Skocz do zawartości
bestiakol

sklepy w Łodzi????

Rekomendowane odpowiedzi

Taniocha czterdzieści pln:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj i jest no może był ciekawy wybór bo co lepsze poszło ale wybór był spory i ciekawy kolorki aż miło


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , ostatnio u Michała kupiłem helmona, po testach pokarmowych je hurrra, ale tylko doniczkowca ,kupiłem 1 paczkę na giełdzie zologicznej wczoraj, kolejna giełda w styczniu. Teraz moje pytanie GDZIE W ŁODZI KUPIĘ DONICZKOWCA wie ktoś może ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kakadu manufaktura - mają żywy pokarm. Czy mają doniczkowca to nie wiem ale wybór żywego pokarmu spory.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Teofilów. W sklepie snake wczoraj mieli. Mozliwe również że w drugim sklepie obok ryneczku również. Będę tam też dzisiaj po 15 to dam znac.

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym zoologu praktycznie. Chelmon jedzący tylko to - nie wróżę mu długiej kariery. Kup różne "dania" w tym żywą artemię i dobrej jakości mrożoną nie ten syf żmijkowy i mieszaj. Dodatkowo kup też świeże małże najlepiej idź po nie do Macro. Jak nie zacznie normalnie jeść to za niedługi czas będziesz miał tylko fotki po nim.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doniczkowca dawnymi czasy chodowalo się w doniczce:) rośnie szybciej niż glony na szybach..


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też ci coś podpowiem. Mam podobnie jak ty od 2 tygodni chelmona który nie jadł żadnych mrożonek.

Moja metoda polegała na tym że kładłem na kawałek skałki mrożoną artemię i myssys, przykrywałem to wszystko drobną plastikową siateczką i chlup do wody. Po 3 dniach chelmon skubał i wypluwał mrożonki. Po tygodniu łapie już pokarm samodzielnie z toni. Przy okazji metoda sprawdziła się też na mandaryny które chętnie podjadały z "karmika".


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, ta metoda jest dobra ale gdyby z jakiegoś powodu jednak ryby nie chciały jeść to częściej zechcą właśnie "chrupać" mięcho prosto z "pudła" :D czyli małże. Jest to pewniejszy sposób acz nie jedyny :) Dla ryby atrakcyjniejszą formą żarcia będzie taka, która nawet w małym stopniu udaje, że ucieka czy inaczej się porusza. Mięso małż jest chętnie jadane przez niejedzące Chelmony czy czasem Pokolce :)


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z karmieniem małżami nie mam doświadczenia, ale jak już temat padł to się ciebie podpytam czy chelmon nauczony jeść małże nie będzie później podgryzał mi tridacny którą mam w planach ?


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za podpowiedź, ten mój chelmonek, jeszcze skubie wodzienia, tylko z tym jest większy problem bo on leci do góry, ale na doniczkowca to się rzucił, wczoraj wstrzyknąłem trochę tych robali w skały, żeby mandaryn jeszcze trochę poskubał, ale chelmon był pierwszy wszystko co się ruszało wyjadł, dzisiaj futrował doniczkowca z opadu , żadnemu nie przepuścił, ale ta rada z tą siatką na skale to dobry pomysł , spróbuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś dla jaj wrzuciłem małża :) całego i 30 min i została skorupka. Pokolce rwały aż miło zresztą Idol też :)


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo botii to na targach w łódzi jak były to gadalem z gostliem z akropory, oni jak maja dostawe to od nich botia sie zaopatrza, z lotniska biora boksy do lodzi a potem jada do siebie ;-) wiec botia to taki trochę posrednik

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy jest czegoś pośrednikiem !!!! Ja też :-) Botia to jedyna firma w Łodzi z morszczyzna co istnieje !!!!

Trzeba ją wspierać i pozwalać żyć, bo jakby nie oni to zostaje nam net i wawa!!! A gdzie kupują to nie ma znaczenia , ważne że niejednokrotnie mają taniej niż u konkurencji, ale też czasami drożej , takie jest życie!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na OLX zerknij , ostatnio tam kupowałem, jest parę ogłszeń, osobiście jeszcze mam za mało żeby odstąpić , ale jak nie kupisz to za ms-c zapraszam:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko.

Gdzie w Łodzi można kupić od ręki Sera silicate clear, bakterie Specjal blend i probidio?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zamawiał napewno bedzie szybciej u nas w boti napewno nie maja sery to wiem

Edytowane przez Insider (wyświetl historię edycji)

400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Botii jak ostatnio się zapytałem kiedy będą jakiekolwiek bakterie było to około 10 grudnia usłyszałem że do końca roku napewno nie będzie. Podobna odpowiedź padła w Euroakwarium.

Chyba nie trzeba dalej komentować.

Bakterie są/były w CH Tulipan - tam kupowałem. Sera Silicate też się znajdzie w Łodzi... Ale wysyłka jest najprostsza bo nie trzeba opuszczać domu a koszt przesyłki czasami pokrywa się z łódzką marżą. Tylko później nie można marudzić że sklepu stacjonarnego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W botii nie ma, ostatnio specjal blend kupowałem u jadwigi morskiej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro przejadę się do Tulipana. Zdam relację co tam mają dla nas.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon do kakadu w port łódź. Niech ci poddadzą przez telefon czy maja coś takiego

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdam relację co tam mają dla nas.

Niewiele ale bakterie ostatnio mieli :) To też sklep z dodatkami do morszczyzny z pułapu wszystko i nic.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.