Skocz do zawartości
snocho

[1125l] "Jak Feniks z popiołów" + [540l] zaplecze

Rekomendowane odpowiedzi

jak tam z agresją "żółtków" rywalizują? Nie zaobserwowałeś jakiejś szczególnej agresji do jednego z "trzech muszkieterów" :) ?

wpuszczane były razem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, też mnie to bardzo ciekawi. Mój jest bardzo agresywny zatlukl chelmona w 20 h :-( nic nie moglam zrobić, odlowilam chelmona dopiero jak ostatkiem sił wplynal zza skał :-( za późno niestety. Trzech takich zbirow sobie nie wyobrażam, istny gang.

...mobilnie


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne zdjęcia.

A te pompy tak razem w kącie to masz na co dzień ? Czy tylko do zdjęcia ?

Dzięki :)

Pompy mam tak ustawione już od jakiegoś czasu. Efendi podpowiedział, że to może pomóc w efektywniejszym gonieniu wody do komina i faktycznie coś w tym jest. Ilość pływającego w wodzie syfu bardzo się od tego czasu zmniejszyła.

jak tam z agresją "żółtków" rywalizują? Nie zaobserwowałeś jakiejś szczególnej agresji do jednego z "trzech muszkieterów" :) ?

wpuszczane były razem ?

Żółtki są bardzo grzeczne. Wpuściłem je wszystkie razem w 2011 roku i nie miałem problemu z agresją.

Właśnie, też mnie to bardzo ciekawi. Mój jest bardzo agresywny zatlukl chelmona w 20 h :-( nic nie moglam zrobić, odlowilam chelmona dopiero jak ostatkiem sił wplynal zza skał :-( za późno niestety. Trzech takich zbirow sobie nie wyobrażam, istny gang.

Każda nowa ryba jest ustawiana po kątach. Mój Chelmon też dostał swoje, choć głównie od Białobrodego. To jest dopiero ryba z wrednym charakterem. Żółtki owszem gonią, ale nie aż do skutku. Dodatkowo ustawia je Z. xanthurum, która jest w całej tej bandzie największa.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Pompy mam tak ustawione już od jakiegoś czasu. Efendi podpowiedział, że to może pomóc w efektywniejszym gonieniu wody do komina i faktycznie coś w tym jest. Ilość pływającego w wodzie syfu bardzo się od tego czasu zmniejszyła.

A dokładniej ,mniej więcej jak dmuchają, ze stałą siłą ? zmienną ?

Sam się borykam z tym bo mam wyjście po tej samej stronie co komin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienność przepływu ma tu IMO drugorzędne znaczenie. Mam ustawiony program Pulse (ale tylko dlatego, że na klasycznym Multicontrollerze daje to możliwość włączenia Night Mode). Pompy zwalniają do połowy i w najkrótszym możliwym czasie na maxa. Najważniejsze było jednak dobranie odpowiedniego kierunku. Pompy ustawione są w blisko bocznej szyby, dość wysoko (max, żeby nie zaciągały powietrza), wyloty pomp skierowane są po skosie do przeciwległego boku akwarium i bardzo lekko do góry. Połowa komina, która jest nad pompami została "wyłączona" (zasłoniłem grzebień kawałkami plexi). W ten sposób woda fajnie krąży po akwarium i drobinki syfu nie muszą walczyć z przeciwnym prądem wody, dużo szybciej lądują w kominie. Do tego skrócenie komina powoduje dodatkowe spiętrzenie wody, więc trafia ona do komina pod większym ciśnieniem.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był już zajączek :)

gallery_7670_3397_144348.jpg

gallery_7670_3397_62651.jpg

gallery_7670_3397_114227.jpg

Odontanthias borbonius

I jeszcze ten koleżka wpłynął w kadr.

gallery_7670_3397_126662.jpg

Pseudanthias evansi


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu tej rybie podbiłeś oczy na niebiesko ?


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny! A przy okazji fajnie pozuje do zdjęć ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz jak mozesz jak tam RO sie sprawuje :) planuje podobny litrarz i mysle nad RO 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu tej rybie podbiłeś oczy na niebiesko ?

Bo to zła ryba była :)

Piękny! A przy okazji fajnie pozuje do zdjęć ;-)

Właśnie cały czas się tyłkiem ustawia. Godzinę pstrykania i trzy zdjęcia.

napisz jak mozesz jak tam RO sie sprawuje :) planuje podobny litrarz i mysle nad RO 5000

Reef Octopusa wyjąłem z sumpa ze 3 lata temu. To dobry odpieniacz, ale miał (jak dla mnie) dwie wady:

1. za głośny;

2. niestabilny przy odpienianiu na mokro - potrafił przelać bez żadnej przyczyny.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakims poscie gdzies tu na forum pisalem, ze forum jest nie tylko po to by cukrowac, ale jak widze to akwarium to tylko to moge napisac :clap:


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W systemie działa już reaktor Ca. Przeciągałem jego odpalenie w nieskończoność i teraz żałuję, że z tym zwlekałem. Konstrukcja Dastaco bardzo przypadła mi do gustu. Na razie nie mam z tym rozwiązaniem problemów, ale podobno warto dodać kontroler pH. Może za jakiś czas. Za dozowanie odpowiada pompa IKS, zasyp to Knop. Konsumpcja powoli rusza, na razie przepływ to nieco poniżej 1 l/h. Pozwala to na utrzymanie KH 7 i Ca 400. Całość prezentuje się tak:

gallery_7670_3440_181546.jpg

gallery_7670_3440_32921.jpg

Ostatnio najbardziej (odpukać) zadowolony jestem z ryb. Wszystkie nowowpuszczone anthiasy mają się dobrze i zaczynają prezentować się coraz lepiej :)

gallery_7670_3440_89631.jpg

gallery_7670_3440_94122.jpg

gallery_7670_3440_60158.jpg

gallery_7670_3440_110300.jpg

gallery_7670_3440_43195.jpg

gallery_7670_3440_115333.jpg

I na koniec FTS-y:

gallery_7670_3440_207303.jpg

gallery_7670_3440_43865.jpg

gallery_7670_3440_4810.jpg

gallery_7670_3440_186715.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pojedyncze wyspy ze skał wyglądają świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sondę Ph do reaktora warto wstawić ale tylko po to aby wiedzieć jakie jest ph w kolumnie. Mnie też namawiają do zmiany sterowania reaktorem ale nie widzę potrzeby. Ph w mojej kolumnie utrzymuje się na poziomie 6.1-6.3 i dozuję 5.75ltr/godz odcieku.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialne stadko anthiasów. Piękne akwa :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Fajnie, że Wam się podoba.

Rafik73, to skałka z Rhodactisami.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne Rhodactisy pisał bym się na szczepkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , chyba przydałaby się jakaś aktualizacja i kilka świeżych fotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dobrze. A bardziej szczegółowo, jest źle.

To, że (uwaga) drugi raz utopiłem lampę jeszcze nie jest najgorsze. Mam nauczkę. Dwa kołki to jednak za mało. Dwa kołki, które prawie wyszły na wylot dachem, to jednak za mało. Teraz są cztery. Ludzie na takich mocowaniach wieszają huśtawki, słonie, autobusy itp, ale czy wystarczy na moją lampę? Tego nie mogę być pewien, bo pewien już byłem (dwa razy).

gallery_7670_3589_36123.jpg

Ale, jak pisałem, to jeszcze nic. Lampa naprawiona, bebechy wymienione - serwis Pacific Sun - wielkie dzięki.

Akwarium pewnego dnia trochę się poszerzyło. Robię sobie podmianę i co za czort, boczna szyba nie trzyma się tylnej, a raczej powinna. Akwarium się rozłazi. Jednak wklejanie żywicowanej szyby pomiędzy dłuższe boki to nie był dobry pomysł. Akwarium do wymiany. Całe szczęście, że o tym fakcie nie poinformowała mnie woda na podłodze i zalane pięć pięter w dół. Udało mi się spiąć akwarium metrowym ściskiem stolarskim. Póki nie nazbieram siły na wymianę zbiornika, musi wystarczyć.

gallery_7670_3589_86578.jpg

gallery_7670_3589_156414.jpg

Na przekór wszystkiemu koralowce mają się nieźle. Co prawda w wakacje, przez upał i gapiostwo, straciłem dwie acry, z czego duża zielona miała wielkość piłki do siatki. Posadziłem w jej miejsce szczepki shortcake'a, może będzie fajnie. Pozostałe korale mają się jednak całkiem przyzwoicie.

gallery_7670_3589_177902.jpg

gallery_7670_3589_82879.jpg

gallery_7670_3589_54867.jpg

Jedyny pozytyw to kwartet Pseudanthias pleurotaenia z wyjątkowo wypasionym samcem (dobrze ponad 10 cm).

gallery_7670_3589_25893.jpg

gallery_7670_3589_51829.jpg

gallery_7670_3589_93884.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz bo jak pamiętam jedno akwarium zamawiałem chyba w tej samej firmie co Ty i z taką szybą tylko na długości niedługo po Tobie.

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.