Skocz do zawartości
mrozikulus

VSV method

Rekomendowane odpowiedzi

#350861 Tester :

u mnie to samo - "twarda i sucha" piana ktora czape na odpieniaczu. Nie chce plynac, nie zamienia sie w ciecz

:) Mokra, ciagnaca, kleista, ta za kubkiem wiadomo sztywnieje jak ta czasami na Baltyckiej plazy.

PS. Janek priv poszedl. Jak dysponujesz stacjoarka to dawaj:whip


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że efekt jest...:) przynajmniej pianowy :):). Chyba się skusze, bo u mnie PO4 0,03 (salifert więc więcej) a NO3 2, ale jakieś "gów....ane" glony na tylnej szybie rosną, takie jak włosy, czy cuś :)

pozdro Grzegorz

ps. więc 100 wódeczki, 25 octu winnego i łyżeczka cukierusa?? , a później do akwa w ilościach....bliżej nie ustalonych, ale nie dużych :)


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, Pany! Na korale patrzcie a nie na odpieniacze! Taka piana zawsze będzie przy dozowaniu odżywki dla bakterii, nie ma się czy podniecać, na dłuższą metę bardziej upierdliwe niż pożyteczne :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba jakbys mial kiedys niefoto i parametry kosmos i nigdy nie mial sps-a w reku to tez bys sie podniacal:baby

Nie obcinaj mi nowicjuszowi skrzydel. Jak biedy zuczek dopiero zaczalem kumac o co chodzi w morszcyznie a ty mi tu taki prysznic:D Zamowilem swiatelko nauczylem sie kontolowac baniak okiem i obsluga a nie testami. Jak juz wszystko bedzie gotowe to zamowie krzaczki. Na razie koncze aqua scaping


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodzi, dobrze wiesz, chodzi mi tylko o to żeby patrzeć czy zwierzakom VSV służy, a nie odpieniaczowi, a tak BTW, fajne fotki :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz - u mnie tez odpieniacz zareagowal po jakims czasie. A korale tak jak pisalem w watku o wodce a zwlaszcza gabki nigdy nie mialy sie lepiej


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, wcześniej lałem samą wódkę i różnicy nie zauważyłem zbytnio. Może przejdę na VSV, tylko muszę nową wódkę kupić bo poprzednia specjalna do celów akwa zniknęła na ostatniej imprezie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb wiem:) Chodzilo mi o to ze po trzch latach nauczylem sie kontorowac parametry. Teraz kolene 3 to co lubia twardzsze zwierza.

Mimo skutecznosci metody wodka, miod, ocet bardziej skklaniam sie ku duzym dzielonym na dwie czesci refugium wypelninym zielskiem gdzie swiatlo zapala sie na dwa cykle siwiecac na przemian. Wodke chcialbym traktowac "jak w podtrzymywaniu zwiazku 2-3 razy w tygodniu" a nie sposob na prowadzenie parametrow


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#350862 JanuszD :

Nieeee no Grzesiek piana jak z Kasztelana :)

pozdrawiam Janusz

A kiedy to Janusz na Kasztelanie taką pianę widziałeś???? Przecież to popłuczyny a nie piwo. Pierwsze warki były dobre a teraz się skiepściło:whip.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie w zbiorniku wszystko ok , korale ewidentnie zwiększyły przyrosty , a ja zwiększylem dozowanie z 12ml na dobę do 16ml. Dużo rzeczy mnie ciekawi , np czy wzrost jest pobudzony przez zwiększenie pokarmu , czy może glukoza tak działa na korale.

W tej chwili jest dobrze więc za wiele nie chcę zmieniać , karmię co drugi dzień 6kostek mrożonek dla korali , parametry stoją więc jest git.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bania i chcemy fote:tongues


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem temat od dechy do dechy no i pytanko, jaki daliście ocet :), normalny czy musi być winny. A może winny lepszy??? :)

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bez roznicy


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie minęły już ponad dwa tygodnie odkąd stosuję dwie metody jednocześnie , przez ten okres czasu do zbiornika trafiło 136 kostek mrożonej artemi ,i 48 kostek zmiksowanego planktonu dla korali. Przy samych kulkach była by wywrotka , zbiornik by sobie z tym nie poradził , przy wspomaganiu się VSV parametry są stabilne , ale np PO4 minimalnie poszło do góry wynik z wczoraj wieczora 0,08. Zastanawiam się nad delikatnym zwiększeniem dozowania VSV , w tej chwili jest to 16ml na dobę rozrobionego roztworu wg przepisu Kidulta , dawka na 700l w obiegu nie jest zastraszająco duża , ale obawy zawsze jakieś są :).

Wczoraj też dosypałem 50ml kulek , więc teoretycznie dzisiaj wieczorem powinno wszystko wrócić do normy.

Jak narazie żadnych niepokojących sygnałów zbiornik do mnie nie wysyła , więc kto wie może te dwie metody mogą ze sobą współgrać , ale jak to mówią , czas pokaże :baby.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester czy Twoim zdaniem zwiększyć dozowanie , czy czekać ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie,pierwszym obiawem namnazania sie bakterii (czyli potwierdzeniem ze VSV dziala) bylo pojawienie sie delikatnej mgielki w gornych rogach akwarium- tam gdzie cyrkulacja jest laminarna. Gdy probowalem ja zdjac zyletka - bardzo latwo schodzila w formie bialego kozucha. To potwierdzilo moje przypuszczenia ze to bakterie.

Co do ilosci VSV to ja u siebie regularnie zwiekszalem dawke. Ja doszedlem do 16 ml po 6 tygodniach w 300L obiegu. Mysle ze powoli mozesz zwiekszac. Ala koniecznie lej bakterie. Czytales moj post w watku o wodce? Okolo polowy lutego opisalem zasade dzialania wodki jako zrodla wegla organicznego. Jakie masz NO3 iPO4?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bakterii posiadam prodibio , ale nie mam pojęcia , czy one są jeszcze dobre, swoją drogą bakterie mają jakąś żywotność ?

Co do Twojego postu , niestety nie czytałem , ale zaraz będę szukał.

Co do parametrów NO3 - 0,5 PO4 - 0,08

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal powiem Ci ze karmisz taczkami i wg mnie 0.08 wlasnie swiadczy o tym ze to dziala. wg mnie mozesz dac 1ml na godzine. w porownaniu do zwyklej wodki to jest wystarczajaco, nawet jak dasz 2ml na godzine to tak jakbys lal 5ml na dobe prawdziwej wodki 40%. czyli zaskakujaco malo przy wyniku testera 16ml na 300L w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw jak u mnie dalej potoczy się filtracja.Kulek ubywa a parametry ładnie stoją pomimo lekko zwiększonym karmieniu.U siebie karmię dwiema kostkami IT rano i tyle samo wieczorem,dodatkowo co dwa dni reef pearls.VSV podaję dwa razy dziennie po 3ml.Mam zamiar kupić tą pompkę co ma Kidult.NO3 mam prawie zero a PO4-0,04.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko troche poza tematen ale niechce nowego tematu pisac bo bez sensu.czy mozna stosowac jednoczesnie vodke i ballinga?nic nie bedzie sie gryzlo czy cos?

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#352312 dziuso27 :

mam pytanko troche poza tematen ale niechce nowego tematu pisac bo bez sensu.czy mozna stosowac jednoczesnie vodke i ballinga?nic nie bedzie sie gryzlo czy cos?

ogórca trza dodać :baby

żart oczywiście :) lej śmiało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziusio, można. Jedno nie ma nic wspólnego z drugim:reading


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.