jak mikstura zaczela pachniec jak aceton podobnie jak KIDULT skladniki dozuje oddzielnie, ale nadal zostalem przy occie (Rolnik 10%)

EDIT:link nalezy wkleic bo forum nie dziala poprawnie


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego trzeba rozrabiac wrzatkiem, wtedy dluzej postoi. no i oczywiscie wodka sama w sobie moze dlugo, nie wiem jak glukoza, ja rozrabiam tyle aby bylo na jeden miesiac. skoro u mnie jest dobrze bez octu nie zamierzxam probowac z obawy o domieszki czegos niepozadanego. chyba ze kwas octowy CZDA zamowic?

metode sam opracowalem. wyszedlem z zalozenia, ze cykl zycia bakteri jest bardz krotki (podobno), i poczytalem na reefcentral, ze ktos tam dawal zeostart2 3 razy dziennie i byla duza roznica wzgledem 2 razy na dobe. wiec poszedlem dalej i posanowilem podawac zrodlo wegla organicznego co godzine. a ze chinksie pompki to rewelacyjny produkt i doskonale wspolgral z moimi zalozeniami, postanowile, wyprobowac moja metode. od miesiaca jade na tym i sie nie zastanawiam czy dziala czy nie dziala, czy przeplyw przez pompe dozujaca odpowiedni czy nie. zastanawiam sie czy mi sie hanka nie popsula, bo ktorys raz z rzedu pokazuje same zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie podac ile na 100 ml spirytusu dac wody do pierwszego roztworu i ile glukozy na 100 ml do drugiego roztworu?? KIDULT wrzatkiem rozrabiasz spirytus czy glukoze??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wrzatkiem rozrabiasz spirytus czy glukoze??

Nie ma znaczenia o ile dozujesz ostudzone. Glukoza lepiej sie rozpuszcza w goracej wodzie. W etanolu zdaje sie wcale sie nie rozpuszcza


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#346363 KIDULT :

ja nie leje octu. podaje 2 roztwory - spirytus + RODI oraz glukoza (CZDA) + RODI. zaprzegniete pod pompki chinskie z ZOOFOCUSA. podaje mala dawke ale co godzine. odpieniacz na srednio mokro. jak kiedys na zeostarcie moglem karmic 2 kostki mrozonek plukanych na dobe to teraz daje 4 kostki + lyzeczke granulatu i lyzeczke vpowera na dobe i PO4 = 0.00.

spirytus rozrobiony WAGOWO na 4%, a glukoza w stezeniu 40g/litr. podaje po militrze kazdego roztworu na dobe na 800l netto wody w obiegu.

polecam wszystkim takie zestawienie. widac ze dziala, aha i zapomnialem dodac ze konsumpcja wapnia wzrosla o 20%.

Kidult , nie żebym się czepiał , ale coś mi tu nie gra , piszesz ,że podajesz 1ml na dobę i robisz to przez pompki z zoofocusa , które podają wg instrukcji od 1ml - 99ml , więc jak to jest możliwe że one podają łącznie 1ml na dobę ? Jeśli miałbym się trzymać tego co jest napisane w instrukcji pomp , to wg Twojej instrukcji dozujesz 24ml na dobę ?

Jeśli możesz to określ się jak to jest bo musisz przyznać , że rozbieżność jest gigantyczna.

Chyba , że czegoś nie zrozumiałem.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy Grotecha mają tak że najpierw programujesz dawkę jaką chcesz podawać, a potem, osobno programujesz na ile części ją dzielisz, może w Kidultowych pompkach jest podobnie?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może też chodzić o magiczne słowo w opisie tych pompek: kalibracja :-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich za chohlika drukarskiego. zabraklo slowa "co godzine".

podaje 1ml na godzine kazdego dnia.

Piotr1 - 40gramów etanolu i dopelniasz do 1 litra - nie pamietam ile wazy 40 gramow etanolu, do sprawdzenia z wujkiem google. trzeba przeliczyc ile jest etanolu w spirytusie (95%) i dobrac wielkosc. ja zrobilem tak, aby miec ulatwione rachunki i otrzymac roztwor 4% etanolu (wagowo!) Rozrabiam wrzatkiej i jedno i drugie, poniewaz ma to na celu wyparzenie pojemnika jak i rozwroru aby podwyzszyc jego trwalosc.

dlaczego 4%? ano dlatego, ze wtedy roztwor jest slabszy 10 razy od wodki, wiec sugerujac sie dawkowaniem w Vodka Method, mozna sobie przeliczyc dawke dobowa. Normalnej wodki powinieniem dawac 2,4ml, a mojej slabej 4% podaje 24ml, czyli 1ml na godzine. pompki mam skalibrowane idealnie - 1ml=1ml.

wczesniej podawalem rozcienczony zeostar2 ale to nie byl ten sam efekt, mimo tego ze mozna bylo tego na prawde sporo wpompowac w zbiornik, to wydajnosc systemu pozostawiala do zyczenia.

Fal - jak wyzej, pomylka mala. lacznie daje 24ml kazdego z roztworow na dobe, na baniak 800l netto. podkreslam, ze najistotniejsze jest to, aby podawac to co godzine. nie wiem jak z wiekszymi interwalami, wiem ze tak jest u mnie dobrze, i ze im czesciej tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie , czy tą metodę można stosować równocześnie z biopellets ?

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby odpowiedziec na to pytanie trzeba przeprowadzic badania na odpowiednio duzej grupie zbiornikow.

ja osobiscie bym sie nie bal, dawke zaczynal od polowy tego co ja daje aktualnie i obserwowal zbiornik i ewentualnie zwiekszyl .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam ochotę spróbować , nie mam problemu z NO3 kręci się w granicach 1 , ale np z PO4 odkąd wprowadzili nową formułę biopellets ( spagetti ) fosforany są w granicach 0,05 ( duża hanka ), chciałbym zejść do poziomu 0,02 i taki utrzymywać , więc chyba spróbuję.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od tygodnia podaję VSV,polimery się kulają dalej.Kulek ubywa a parametry stoją w miejscu,nie wzrastają a to dobry znak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar , a czy masz w zbiorniku jakiekolwiek glony ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult , a możesz podpowiedzieć dlaczego Twoim zdaniem nie można wymieszać glukozy razem z etanolem ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VGV = Vodka Glucose Vinegar ciekawe jakie jeszcze odmiany metody powstana??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal - a dlaczego masz byc ograniczony do proporcji, ktora zalozyles podczas produkcji roztworu? a moze sie okaze, ze fajniej bedzie gdy jednego dasz wiecej, a drugiego mniej? poeksperymentujesz i moze dobierzesz lepsza dawke? ja jeszcze nie probowalem zwiekszac, ale mam taki zamiar, aby glukoza dawac wiecej. moze i korale jakos zareaguja, gdy dostana gotowy cukier nie czekajac na to co im zooksantele wyprodukuja (a zooksanteli bedzie mniej, z powodu niskiego po4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.