Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Marku - już Ci o tym mówiłem i pisałem - ustaw ledy na 50%(czasy pozostaw bez zmian) a zobaczysz jak zareaguje akwarium :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Marku powiem Ci że zrobił na mnie wrażenie ten filmik,narzekasz że to żle tamto żle a akwa wygląda przecudnie.Sohal normalnie wypas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te 70% to i tak dużo - masz 150W panele(trzy) ;-)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Marku powiem Ci że zrobił na mnie wrażenie ten filmik,narzekasz że to żle tamto żle a akwa wygląda przecudnie.Sohal normalnie wypas :)

W każdej dziedzinie staram wszystko robić perfekcyjnie i akwarium też takie chce mieć,można to było zauważyć już od początku,przy fazie już samego projektu.Fajnie,że się podoba,dla mnie to prawdziwe hobby i lubię się tym dzielić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te 70% to i tak dużo - masz 150W panele(trzy) ;-)

Z tego co pamiętam miało być 70% mocy lampy,Proponujesz by jednak zmniejszyć jeszcze do 50% ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej - przypomnij sobie gdzie pisałem Ci kiedyś na początku o mocy ok. 50%.

Jak znajdziesz to właściwe ustawienie - to potem nie zwiększaj. Przekraczanie ilości światła ponad tą którą są w stanie "skonsumować" koralowce prowadzi to zjawiska fotoinhibicji - stąd też często spotykana reakcja koralowców na prześwietlenie - wstrzymanie wzrostu, utrata barwy(blednięcie lub ciemnienie w zależności od gatunku) a następnie w przeciągu kilku tygodni śmierć(jeśli stan utrzymuje się).

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na filmie widać jakby kamera jeździła na wózku, zakładam że wózka i szyn nie masz rozłożonych wokół zbiornika więc film musiał zostać popełniony co najmniej po kilku browarach:)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek a w moim akwa nie chciałbyś trochę rąk pomoczyć :thumbsup: i wiedzą się podzielić. :secret:

Przywiozę :scooter: zawiozę i dobrego browara postawię. :cheers: .

Akwarium masz do pozazdroszczenia. PIĘKNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak zauważyłeś zmianę na zwierzynie?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak jest tak jak pisze Przemek to ludziska którzy myśleli że im brakuje mocy w ledach odetchną z ulgą jak np Ja,a kiedy wstawisz jakieś zdjęcie?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i Koledzy

Dziś byłem u Marka i widziałem jego akwArium.

Piękna sprawa. Zdjęcia nie oddają tego jak to faktycznie wygląda.

Marku,podziwiam. Tak trzymaj! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, a pochwal się teraz jakie i jak często robisz podmiany i na jakiej soli?

Edytowane przez Geralt (wyświetl historię edycji)

Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie podmiany to trzy wiadra IO,ale ostatnie dwie podmiany na RS Salt i kupiłem duże wiadro wczoraj.Podmiany co dwa tygodnie po około 100L.

Trochę mam problemów ostatnio z fosforanami bo z tygodnia na tydzień mi rosną pomimo kolejnych dawek Rowy,ale to przez produkcję tego badziewia z reaktora.Ująłem dziś połowę wkładu z reaktora z pierwszej kolumny bo podobno wolny przepływ mógł to powodować(mój jest mega wydajny i odciek był bardzo wolny)

Z tego też powodu trafiły do mnie pelletki XL i bakterie Biogro od Tryca,zobaczymy co to przyniesie.

Wczoraj też trafiła do mnie przypadkowa nowa rybka Ctenochaetus binotatus,dość spora.W pierwszy dzień białobrody pokazał jej gdzie jej miejsce,tak więc jest już spokój i schodzi mu z drogi a ten jej nie zaczepia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wesoło ,pamiętaj że jak teraz nie ograniczysz produkcji po4 to lada moment sobie z fosforanami nie poradzisz .Skała już zaczyna po4 kumulować .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po bakteriach zobaczysz zmiane juz po drugiej dawce, peletki zaskocza w pelni po ok miesiacu

wiec nie zniechecaj sie jak od razu po4 nie zacznie spadac. Ile peletek zasypales .?

Wody masz ponad 1000l nie za male te podmiany


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pelletkami wiem,że trzeba czasu,wczoraj też dołożyłem Rowy około 400ml więc razem mam tego około 700ml,wiem,że to sporo,ale te 300 poprzednie nie zbiło nic a jeszcze w baniaku wzrosły fosforany podwójnie.Pelletek dałem 3,4 opakowania z litra.Podmiany wydają się ok,z tego co czytałem przy większych zbiornikach można robić mniejsze podmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek , skoro zbiornik chodzi już jakiś czas to na 100% ma jakąś populację swoich bakterii , nie rozumiem dlaczego chcesz podawać inne bakterie ?

Jeśli dasz pokarm tym bakterią , które zamieszkują twój zbiornik w postaci biopellets to na moje wystarczy , jesli natomiast uzależnisz zbiornik od BioGro to już zawsze będziesz musiał je lać żeby wszystko było ok. Po co dodatkowe koszty ?

BioGro to w mojej ocenie bardzo dobre bakterie , powiem więcej jedyne po których widziałem , że w zbiorniku coś się zmienia , ale bardzo szybko uświadomiłem sobie , że nie tędy droga , zresztą bardzo szybko się o tym przekonasz :) , uswiadomią ciebie pelletki bedą znikały szybciej niż myślisz , ale to tylko moja teoria i moje przemyslenia.

Mój zbiornik jedzie tylko na biopellets i reaktorze , PO4 z dzisiaj 0,03 NO3 poniżej 1 , gdybym nie miał reaktora pewnie PO4 wynosiło by 0. Mój zbiornik to staruszek ma już 5 lat pewnie pod skałą jest taki syf , że aż myśleć nie chcę a parametry trzyma fajne.

Marek , przemyśl to co napisałem zanim wpadniesz w spore koszta.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.