Skocz do zawartości
jaczal

Akwarium na pływalni miejskiej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niedawno zostałem zaskoczony, pomysłem i propozycją. Chodzi o uruchomienie akwarium słodkowodnego na holu Pływalni Miejskiej. Mój dyrektor chce postawić takie akwarium na holu i spytał się mnie, czy bym się tego podjął.

Stwierdziłem, że z racji wyczuwalnego chloru w powietrzu, to nie jest miejsce na akwarystykę. Nie jest zadowolony, ani przekonany, więc obiecałem, że zasięgnę opinii na forum.

Co o tym pomyśle sądzicie?

Tak do końca nie jestem pewien, czy nie martwię się na zapas. Zakładając pobór powietrza do napowietrzania z zewnątrz, a nawet przez filtr może by to wyszło. Obawiam się jeszcze tego, że chlor związany z wilgocią w powietrzu będzie się skraplał do zbiornika.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaję że nie powinno nic złego się stać, jeszcze jak akwarium będzie posiadało pokrywę to już raczej można było by postawić akwarium słodkowodne, zależy też od tego co tam chce mieć w tym akwarium.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się zdecyduję. Będę musiał coś zaproponować. Mój pryncypał jak do tej pory ma w biurze bojownika w kuli, a właściwie to dziewczyny się nim opiekują. Pewnie, jeżeli już to jakieś tematyczne.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam jakieś akwa 200l< i np. 300l 6 paletek i do tego jakieś 20-30 neonów inesa może jakieś kirysy ,filtr ,grzałka i PAMIĘTAJ nie wkładaj żywej sakły do słodkiego :thumbsup:


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

latwe i proste w utrzymanu -> malawi/tanganika , jakies 300l styknie, kup troche ladnych kamykow, zwirek i kilka pielegnic pawiookich i bedzie cacy i klimatycznie a rybki wytrzymale i ladnie sie prezentuja

np.

rafal_5.jpg

foto by pawiookie.pl


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ciekawe,sam się zastanawiam i miałbym wątpliwości,ale niczym nie uzasadnione.Inne pytanie to czy sami to będą prowadzić czy ktoś znający się na tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawcio1980 pawiokie wymagają co najmniej 700L w mniejszych po prostu się męczą...


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dzięki za informacje i porady. Jestem teraz spokojniejszy, zwłaszcza po informacji o Białymstoku. Próbowałem na Google znaleźć jakąś pływalnie lecz mi się nie udało.

Co do prowadzenia zbiornika to, niestety spadnie to głównie na mnie, jako jedynego mającego pojęcie o akwarystyce - wprawdzie z przed 30 lat, ale przygoda trwała chyba kilkanaście lat.

pawcio1980 - właśnie sugerowałem tanganike i zbiornik jakieś 500L. Wydaje się z rozmowy, że kasa nie ma większego znaczenia. Więc można pomyśleć o czymś konkretnym.

Miło by było usłyszeć jeszcze jakieś propozycje obsady/stylu.

Pozdrawiam

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)


140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kilku pływalniach widziałem... takie akwarium albo zakładane z pasji, albo wygląda jako anty-ozdoba

jako swiadomy mocy urzędników czytając Twoj temat w pierwszej kolejnosci pomyślałem nie o tym czy rybom bedzie dobrze, ale o sanepidzie - Ci ludzie potrafią zabić jednym podpisem :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaczal,jeśli Ty będziesz prowadził ten zbiornik to musisz sobie zadać pytanie czy masz dużo czasu i od tego uzależnić rodzaj biotopu chyba,że oni już narzucili.Ja prowadzę zbiornik od ponad dwóch lat w filmie i wybrałem akwarium najmniej zajmujące moim zdaniem czasu czyli Malawi.Jest ruch,jest kolorowo,ryby wytrzymałe,dbanie o rośliny odpada......itd.

Ps,Przy zakładaniu całości pomyśl o wszystkich udogodnieniach związanych z prowadzeniem zbiornika,czyli wylewanie,wlewanie wody,filtracja,podłączenia elektryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi kamienie zostaly ze slodkowodnego i moge odstapic:)

glowmie to mam gr ok 3 cm i szerokosci 15- 30cm2 moze sie przydadza? :D

w warszawie moge zabrac Ci do znajomego z 800L ktore jest tak skonstruowane ze dbaniem o calosc mogo by sie zajmowac nawet kilkunasto letnie dziecko.


zapomnialem na zlocie dac Monice zaswiadczenie o dyslekcji :D

sry za ortografie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by był zbiornik 500 litrów, to ja na pewno wybrałbym frontosę :)

Niestety 500 litrów to raczej jeszcze trochę za mało na "frontozy". To ryby stadne. Podobnie sprawa wygląda z pawiookimi w 300 litrach. Jeśli chciałbyś stworzyć akwarium słodkowodne z ciekawymi i pięknymi rybami, to dobrym pomysłem będą właśnie jakieś pielęgnice. Wybór jest przeolbrzymi, więc nieskromnie zaproszę do poszukania ciekawych propozycji na swoim forum poświęconym pielęgnicom - Cichlidae.pl. Mam nadzieję, że nie będzie to odczytane jako reklama, a zwykła pomoc.


Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

namow inicjatora na akarium morskie, pokaz mu jakies filmy, zdjecia, itp. Szkoda sie pakowac w slodkie bagno, ktoro bedzie po jakims czasie wygladalo jak zbiornik z karpiami w hipermarkecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Przypomniało mi się jak to było w szkole z akwarium. Każdy dokarmił rybki, każdy coś tam pogrzebał i zepsuł. Ogólnie woda zawsze mętna i cuchnąca.

A potem przychodziły wakacje i dzieci dostawały zwierzątka szkolne na przechowanie w zamian za dobre oceny ze sprawowania :rtfm:

Kumpel kiedyś do mnie przybiegł, mówi że wziął rybki na przechowanie i one mu zdychają.

Poszedłem, widzę że trzyma ryby w metalowym garnku na zupę, grzałki i reszty zero, woda prosto z kranu, w szkole oczywiście powiedział że ma akwarium... Ryby spędziły wakacje u mnie.

A jeszcze morszczak... :D

Niech dyrektor zacznie od chomika, bo szkolne akwaria to jest porażka, jakoś w wakacje pokazywali właśnie w UWADZE jak wyglądają akwaria w szkole i terraria. Szkoda męczyć gadzinę.

A jak już to gupików wpuścić, kolorowe, ładne, wytrzymałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przykład postawiłem,uruchomiłem i prowadziłem przez trzy miesiące.Potem jak zobaczyłem je po dwóch miesiącach to była zupa.Teraz sam je prowadzę od około dwóch lat i nawet jak się przeprowadzali to przeniosłem to akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.