Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Oglądnąłem filmik i gratuluje ! Wszystko piękne choć kolorów nie widać. Spokój i brak zmian nie pasuje do Ciebie. Powinieneś założyć kolejne akwarium i podnieść sobie poprzeczkę albo nie foto albo jakieś iglicznie z konikami i makroglonami. Może brzytewniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niskie parametry mam dopiero od niedawna,dziś NO3-0 a PO4-0,04 będę musiał adsorber wymienić bo dziś ma 3 tygodnie.Podaję właśnie MicroE od AF dziennie 2-4 krople,ale też od niedawna,może jednak zrobię przerwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie,a nie myślałes o dołożedniu 1 świetlówki Purple plus albo fiji purple?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowami tego nie wyrażę.

:czapki z głów:)


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek a lps,y wszystkie wyjechały z baniaka?

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek zadnej bialej swietlowki


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek zadnej bialej swietlowki


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek a lps,y wszystkie wyjechały z baniaka?

pozdr.Jarek

Z LPS mam euphylie,favia,blastomussa,caulastrea,duncanopsammia i pavona,może coś tam jeszcze i mam w planie coś jeszcze kupić.

Białej świetlówki nie mam żadnej bo było za biało.Wydaje mi się,że ta Sylvania Coralstar ma coś białego bo na oko nie mam niebiesko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze świetlówkami wg mnie to jest dziwna zabawa. Niby można mieszać i jest tyle barw ale mam wrażenie że zawsze czegoś wizualnie brakuje. Raz za biało, a gdy założysz większość niebieskich to z kolei dają słaby efekt bo wszystkie korale wyglądają prawie jednakowo. I jeszcze to "płaskie" światło. Generalnie miałem ten sam problem i dlatego wygrała hybryda T5 + LED. W ledach zawsze możesz podkręcić trochę barwę i wyciągnąć wjęcej kolorków, no i dodać bliki żeby nie było tak płasko i monotonnie ;)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylvania aquastar to jednak nie to samo co świetlówki "purple".


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylvania aquastar to jednak nie to samo co świetlówki "purple".

Sam się doszukuję czy Sylvanie nie mają takich kolorów jak inne "firmowe" ,ale korale rosną.Przy kolejnych wymianach pomyślę o ATI,Gisemanie lub KZ.

Co do ledów to nadal są w planie,jakieś DYI dołożone punktowo,ale nie mam na razie pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coralstar to to samo co ati blue plus. Pozostałe świetlówki Sylvanii to inna bajka.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jest marinestar i to jest odpowiednik aquablue special .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto powiedział że be ? tak zapytam co z nią jest nie tak ??


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dawno temu zmieniałeś lampę?

Kolorów brakuje Ci w sensie na koralach czy jeśli chodzi o odcień światła w baniaku globalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, no to się nie wypowiem - u mnie było odwrotnie - po zmianie lampy najpierw zaczęło mi się podobać wizualnie, a lepsze kolory korali przyszły dopiero z czasem.

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak ty chcesz w dwa tygodnie kolory jak KTryc ,to sorry ale na to nie licz Marek . Tłumaczyłem Ci kiedyś na czym są kolory a na czym ich nigdy nie zrobisz .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.