Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za gratulacje,to co wszystko w nim wyrosło to dzięki lampie Pandora,ale jak wcześniej napisałem nastała nowa era i będę świecił T5 .Zmieniam lampę bo jak Wiecie lubię zmiany.W tej chwili świecę lampą DYI 7x80W z wypalonymi świetlówkami,ale drążę temat którą lampę kupić.Świetlówki już mam wybrane,to Sylvania Coralstar 5szt,Marinestar 1szt i Aquastar 2szt. Wstępnie w 90% mam też wybraną Diunę,ale waham się czy 8x80 czy 10x80.

Tak po czasie użytkowania sprzętów to napiszę tak,że z odpieniacza jestem zadowolony,faktycznie jest tak,że raz ustaw i zapomnij,choć te ustawienia czasem długo trwają,jeśli chodzi o reaktor to żałuję,że wcześniej go nie założyłem i nie wyobrażam sobie powrotu do ballinga.Teraz o cyrkulacji,wiadomo,że warto mieć mocną i taką mam a nawet za mocną,mam pompy skręcone bo jakkolwiek bym ich nie ustawił to mi szyby na dnie odkrywało a w sumie teraz też się tak dzieje.

Przez jakiś czas wypróbowałem różne sole od Instant Ocean zaczynając przez Aquaforest,H2O,Red Sea a teraz ponownie AF.

Do powrotu do AF skłoniła mnie cena i priobiotyki za pomocą których naprawdę można zejść z parametrami a koralom bardzo się podoba.Aktualnie mam NO3-1 a PO4-0,06.Węgla do niedawna używałem na okrągło,ale teraz wkładam 500ml tak na około tydzień.Niestety na zbijanie PO4 muszę mieć w obiegu adsorber fosforanów,choć zauważyłem,że coraz rzadziej go wymieniam,myślę,że idzie ku lepszemu.Co mnie jeszcze męczy to spora ilość okrzemków,których mam dość sporo.Kupiłem kilka dni temu Silicarbon i czekam na efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo!


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki jak dobrze wiem zdjęcia nie odzwierciedlają tego jak jest na żywo, a że z Marka słaby fotograf :ninja: to i zdjęcia nawet 20% potencjału baniaka nie pokazują .

Poza tym następne spotkanko mamy już ugadane u Maraka więc sami porobimy odpowiednie fotki :thumbup:


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. P.s. nie chcesz sie podzielic acra z 3 fotki ;)


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Marku :) ja od kiedy mam AF to zapomniałem o wysokim PO4 i NO3 :)

a powiedz mi ile Ty masz ryb?? bo na zdjeciach to gęsto obstawiony baniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem, naprawdę piękny!


120x60x60,odpieniacz DIY rura 200mm AB3000/1.12x20W led made in china,obsada Lps+parę Sps,new jet 2300 obieg,2x6045 cyrkulacja,balling,suplementy AF Coral A i V,Jod, węgiel+biopellety w planach.

6053_6143.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek a mógł byś podzielić się informacją o parametrach jakie utrzymujesz.

Pozdr.


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy reaktorze sprawdzam tylko Kh i ze względu na priobiotyki utrzymuję na poziomie 6,5-7,5 ze wskazaniem moim bardziej na 7,5 .Ca i Mg mierzę co 2-3 tygodnie,ale przy wkładzie ARM-a w reaktorze nie mamy wpływu na te parametry.Był czas,że podbijałem ręcznie przez kilka tygodni magnez bo mi spadał.Sobotnie wyniki to Ca-430 i Mg-1350,NO3-1,PO4-0,06,K-390,zasolenie-1.025.Jak kiedyś miałem problem z potasem tak teraz go nie leją bo chyba sól AF zawiera jej odpowiednią ilość bo od momentu jej używania nie uzupełniam tego składnika.

Ph mam różne w zależności czy mam podłączone powietrze do odpieniacza z tłumika czy z za okna,zmieniam to bo w czasie temperatur ujemnych na rurkach doprowadzających powietrze z dworu mocno skraplała mi się woda i robiły mi się kałuże w mieszkaniu(rurki fi 32mm). A więc jak mam podłączone na zewnątrz to mam 8,20 do 8,30 lub nawet więcej jeśli z tłumika to 7,98 do 8,20. Mam też miernik Redox,który przy poprzednich solach średnio pokazywał 450,ale jak zacząłem przygodę z solą AF to wpierw redox spadł mi chyba do 320 i tak bywało po każdej podmianie,ale potem dziennie się podnosił do 400. Teraz zauważyłem,że już tak mi nie spada i nawet wynik przekroczył 410.Pomiar Ph wykonuje ręcznym miernikiem Hanna HI 98107.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał byś wpływ na parametry w reaktorze gdybyś nie używał destaco.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał byś wpływ na parametry w reaktorze gdybyś nie używał destaco.

Ja się właśnie z tego cieszę bo jak bym miał wpływ to bym miał kolejne miejsce do niepotrzebnego grzebania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda, gratulacje i dalszego powodzenia

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waham się czy zamawiać 8x80 czy 10x80 T5.Tak przeglądałem inne zbiorniki podobnej wielkości i często mają 10x80 W,ale może ich do końca nie używają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 10tkę ja mam 10x54 i światła nie jest zbyt dużo poza tym 10 rur daje większe możliwości konfiguracji. Decyzja należy jednak do Ciebie :-)

Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak byś dał 2x400W HQI w Lumenarc'ach, to byśmy się tu pewnie wszyscy zsikali :shock:

No ale jak już postanowione, że będzie t5, to ja też głosuję na 10 rur - 70 cm szerokości zbiornika idealnie się do tego nadaje.

Po raz kolejny gratuluję pięknego akwarium i jednego z najlepszych wątków na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, ja też mam 70 cm szerokości i 8x80 co wiszą to jest za mało. Zaczynam się powoli rozglądać za 10x80.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przy wysokości akwarium 70cm nie będzie mało światła z T5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x400W HQI + 4x80W T5 i będzie moc


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzona decyzja na 10x80,pewnie 8x80 by wystarczyło bo widziałem takie akwaria,ale skoro i odpieniacz mam przewymiarowany to niech będzie też z lampą,przy Diunie zawsze mogę jedną parę wyłączyć.Długo myślałem o kombinacji z HQI,dyskutowaliśmy nawet z Krzlewem w Ustroniu,ale jest strach o temperaturę w lato.Już teraz przy 7x80 mam 27 stopni.

Lampa 10x80 wypełni mi całą powierzchnię lustra wody,zastanawiam się jak będę karmił ryby,hehe i wpadłem na pomysł,który poruszałem kiedyś o podnoszonej elektrycznie lampie a w nadbudówce pod sufitem mam miejsce i zasilanie elektryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku karmić można z sampa ,ale jak będziesz wycinał korale dla nas akfa maniaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co kombinacja z elektryka? Nie wystarcza 2 rolki i troszke sznurka? 10 kg to jeszcze nie tak duzo. A jak chcesz byc faktycznie wygodny to gdzies silniczek ukryty i gitara.

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.