Skocz do zawartości
bestiakol

sklepy w Łodzi????

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma dlatego, że mimo sporej ilości morszczaków nikt nie robi zakupów w Łodzi. Mam nawet takie wrażenie, że ludzie wolą wydać kasę w innych miastach niż dać tutaj zarobić przez to właśnie nic nie ma. Nawet takie durne Rybarium w Łodzi sprzedaje tylko... żwirek i siano. Reszta to handel w sieci. To nawet nie chodzi o ceny... nawet gdyby były identyczne czy niższe jak w Warszawie ale chcąc pojechać i kupić tam trzeba przecież dodać paliwo czy inną kasę na drogę. Taniej nie wyjdzie a i tak ludzie pojadą. Jak to mówią, w Łodzi tylko po ... OCET! Sam często organizuje zakupy dla kolegów i znajomych. Stali korzystają bo mają na miejscu i to co chcą a reszta i tak pojedzie wszędzie.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym że zasobność łódzkich portfeli jest mniejsza niż np. warszawskich, a koszt utrzymania takiego sklepu jest dość spory więc raczej się trzeba pogodzić z faktem że w nadchodzącym czasie nic się nie zmieni na łódzkim rynku w akwarystyce morskiej.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ludzie mieli ochotę zostawiać częściej kasę w Łodzi a nie po innych wsiach to też byłoby inaczej.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już taka natura ludzka że każdy chce tanio i dużo, nie ma w tym nic złego. Natomiast lokalny patriotyzm to już na wymarciu - każdy liczy kasę.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pabianicach był piękny z rozmachem zrobiony sklep z morszczyzną i co ? NIC bo tu bida aż piszczy, gość startował ze sklepem 2 razy i klapa. Sklep z morszczyzną w łodzi to może założyć jakiś bogaty hobbysta, który nie będzie liczył zysków i kosztów !!! To jedyna recepta na wypasiony sklep w łodzi !!!

Ot taka moja myśl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i temat można zamknąć :) bo wszystko zostało już powiedziane.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie. Już nie raz tak miałem, że z tymi zakupami to tak, że ktoś chce itp zawraca gitarrę a potem gdy już jest do odebrania to cisza i człowiek zostaje z ręką w nocniku. Akurat Tomek to porządna firma ale niestety nie każdy jest taki fair. Zwyczajowo bywam w czwartki, jak mam czas to nadrabiam kawałek do Marek.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak dla mnie to problem polega w wiekszości na tym, ż każdy sklep jest na telefon . Nie ma czegoś takiego ze jade o 11 i sklep jest otwarty nie u nas zawsze jest zadzwoń bo mnie niema , mam serwis itp .To jak taki człowiek ma taki sklep postrzegać ? wole zamówić , kurier i mam pewne za 2 dni ...


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak dla mnie to problem polega w wiekszości na tym, ż każdy sklep jest na telefon . Nie ma czegoś takiego ze jade o 11 i sklep jest otwarty nie u nas zawsze jest zadzwoń bo mnie niema , mam serwis itp .To jak taki człowiek ma taki sklep postrzegać ? wole zamówić , kurier i mam pewne za 2 dni ...

I to jest to w czym tkwi problem. Wszystko na tel. i zamówienie. W Pabianicach może i chcieli dobrze, ale za krótko to trwało, żeby w ogóle ludzi do siebie przekonać. To nie jest interes, który będzie od razu na siebie zarabiał (zresztą mało który taki jest). Trzeba trochę czasu na zdobycie klientów, ich zaufania, a przede wszystkim mieć podejście i wywiązywać się z danych obietnic. Ile to razy coś zamawiałem a potem i tak nie było. To samo z umówieniem na tel., niby wszystko ustalone a potem albo pocałowana klamka, albo godzina czekania.

Mnie to zniechęciło.

Sklep z prawdziwego zdarzenia, z profesjonalnym podejściem mogłby zaspokoić nasze potrzeby, ale i przekonać również innych, nowych do tego hobby.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z samej Morszczyzny w Łodzi sklep nie wyżyje, raz Koralowcami się wymieniamy pomiędzy sobą jest mniejszy popyt na sklepowe Korale, a poza tym też większość nie kupi Korala który będzie kosztował więcej niż 200 zł bo będzie za drogo, Tutaj to by trzeba systemu że inna usługa by zarabiała np. Budowlane, lub Media, i do takiego sklepu trzeba przez jakiś czas dokładać i albo zaczął by zarabiać albo też nie, w Rybarium już też nie sprowadzają aż tak dużo do Akwarystyki Morskiej, bo skoro się nie sprzedaje no to po co żyją ze sprzedaży Karm dla innych Zwierząt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po za octem, który wiemy, że na 100% jest ktoś wie gdzie można dostać heat packa? Potrzebuje dość pilnie nawet jedną sztukę.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z samej Morszczyzny w Łodzi sklep nie wyżyje, raz Koralowcami się wymieniamy pomiędzy sobą jest mniejszy popyt na sklepowe Korale, a poza tym też większość nie kupi Korala który będzie kosztował więcej niż 200 zł bo będzie za drogo, Tutaj to by trzeba systemu że inna usługa by zarabiała np. Budowlane, lub Media, i do takiego sklepu trzeba przez jakiś czas dokładać i albo zaczął by zarabiać albo też nie, w Rybarium już też nie sprowadzają aż tak dużo do Akwarystyki Morskiej, bo skoro się nie sprzedaje no to po co żyją ze sprzedaży Karm dla innych Zwierząt

Ostatnio spytalem o malego quadri wielkosci monety 5 zł raptem kilka polipów cena - 250 zł ! W jednym znanym sklepie. Moze jestem dziwny ale to mnie rozsmieszyło.

mobilnie

Edytowane przez karollo_c (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w Botii, pływało parę rybek i koralowców nie brakowało jest w czym wybierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę w sobotę (5.12) do erybki marki. Jak ktoś chce się zabrać to zapraszam.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś i było z czego wybierać, mimo iż dostawa tydzien temu była. Zależy co potrzebujesz. Widziałem sporo LPS-ów: euphylie - różne rodzaje, cynariny, lobophylie, welsophylie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję od ręki troszkę Chemiclean :) bo nie wiem czy mi zadziała na zielone cyjano a wiele sklepów z tego co ustaliłem ... nie ma :) Ma ktoś może coś świeżego?


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3/4 dużego opakowania czyli 4 g.


225L - 90x50x50 OW + 140L sump, 40kg LR + 18kg LS, ATI 6x39W, obieg New Jet 1700, 3xTunze 6095, BK200M, Profilux 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy okazji załatwiania spraw w Łodzi, zajrzałem do Aqael ZOO w Galerii Łódzkiej, Reef Maxxx stoi teraz przy samym wejściu a w nim pływają Błazenki, Hepatus, Garbik, Krewetki i Kilka Korali, a w środku Zbiornik 30 Litrowy Aquela z dwoma Krewetkami, z Kolei w Tulipanie został już tylko Reef Maxx a w nim Chromis Czarny, Garbik i Błazenki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziasiaj byłem przy rozładunku rybek u Michała w Botii, wybór szokujący jak na Łódź. Polecam,

Osobiście nabyłem babkę z krewetką pistoletową i krabika co ma w kleszczykach ukwiały czad total, jutro jeszcze jadę dotankować towaru:-):-):-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.