Skocz do zawartości
snocho

[1125l] "Jak Feniks z popiołów" + [540l] zaplecze

Rekomendowane odpowiedzi

Takie rarytasy to powinieneś mieć po każdej dostawie :p

Ale rzeczywiście - piękne są. Chciałem wrzucić foty jak już dojdą do siebie po podróży, ale nie mogę się powstrzymać :baby:

Na początek Synchiropus stellatus. Uroczy, jak każdy mandaryn, ale ta czerwień...

gallery_7670_2559_153690.jpg

gallery_7670_2559_82794.jpg

Dalej: Siganus uspi. Niestety nie chciał pokazać się w pełnej krasie:

gallery_7670_2559_64516.jpg

I wreszcie nieduże stado z gatunku, za którym wyglądałem już od dłuższego czasu. Nie wierzyłem, że tym razem się uda, a jednak na zapleczu kwarantannują się Chromisy vanderbilti. Ich kolory i kondycja płetw wskazują jeszcze na słabsze samopoczucie, ale postaram się je poprawić. Szkoda, że te ryby tak rzadko się spotyka. Z dostępnych publikacji wynika, że to jeden z najmniejszych, najspokojniejszych i najdłużej trzymających się w stadzie Chromisów.

gallery_7670_2559_125439.jpg

gallery_7670_2559_73206.jpg

gallery_7670_2559_43923.jpg

Na koniec bardzo młody, bo zaledwie 3cm wargacz Pseudocheilinus ocellatus. Przepraszam, jest źle wychowany:

gallery_7670_2559_149545.jpg

gallery_7670_2559_106956.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Chromisy piękne ,Michał potrafisz człowieka zdołować fotkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne!!! Tylko pomarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chromisy petarda pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RIP

13.03.2013

gallery_7670_2559_106956.jpg

Nosz KUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU...

...a mogłem zbierać znaczki.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Dostał jakiejś infekcji na pysku i po 3 dniach zszedł.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu w akwarium zamieszkała babka z Karaibów - Emblemaria pandionis. Wreszcie wyszła do zdjęcia:

gallery_7670_2570_44605.jpg

Dzisiaj przywiozłem z ReefShopu nową Acrę. To dzikus z dostawy, która przyjechała do sklepu dopiero dziś w nocy. Koralowce są na prawdę duże, niektóre egzemplarze mają po 20cm, więc bardzo ciężko było się powstrzymać. To, co szczególnie mi się spodobało, to kształty korali. W większości duże talerze, staghornów jak na lekarstwo. Zobaczymy, czy uda się utrzymać zadowalające kolory. Po mojemu jest to A. desalwii, ale pewny nie jestem. Odciąłem od niej dwa kawałki, żeby dobrze wpasowała się w wybrane miejsce:

gallery_7670_2570_79351.jpg

gallery_7670_2570_122792.jpg

gallery_7670_2570_27134.jpg

i fotka z góry:

gallery_7670_2570_187317.jpg

Przywiozłem też szczepkę A. plana:

gallery_7670_2570_229736.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampka Ci się przewróciła :p


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uśmiechnę się do Ciebie po szczepkę jeśli to był jedyny egzemplarz tego gatunku :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cudo :thumbup:

też zamawiam szczepkę :baby:

Edytowane przez tomiooo (wyświetl historię edycji)

zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wine method ?? Zdradź szczegóły ;)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, przyjmie się to porobimy szczepek. Jest z czego ciąć :)

W sklepie jeszcze taka jedna została.

@grzeniu

@Niejeden z nas

Poważnie pytacie, czy żarty?


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już takie rzeczy ludzie piszą że poważ :thumbup: nie pytam? A jak tak to jakie czy jest to jakiś specjalny rocznik, bukiet jest istotny, czy tylko od święta?

pozdrawiam

Boże z kieliszka to widzę.

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampka tylko jako podkładka, na czas wiązania kleju.

Choć im dłużej nad tym myślę, tym mniej absurdalne mi się to wydaje. Alko jest, cukier jest... :wine:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekając na nowe koralowce postanowiłem zainstalować w akwarium dodatkową pompę cyrkulacyjną, którą jakiś czas temu kupiłem na "jak będzie więcej korali". Mowa o Tunze 6255. To najmocniejszy dostępny obecnie w sprzedaży model z serii Turbelle Stream i trzeba mu oddać, że dmucha niemiłosiernie mocno. Do tego wylot o średnicy 75mm - marzenie. Ustawiłem ją na całkowite minimum, a i tak w akwarium pralka. Naszły mnie takie myśli, że jednak nie jest to najlepsza pompa do akwarium o długości 150cm, ale zobaczymy. Może jak faktycznie w akwarium zagości więcej koralowców to będzie jak znalazł.

gallery_7670_2578_172629.jpg

gallery_7670_2578_80339.jpg

Wszystko jednak wskazuje na to, że z Acropor tym razem nici. Poczekam jeszcze do rana z nadzieją na telefon. Tymczasem aktualizacja tego, co jest teraz:

gallery_7670_2578_195284.jpg

gallery_7670_2578_133791.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał akwarium piękne, nie miałem do tej pory nic ciekawego do napisania oprócz - fajne akwa :) Szkoda wargacza, ja już kilkukrotnie próbowałem z mniej problematycznymi modelami ale oprócz hexy nic się nie trzyma.

Mam pytanie co do acropor z importu - czy w jakiś sposób moczyłeś ją przed włożeniem do zbiornika ?? Mam na myśli pasożyty koralowców które możemy sobie ładnie zaaklimatyzować z koralami z frachtu. Niestety piszę po własnych doświadczeniach które kosztowały mnie kilka dużych krzaków Acropor i redukcję obsady tego gatunku o 90%.

Pewnie taki morszczak jak Ty pomyślał o tym ale warto pisać o takich zabiegach jak najwięcej bo można sobie bardzo namieszać.

Jeszcze raz gratuluje zabiornika !!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Nie robię nic wielkiego. Jak przywiozę jakieś dzikusy, to zakraplam jeszcze do worków kilka kropel jodyny (Lugola). Kiedyś, jak miałem, to poza jodyną dawałem jeszcze nadmanganian potasu. A w ogóle był wypas jak miałem Pro-Coral Cure Tropic Marin. Wszystkie dawki tak na oko, bo kąpiel dość krótka (~10min). Po tym przekładam korale do wiadra z wodą z akwarium i dodaję glukozy. Kilkanaście minut i do akwarium. Nie wiem czy ma to jakieś pozytywne efekty, ale tak mi już w nawyk weszło.

Na najbliższe 3-4 tygodnie mam z tym jednak spokój :ouch:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj posadziłem kolejne dwie spore Acropory, które udało mi się wyrwać z ReefShopu. Na pierwszy ogień przepiękny deepwater o delikatnych gałązkach w dość stonowanej kolorystyce, za to z fantastycznymi fioletowo-niebieskimi tipami.

gallery_7670_2598_6907.jpg

gallery_7670_2598_162051.jpg

gallery_7670_2598_37706.jpg

Druga Acra to gałązka dość dziwnej, zielono-fioletowej plany. Koral ma bardzo drobne, jak na planę, gałązki. Niestety posadziłem go w samym centrum akwarium i ciężko z takiej odległości o dobre zdjęcie.

gallery_7670_2598_182389.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękna lecz to a.desalvi dlatego taka drobna :clap:


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że to desalwii, choć intrygują mnie bardzo wyraźne "przetarcia", których niestety nie widać na zdjęciu, jak u plany. Zobaczymy jeszcze jak mocniej wystawi polipy, bo na razie jest tak na pół gwizdka :)

Czymkolwiek jest, najważniejsze, żeby się przyjęła :rolleyes:

Edytowane przez snocho (wyświetl historię edycji)

pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snocho mam pytanie o te acry. Czym je kleiłeś do skały, żelem czy jakimś plastelinowym klejem? Czeka mnie podobna operacja z takimi koralami i chciałbym poznać metodę bardziej doświadczonej osoby.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.