Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi się wydaje, że większość tych koralików bardzo słabo polipuje i niektóre się ślinią... robiłeś im coś niedobrego przed zdjęciem? - nie wyglądają kwitnąco...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zazdroszcze wam takich oczu ze widzicie takie cuda na fotkach i filmiku :p

Marek baniak jest wypas a na zywo wyglada na bank 1000 razy lepiej , trzymaj takie parametry i dawkuj wszystko jak zaleca AF i bedzie moc , za pol roku nie poznasz baniaka ,gratki i 3mam kciuki , pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu się tak czepiacie chłopaki!!


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym być teraz w Wdzydzach,pewnie chłopaki akurat jedzą jajecznice popijając piwem,ale nie mogłem jechać bo wczoraj był dzień podmiany wody i nie mogłem tego przełożyć,hehe.

Pisałem,że nie mam fajnych zdjęć stąd może Widzicie rzeczy których nie ma.Skała jest raczej czyściutka,korale mają ładne kolory,może nie pastelowe,ale na razie nie idę w tym kierunku a raczej w stronę przyrostów,przyjdzie czas na wyciąganie kolorów.To,że żaden nie zbrązowiał od zakupu to dla mnie jest ogromny sukces,akwarium ma dopiero 5 MIESIĘCY a SPS-y były włożone po miesiącu od startu i zaraz po kataklizmie jaki przeszedłem.Z polipami to fakt,słabo to im wychodzi w dzień,ale w nocy polipują jak trzeba,powodem może są te paproszki a może są najedzone,może światła za dużo,nie wiem,żaden z korali się nie ślini na pewno.Na pewno będę się trzymał chemii AF bo skoro wszystko się ma dobrze to nie ma sensu zmieniać,jestem z tego bardzo zadowolony a na pewno pamiętacie jak kombinowałem ciągle z poprzednim baniaczkiem i nie wychodziło to na dobre.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Marek, jest moc...


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar olać aparat. Grunt że live wygląda tak jak powinno.

Witam w klubie zestresowanego borsuka. Coś chyba wspominałeś że Sohal go leje. No i grzbiet na to wskazuje. Mój dwa miesiące po batach od żółtka nadal często brązowieje na grzbiecie i nerwowo stroszy kolce, mimo że żadna ryba go teraz nie zaczepia.

Bywa że się uspokaja i wtedy się ładnie żółci, ale jak mu coś odpali to zaraz brązowieje na grzbiecie. Na szczęście je wszystko (nawet z ręki) byle było tego dużo (nawet się zastanawiam czy nie jest już za gruby). No i tym się pocieszam że jak z karmieniem nie ma problemu i kondycja fizyczna dopisuje, to i ta jego rybia psyche kiedyś też się poprawi. Życzę żeby twojemu też przeszło.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałem, bo u mnie identyczna sytuacja była. Przy korycie pełna zgoda, gdzieś tak pół godziny po karmieniu zadymy. No i po zgaszeniu światła też były sparingi.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne NASO, jak i cały baniak :D


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po grzyba lejesz tyle tej chemii? Ogólnie nie kumam po co to całe kombinowanie jest, skoro natury i tak się nie poprawi :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest linia produktów podobna jak z KZ i dziennie coś tam się podaje,taki jest zamysł producenta i tego się trzymam.Natury nie poprawiamy,ale dążymy do tego by zbliżyć warunki jak najbardziej do naturalnych a preparaty tylko nam w tym pomagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna fotka , poproszę coś więcej :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to wszystko podrośnie to już piszę się na kawę będzie czad :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar zadowolony jesteś z ledów już po dłuższej chwili ? :) może jakieś pierwsze wnioski i opinie ? :)

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dłuższa chwila trwa kilka lat i te są już trzecim zestawem ledowym,nie kupowałbym kolejnej jeśli nie byłbym zadowolony. :thumbup:

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie,każda wyspa w środku ma miejsce do pływania,nawet białobrody się zmieści razem z sohalem.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeeeeest progres :thumbup:

Nabiera to smaczku - a ja dalej bez słonej wody....


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować :) widzę , że zbiornik idzie w dobrym kierunku


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry wody mam bardzo fajne,Po4-0,00 NO3-0,1.Oprócz starego wkładu na fosforany z ATI do utrzymania tak niskich parametrów stosuję ProbioS, ProbioF i ProF czyli bakterie priobiotyczne i pożywka dla nich.Podmiany wody co dwa tygodnie w ilości około 60 litrów więc to tylko 6% .

Jutro może dojdą anthiasy w ilości około 10 sztuk a może też xanturum,żółtek,naso elegans i para błaznów,wreszcie będzie się coś ruszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.