Skocz do zawartości
MarcosB

400L - Czas na rafę - 30 miesięcy z SPS`ami - finisz.

Rekomendowane odpowiedzi

Sliczny zbiornik :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanie czy przy balingu podajesz 3 roztwory to znaczy Sól bez soli też? Bo zastanawiam się nad sensem podawania jeśli i tak mikroelementy leje z butelek np. gro techa ABC.

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrowy zbiornik :thumbup: gratulacje :thumbsup:


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie dawałem trzeciego roztworu. Jeżeli robisz regularne podmiany, nie ma sensu. Bardziej przejmowałbym się równowagą jonową a mniej brakiem mikroelementów :). Wiem, że dla niektórych to mit, ale dla mnie to matematyka - a ona nie kłamie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodając CaCl2 i NaHCO3, czyli przy stosowaniu Ballinga zostaje nam NaCl i z biegiem czasu zrobi sie go za duzo w stosunku do innych skladnikow wody i juz mamy naruszoną rownowagę jonową. Nie wierzę, że nie ma to wpływu na zwierzęta. Większość tego nigdy nie doświadcza bo 1 - ludzie jednak regularnie podmieniają wodę, 2 - niewiele osób ma baniaki tak dopchane koralami SPS, że masakryczne ilości NaCl lądują w baniaku. 3 - niewiele osób utrzyma to samo akwarium z SPS`ami ponad 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi zeszło z tą rozbiórką...ale juz po. Baniak przestał istnieć w piąek.

Wszystko przeniesione do nowego szkła...temat już wkrótce - jest więcej miejsca, więcej mocy :)

Fotki z rozbiórki : ) Kolory poszły się paść...ale wracają z pastwiska na nowym baniaku i planuje oczopląs!

k1.jpg

k2.jpg

k3.jpg

k4.jpg

Dziękuje wszystkim za pomoc i wsparcie! Dziękuje wszystkim którzy pomogli w przeprowadzce! A była to nie lada operacja!

Nie obyło się bez wpadek :)

Wkrótce kontynuacja ale juz w nowym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na istatnim zdjecui brakuje wina i pierscionka.

Kwiaty wyszly z mody :thumbup:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zdjęcie - pełna "profeska" - nawet rękawiczki są :)

PS. Idź w ten zbiornik 150cm - przy 12o długości miesiąc po zalaniu(i przy tej wielkości koralowców) będziesz żałował że nei zrobiłeś 30cm dłuższego.. ;-)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe :) dobre Grzesiu dobre :)

Za późno :) Nowy zbiornik - 160 x 150 x 75

Niebieska akra wygląda w nim skromniej ale 2 lata w tym tempie i nie mam miejsca na inne korale :) Przez sekundę nie myslałem zeby zrobić jeszcze większe.Chcę mieć normalne życie :)

Edytowane przez MarcosB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli poszedłeś w 160x150 - to faktycznie już kawałek wody masz do zagospodarowania :)

Tylko pozazdrościć i czekać na kolejny wątek.. ;-)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wymiary to marzenie. :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tysionc łosiemset litruf" SPS :clap:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3mam kciuki i czekam na foty :) bedzie sie dzialo , bedzie zabawa .............................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łał, ale to będzie w przyszłości wyglądać. Nawet sobie tego nie mogę wyobrazić.

Co tam będzie świeciło?


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie mam 18 x T5 80W ale w planach są BLIKI...bo akwarium bez blików to martwe akwarium :).

Więc albo dorzucę jakąś lampę z HQI albo jako drugą lampę dokupię T5 + LED.

Bardzo interesująco prezentuje się nowa lampa ATI T5+LED i możliwości imitacji świateł poszczególnych

świetlówek ATI, ale szczerze to nie widziałem tej lampy w akcji, są jakieś filmy w necie ale nie tyle ile bym chciał.

Nie wiem czy to bełkot marketingowy ATI ?

Lampy PS są ładniejsze jeżeli chodzi o wygląd i te nowe też mają różne kolory i możliwości, ale nie widziałem tego na żywo i tu jest pies pogrzebany, nie widziałem cukierków pod żadnym miksem LED+T5. Chociaż po ostatnich postach Krzysztofa Tryca akwarium nic nie straciło na barwach pod lampą ATI T5+LED. Ja mam trochę głębszy zbiornik więc może nie będzie tak źle z tym paleniem końcówek.

Ogarnę się i powoli rozpocznę nowy wątek tak jak należy. Bo akwarium już działa, światło w 50%, ustawienie skał w 50%, korale 100% ze starego zbiornika.

PS. Kuba Twój Hepatus nadal u mnie mieszka :) i pasuje mu nowy baniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogadaj z @sewerem on ma taka lampę odnośnie kolorów itd ,bo na filmikach i fotkach to będzie ciężko na serio pod ledami zdjęcia wychodzą marne .Może kiedyś będziesz w Rzeszowie to polecam na live zbiornik Seweryna zobaczyć odnośnie kolorów .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek chapeau bas :-)

Widziałem Twoje 400l na żywo wow :-) , już nie mogę doczekać się tego małego basenu :-)

Pozdrawiam

Paweł


http://6220_6344.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec pierwszego oznacza poczatek drugiego. Pierwsze bylo cool, drugie bedzie ... :dj::rambo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff czas na jakiś update bo wstawiam tylko fotki nic nie piszę... Zbiornik ma już 7 miesięcy więc wszedł w pewną fazę dojrzałości, widać to szczególnie po reakcji na wszelkiego rodzaju suplementy.

Jakieś trzy miesiące temu zaczałem mieć mały problem z zielonym cyjano, które powoli opanowało cały zbiornik! Używałem chyba wszystkiego z „naturalnych” metod ale w końcu w wodzie wylądował chemiclean i tak posprzątał iż do dzisiaj nie mogę w to uwierzyć jak wiele czasu i przyjemności straciłem przez walkę z tym g…

Korale – wszystko żyje i rośnie, była lekka wtopa z wyjałowieniem wody jakiś czas temu, korale traciły kolory , chowały polipy, na szczęście w porę, metodą prób i błędów udało mi się zlokalizować problem i wyszedłem na prostą. Straciłem prawie całą żółtą Akrę, odciąłem tylko trzy „palce” które przyczepiłem do skał. Teraz żałuje że je odciałem… Było duże prawdopodobieństwo, odratowania całego koralowca bo „szczepki” odratowałem. Podsumowując w niektórych miejscach będę musiał już podcinać SPS`y bo wkrótce zaczną się parzyć.

Aktualnie jestem mega zadowolony z efektów. Udaje się uzyskać ładne kolorki bez stosowania kamyków ZEO / polimerów. Być może w przyszłości nie uda się utrzymać parametrów wody na takim poziomie bez tych dodatków, ale na razie Schuran robi doskonałą robotę i jestem zachwycony tym odpieniaczem!

W końcu zainstalowałem Lumateki i naprawde nie wiem dlaczego z tym tak zwlekałem.

Różnica w barwie światła i wybarwienie korali/ryb na tych żarnikach to B-A-J-K-A!

Dodam jeszcze iż z lampy, która wisi nad akwarium ubyło 5.8 KG!!! Tyle ważyły magnetyczne stateczniki. Ciężko było ją samodzielnie zrzucić z linek – teraz jest wręcz lekka .

A więc podsumowując elektroniczne stateczniki :

- kolosalna różnica wagowa! Nie mówiąc o tym iż statecznik jest poza lampą!

- kolosalna różnica w temperaturze pracy – Lumateki można spokojnie dotknąć

bez obawy o poparzenie, mają może 40 stopni! A samą lampę można bez obaw dotykać,

wcześniej było to niebezpieczne!

- możliwość ściemniania lampy

- zupełnie inna barwa światła, w przypadku moich żarników bardzo na plus

- rozpalanie w kilkanaście sekund do docelowej temperatury barwy

- całkowicie bezgłośne zapalanie i praca! Magnetyczne stateczniki buczą masakrycznie!

Z życia jakiś czas temu kupiłem dwie krewetki czyszczące. Z rybek kupiłem centropyge, która po trzech tygodniach…odjechała. Więc dalem sobie spokój z rybami…To co jest od początku zyje, jak wpuszcze coś nowego niestety…zgon

Parametry :

CA – 400-420

KH – 7.5-8

Mg -1320-1350

K – 365

NO3 : niewykrywalne

PO4 : niewykrywalne

forum22.jpg

Witam mam pytano co do wyjałowienia wody o którym wspomniałeś.Konkretnie na czym ono polegało?Mam problem ponieważ utrzymuje parametry na podobnym jak u Ciebie poziomie a sps i lps nie polipuja jak w Twoim baniaku.Przyrosty nawet jakies sa ale moze przesadzam z filtracja???


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.