Skocz do zawartości
bestiakol

sklepy w Łodzi????

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż... tamten sklep tak ma i niestety wiem jaki masz na myśli. Co do Rybarium to trzeba atakować Jarka z Pawłem to nawet nie ma co gadać ew. uderzać do Ani to może coś jeszcze na chłopakach wymusi no chyba, że już ma te same złe nawyki.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niekoniecznie mając na miejscu kupią na alledrogo i kupią w tych samych cenach...

Chodzi o to że jak pojadę do sklepu niby prawie stacjonarnego i słyszę to mogę mieć pod zamówienie tamto pod zamówienie.

Pytając o żywicę w sklepie o tematyce typowo akwarystyczno morskiej otrzymałem odpowiedź skończyła się. Dalsze pytanie o korpus z pojemnikiem pod żywice też podobnie nie mamy. To przepraszam bardzo ale co w tych sklepach powinnno się znaleźć tylko sól którą wstawi dystrybutor w ramach współpracy...

Inna prawda jest taka że zadowolony sprzedawca bo ma stado glonów czy może zadowolony sprzedawca bo kupił szczepkę w rozmiarze wiadro 20 litrów i zdzielił ją młotkiem, a obecnie sprzedaje szczepunie w cenach importu. To również niestety norma.

Dla mnie brak sklepu stacjonarnego jest utrudnieniem. Odbiory osobiste w ustalone godziny również ponieważ bywam w Łodzi dość nieprzewidywalnie, często w godzinach dopołudniowych. A obecne "sklepy" to właściwie twory prawie internetowe z odbiorem osobistym.

Przepraszam jeśli kogoś tą wypowiedzią uraziłem ale obecnie Łódź nie ma sklepu z morszczyzną i jeśli ktoś nie dostrzeże subtelnej różnicy pomiędzy Łodzią, Warszawą, Poznaniem to niestety ta kwestia nie ulegnie zmianie zbyt szybko. Położenie geograficzne Łodzi daje chyba dobre pole manewru.

Rybarium było fajne kiedyś ale chyba tam była jakaś znacząca zmiana w personelu, lokalizacjach i polityce sklepu.

Ja proponuje kolego założyć taki sklep i spróbować na nim zarobić. Wtedy będziesz znał odpowiedź na swoje pytanie. Inwestycje niestety ale rządzą się prawami rynku, a nie sentymentami. Spróbuj wywalić z trzysta tysięcy na sklep, zapłać ze trzy tysiące na prąd i wodę miesięcznie, a potem utrzymaj się ze sprzedaży jednej babki dla akwarysty ze zbiornikiem o pojemności 100 litrów, który jeszcze oczekuje zniżki na wszystko. Wystarczy trochę pomyśleć, zadać sobie proste pytanie, dlaczego tak się dzieje?!!!. dlaczego taki "złoty" biznes i nikt nie potrafi zrobić sklepu w Łodzi....W Warszawie klient kupuje korala za 1600 zł i nawet się nie targuje wiec nie porównuj proszę takich miast do dziury ekonomicznej, jaką jest łódzkie. Niestety ale zwierzęta wszędzie kosztują w hurcie tyle samo więc jeśli ktoś obniży Ci cenę za ślimaka o 5 zł to zarobi całe 5 zł....masa kasy. Co do Rybarium, jest to fajny sklep zoologiczny, który praktycznie wycofał się z akwarystyki morskiej, ponieważ zwyczajnie prowadzenie takiej działalności jest nieopłacalne lub ewentualny zysk jest śmieciowy. Botia również coś tam ma w asortymencie..starają się, Euroakwarium...chyba nie istnieje. Idąc dalej kup sklep internetowy (koszt ok. 3 tyś.) i spróbuj go samemu ogarnąć albo jeśli będziesz chciał to zatrudnij kogoś aby Ci go prowadził za 600 na miesiąc. Sorry ale jak słyszę takie p-nie to czasami normalnie masakra jakaś. Tak się składa, że nie tylko klientom jest w tym kraju ciężko ale właścicielom sklepów również się nie przelewa. Dlatego sam staram się promować jakąkolwiek inicjatywę w tej materii. Mieszkam w Pabianicach i staram się trochę promować tamtejszy sklep, w którym aktualnie jest prawie wszystko...od życia po towar... i czytając takie wypociny zastanawiam się czy niektórym czasami brakuje zdolności do szukania, jakiś analfabetyzm funkcjonalny czy szukają na siłę jakiejś dziury w całym. Ja zaczynając przygodę z tym hobby przeczytałem to forum od początku, jeździłem wszędzie i szukałem wszędzie....zawsze byłem zadowolony jeśli coś znalazłem i mogłem kupić nawet jeśli sklep był na telefon i czynny tylko jeden dzień w tygodniu. Do Warszawy jest blisko więc dla tych co mają taką możliwość proponuję wybrać się do Acropory, będą zadowoleni. Pozdrawiam.

Edytowane przez Echindorus (wyświetl historię edycji)

049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze napisane, sam jestem handlowcem i widzę co dzieje się w Łodzi i w Warszawie nie da się tego porównać. Z tego co wiem to SW był na początku sklepem "sklepem" takim od początku do końca z aspiracjami i sporym wkładem ale rynek to zweryfikował i niestety kilku akwarystów z reefmaxami wymieniającymi się na forum szczepkami miękkasów z Łodzi i Pabianic nie było w stanie utrzymać dużej obsady sklepu i pozwolić na poszerzanie asortymentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że forum pozwala swobodnie porównać zdanie.

Dla uciszenia tematu Echinodorus jesteś pewien że SW ma prawie wszystko żywica jest na bieżąco czy pod zamówienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest żywica, prefiltry, pompy, piach, sól, mrożonki, żarcie dla korali, suplementy, świetlówki, czyściki, bakterie, kleje do koali, testy, paletki i nie wiem co jeszcze bo nie pamiętam....widziałem również całą osmozę. Są korale sps, lps, miękasy, krewetki(debeliusy, czyszczące, kuekenthali), kraby, wężowidła, ślimaki, ryby (żółtki, hepatusy, anthiasy, małe ocelarisy - czarne i zwykłe, naso, małe ustniczki (loricule), apogony, babki, skrzydlice - więcej nie pamiętam. Najlepsze jest, że można zadzwonić i właściciel otworzy sklep nawet w niedzelę lub sobotę, nawet po 20:00 - ale trzeba najpierw zadzwonić (sklep stanowi część domu właściciela). We wtorki można odebrać zamówiony sprzęt, którego nie ma na stanie - lampy, odpieniacze i inny sprzęt. Pozdrawiam.

Edytowane przez Echindorus (wyświetl historię edycji)

049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest żywica, prefiltry, pompy, piach, sól, mrożonki, żarcie dla korali, suplementy, świetlówki, czyściki, bakterie, kleje do koali, testy, paletki i nie wiem co jeszcze bo nie pamiętam....widziałem również całą osmozę. Są korale sps, lps, miękasy, krewetki(debeliusy, czyszczące, kuekenthali), kraby, wężowidła, ślimaki, ryby (żółtki, hepatusy, anthiasy, małe ocelarisy - czarne i zwykłe, naso, małe ustniczki (loricule), apogony, babki, skrzydlice - więcej nie pamiętam. Najlepsze jest, że można zadzwonić i właściciel otworzy sklep nawet w niedzelę lub sobotę, nawet po 20:00 - ale trzeba najpierw zadzwonić (sklep stanowi część domu właściciela). We wtorki można odebrać zamówiony sprzęt, którego nie ma na stanie - lampy, odpieniacze i inny sprzęt. Pozdrawiam.

A gdzie można się zapoznać z aktualną ofertą sklepu?

Na przykład jaką mają sól na stanie, czy korale i w jakich cenach.

Trochę nie fajnie dzwonić, umówić się, pojechać i nic nie kupić.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman,Ty sie nie szykuj do sklepu,tylko obieraj azymut na Wdzydze:).

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegów czy w Łodzi obecnie są czynne jakies sklepy z morszczyzną konkretnie interesuje mnie czy da się kupić sól na miejscu?


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w Pabianicach też kupisz.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku do Cykady sobie podjedź do 18:00 jest otwarta, jako że przed chwilą wróciłem z Łodzi to napiszę jakie ryby są na stanie w Cykadzie,

Piżamki - 3 szt

Pterapogony - 2

Błazenki - 3

Zebrasoma Żółta - 1

Doktorek - 1

Hamicynea - 1

Coś z Garbikowatych - 1

Babkowate - 2

i jeszcze jakaś ryba

Krewetek nie widziałem, zajrzałem też do Leopardusa, i tam Pływały

Błazenki Amphiprion clarkii - 2

Stenopus Hispidus - 1,

To dwa jedyne punkty które są otwarte w ciągu tygodnia i weekendy bez kontaktu telefonicznego, oraz Rybarium ale tam to różnie bywa, raz mają a raz nie mają praktycznie na zamówienie

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał a gdzie jest ta cykada poprosze info na priv.


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek mam jeszcze z pół wiadra soli RC (opakowanie 25kg) na sprzedaż, jak chcesz to daj cynk to się dogadamy :)


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Bratol potrzebuję niewiele wygrzebałem z piwnicy małe Boyu 32L i chce sobie taki "nocnik" odpalic myslalem o takiej własnie pojemnosci jak Napisał Jacek takie 7,5 kg to min na rok wystarczy :))


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może na sprzedanie pompe cyrkulacyjną i obiegową ? Cyrkulacja około 2000-2500l/h obieg 800l/h, prosił bym o priv jak by ktoś posiadał w nadmiarze.


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś z kolegów pilnie potrzebował mam na stanie 2 paczki bluetreasure reef po 6 kg nowe, mogę przy okazji podrzucić gdzieś w obrębie łodzi. Ps ( ciekawe czy Administratorka po raz 3ci usunie mój post ponieważ oferuje bt zamiast af na aquaforestowym forum. Może nawet bana dostane.. będzie ciekawiej...


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, typowy dział Targowisko wiesz gdzie jest a marka soli tu raczej nie ma znaczenia. :) Tak sądzę ale... mogę się mylić? Zresztą kolega już dostał pomoc i więcej mu nie trzeba.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się tylko af jakoś ja w oczy nie kole, oferty typu kupię potrzebuje jak widać też nie. Uzasadnienie na priv po moim pytaniu bez sensu zaprzeczyla sama sobie. Jak widać są równi i równiejsi.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, typowy dział Targowisko wiesz gdzie jest a marka soli tu raczej nie ma znaczenia. :) Tak sądzę ale... mogę się mylić? Zresztą kolega już dostał pomoc i więcej mu nie trzeba.

Bry -nie podał ceny tylko info jak inni użytkownicy i jednak się różni marka Aq.......t od innej bo tej "reklamy" -nie usuwają jak pojawi się w poście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się tylko af jakoś ja w oczy nie kole, oferty typu kupię potrzebuje jak widać też nie. Uzasadnienie na priv po moim pytaniu bez sensu zaprzeczyla sama sobie. Jak widać są równi i równiejsi.

No może tak.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zachęcam do przestudiowania regulaminu forum i regulaminu targowiska.

Jeżeli są problemy z jego zrozumieniem to nie bardzo wiem jak doradzić.

Możecie wymieniać się produktami każdej marki - od tego są odpowiednie działy.

Kolega wojtek-lodz - próbowałeś sprzedawać sól w tym dziale oraz w dziale zamienię.

Należy Ci się warn a mimo to dalej drążysz temat.

Pozdrawiam,

Debora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko af ani temu że każdy dba o swój interes bo takie są prawa rynku tyko po co robić z ludzi debili.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Okazuje się, że nadal nie zrozumiałeś tego w czym rzecz.

Od sprzedaży na forum jest targowisko dział sprzedam - żaden inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.