Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 3 szt squampinisów ,karmie 2 razy dziennie ,raz mrożonką raz suche i tez żadnego problemu z nimi nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim miałem 5 anthiasów i żaden nie przeżył,potem jeszcze raz kupiłem 5 i przeżyły 2,które już potem długo żyły i zostały sprzedane z innymi rybami.Chromisów też się "namiałem" i nic nie zostawało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie pół roku squamipinnisy (samczyk i 3 samiczki, w ciągu dwóch pierwszych tygodni fajnie się samiczka w samca przekształciła) karmione dwa razy dziennie (rano/wieczorem), 100% przeżywalności póki co :)

fajnie ożywiają akwarium pływają w toni... polecam

Canthigaster valentinina na 100% będzie obgryzała Ci montipory i hystrix'a.... teraz w sumie mi to na rękę to ją wpuściłem do głównego zbiornika niech trochę przyhamuje te krzaczory B)


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem,że Canthigaster valentinina obgryza korale,ale mi się trafiła sztuka,która tego nigdy nie robiła.Pocieszna rybka,ale chyba jej nie wpuszczę.

Baniaczek zalałem na soli IO i biedna ta sól jak nie wiem co.Parametry w baniaczku:

zasolenie 1.024

NO3-0,2

PO4-0,04

Kh-9,3

Ca-350

Mg-1035

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękna lista ryb do fishonly to korali nie dajesz chyba że miękkie centropygi miałem wszystkie co opisujesz i papa wybyły ,ustnik też kocha koraliki lecz to nie reguła i rybka rybce nie równa każda ma inny temperament powodzenia, ja bym tez tak zaszalał ale mi się pokolcy zachciało :thumbup:


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki szybki filmik z rannego nagrania,trochę ciemno bo lampy włączone na jakieś 30%,ale można zobaczyć działanie waweboxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem szum w sprawie pozabijania aiptasji na skale będącej jeszcze w beczce,ale się okazuje na razie,że moja skała jest czysta.Za to wziąłem malutkie skałki z zoantusami z mojej kostki i dziś patrzę a na obu jest to badziewie.Dziwne jest,że tego w kostce nigdy nie widziałem a koral ten leżał zaraz przy przedniej szybie.Jest może możliwość,że aiptasja przeszła sobie z skały na skałki korali bo tam ma lepiej ? Jest ich 2-3 sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar , a jak sprawuje się pienidło ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie u Oliviera pływa już u mnie zebrasoma flavescens i krewetka boksująca.Sebastkowy odpieniacz po naprawie wirnika chodzi teraz bezszelestnie,podłączyłem do niego też ozon.Ustawiłem go tak na 15mg i będzie chodził może cały dzień.

Tak po żółtku widzę,że chyba moja cyrkulacja mu przeszkadza bo nim zamiata i będę w niej musiał coś poprawić,chyba będzie potrzebny jednak sterownik do pomp.Teraz jest tak,że 34000L/h dmucha z jednej strony na drugą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek.

Odebrałeś PV?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek jak marzy Ci sie Chelmon to najpierw on potem reszta "bandy"


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek jak marzy Ci sie Chelmon to najpierw on potem reszta "bandy"

Dlaczego ? Żółtka kupiłem przypadkowo i z gwarancją,to pierwsza ryba na próbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem szum w sprawie pozabijania aiptasji na skale będącej jeszcze w beczce,ale się okazuje na razie,że moja skała jest czysta.Za to wziąłem malutkie skałki z zoantusami z mojej kostki i dziś patrzę a na obu jest to badziewie.Dziwne jest,że tego w kostce nigdy nie widziałem a koral ten leżał zaraz przy przedniej szybie.Jest może możliwość,że aiptasja przeszła sobie z skały na skałki korali bo tam ma lepiej ? Jest ich 2-3 sztuki.

Marek tego Ci nie wyjasnie - ale w sumpie szklane roze rosna nawet na grzalce. W glownym zbiorniku ich nie ma ;] Swiatla tyle aby glony rosly. I.... biale bo biale ale jest ich coraz wiecej ;] No i jakim sposobem sie tam wziely ?;] Acha w zbiorniku glownym 2 wundewaffe ;] ;]


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stadko wundewaffe rozwiąże problem :rambo:

tylko nie zwlekaj.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie się prezentuje.

Widzę że gloniki też ładnie rosną


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam,najpiękniejsza.

I taką właśnie mam super rybek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna rybcia. Jak możesz to zdradz gdzie kupiłeś ? Bo o erybce słyszałem negatywne opinie co do ryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisał że u Oliviera w Krakowie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie Oliwiera w Krakowie.

Było w wątku o spotkaniach małopolskich

O, Tomasz mnie ubiegł

Edytowane przez Yarcio (wyświetl historię edycji)

Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykleiłem mu algi nori do szyby,ale boi się podpływać na razie do lustra wody,pływa raczej przy dnie i skubie glony z skały czego oczekiwałem.Zaraz po przyjeździe dostał mrożonki i jadł.Zastanawiam się czy na razie zostawić go tylko na tych glonach z skał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.