Skocz do zawartości
twistman

Moja Prywatna KAMPANIA przeciw DINO

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie węgiel cały czas w kaskadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest chemi pure i purigen. drugi dzień ze światłem niebieskie 3h białe 1h woda utleniona cały czas czyli 3 dzień. na piasku pojawiło się nowe dino jutro odessam. Na razie efektów brak choć tak na siłę dopatrzyłem się w jednym miejscu poprawy ale może to moja wyobraźnia. Boje się czy woda nie wybije mi wszystkich bakterii. Jutro testy zrobię. Nastawienie jeszcze pozytywne co do metody ale coraz bardziej obawiam się przegranej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możecie to opiszcie dokładnie kurację z zastosowaniem wody utlenionej. Wątek dotyczy "skomasowanego" ataku na dino. Być może kuracja ta pomoże co niektórym w pozbyciu się dinoflaglattes.

Jak już wspominałem wcześniej, przy zakładaniu tego wątku i zwycięskiej batalii, moim zdaniem, chcąc pozbyć się dino trzeba łączyć kilka sposobów na raz. Nie znam tej metody, ale może okazać się bardziej skuteczna, kiedy połaczymy ją razem z innymi czynnościami np. odsysanie, włączenie do obiegu UV, lub odpowiednia "gospodarka" czasem i mocą świecenia.

Proszę o dokładny opis


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj słyszę jęki zawodu po stosowaniu tego środka. Więc coś jest na rzeczy...

PS. Sam też używałem i nie polecam...


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://blog.reefmani...x-nadchodzi-798 a co powiecie na tą chemię i zdjęcia na tej stronie?

Jak postanowiłam powalczyć z dino, to trochę czytałam, i ten preparat nie u wszystkich zadziałał i nie do końca był bezpieczny. No, i nie jest tani... przy swoim 240 l akwarium postanowiłam spróbować z wodą utlenioną, również ze względu na koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj słyszę jęki zawodu po stosowaniu tego środka. Więc coś jest na rzeczy...

PS. Sam też używałem i nie polecam...

tylko, że to jest ultra... więc może lepsze od normalnego.

Dla mnie jedynym minusem przy stosowaniu tego środka jest to, ze zdychaja krewetki, wężowidła...


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa, no właśnie... ultra... i ja lałem to ultra :-(

Ktoś to kiedyś opisał że to po prostu amerykańska chemia do czyszczenia basenów w wydaniu akwarystycznym.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też swego czasu użyłem Ultra algea-x ale w połowie terapii przerwałem widząc chwiejącą się krewetkę kuekenthali do której dorwał się już ślimak i próbował zeżreć. Zrobiłem dużą podmianę i wlałem 2 ampułki Biodigesta. Postanowiłem poczekać co będzie i diono pomału ustąpiło.... od tamtej pory stosuję bakterie praktycznie co tydzień profilaktycznie.

Niestety preparat wybił mi wszystkie wężowidła i pewnie sporo małych żyjątek... zostawiając tylko wieloszczety i asteriny :)

Co prawda życie się już względnie odrodziło ale już chyba nigdy nie zastosuję tak okrutnej chemii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odessałem dziś znowu tylko z piasku. Parametry Ca - 470, KH - 9, ph - 8,2, PO4 - 0, NO2 - 0, NO3 - 0. Dino się nie cofa. Wodę leje cały czas zastanawiam się nad wyjęciem chemi piure i purigenu może one blokują dziłanie H2o2. Na życie wpływu nie zaobserwowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na reef centralu w kilku tematach pisali, że węgiel przeszkadza w kuracji. Odsysanie powinno w wystarczającym stopniu złagodzić ryzyko podtrucia zwierząt umierającymi dino. No i odpieniacz na mokro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyjąć chemi piure? A co z purigenem? Odpieniacz mam na mokro ale odkąd leje wodę to prawie nie pieni.

Wyjęte. Narazie bez zmian - dino mnie opanowuje.

Minęła noc zrobiłem testy, wszystko na 0 myślałem że coś podskoczy. Dino jest cały czas.

Ostatni dzień zaciemnienia. Parametry NO2, NO3 i PO4 podskoczyło. Zaczynam znowu lać wódkę.

Narazie dino ciągle jest. Czekam na absorber okrzemków.

Edytowane przez ssj44 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens zostawić tylko oświetlenie nocne (ok 10 LEDow 5050)? Mogę je skrecic jeszcze maksymalnie sterownikiem. Jakbym zakryl calosc obawiam się, ze mandaryn wielokrotnie będzie probowal wyszkoczyc. Przed swiatlem z zewnątrz zbiornik mogę zakryc, ale nie tak by mandaryn nie wyleciał za komode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem podmianę wody i przez pomyłke wlałem zamiast słonej słodką. Ph spadło na 7, kh na 5. Dino znikneło. Mam nadzieje że jak wrócę do normalnych parametrw to nie wróci.

To chyba czas poczytać troszkę o glonach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po prawie tygodniu wrzuceniu Sera silicate clear, postanowiłem prawie całkowicie zaciemnić zbiornik ( zostawiłem jeden pasek z kilkoma zwykłymi ledami niebieskimi sciemnionymi na maxa (dla mandaryna). U mnie rano jest nawet znośnie, ale wraz z upływem czasu zaczyna robic się kożuszek i tak od początku. Wyjalem absorbery purigen i phosguard. Czytalem, ze oprócz odessania piachu skuteczna metoda było kontrolowane podniesienie NO3 i razem z tym PO4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalna lipa... Dino jest i ma się dobrze dosłownie na centralnym miejscu w zbiorniku i to tez najbardziej na piachu i glonach. Nie jest to kwestia cyrkulacji bo akurat dmucham na ten obszar. Wyjalem odpieniacz bo i tak no3 i po4 trzymają mi wkaldy seachem, nie robilem tez 2 tyg podmian. Chyba po prostu dam pladze spokoj... może sama sobie pojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu dostałem co nieco od brata i znowu pojawiło się dino. Na razie czekam i nic nie robię. Poprzednio jak miałem dino nic nie pomagało dopiero jak przestałem robić cokolwiek to samo poszło. Na razie są to małe ogniska ale już czuje niepokój i chce się coś zrobić by się pozbyć tego świństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

23.05. wyjeżdżam na urlop na 10 dni.

Mam dino i cyjano co mam robić?? Jak zabezpieczyć akwarium na czas wyjazdu aby po powrocie nie zastać armagedonu.

Od wczoraj akwa mam zaciemnione. Jutro po woli zacznę włączać światło, pierw zacznę od 1 godziny i codziennie będę wydłużał o godzinę, problem w tym że za 4 dni wyjeżdżam na urlop. I tu nasuwa się pytanie, co robić?? Czy lepiej zostawić oświetlenie na 5-6 godzin (bo tak wypadnie) na czas wyjazdu czy może na na 10-12?? Bardziej przychylam się do pierwszej wersji.

Popełniłem tylko jeden błąd, przed zaciemnieniem nie odessałem glona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

23.05. wyjeżdżam na urlop na 10 dni.

Mam dino i cyjano co mam robić?? Jak zabezpieczyć akwarium na czas wyjazdu aby po powrocie nie zastać armagedonu.

Od wczoraj akwa mam zaciemnione. Jutro po woli zacznę włączać światło, pierw zacznę od 1 godziny i codziennie będę wydłużał o godzinę, problem w tym że za 4 dni wyjeżdżam na urlop. I tu nasuwa się pytanie, co robić?? Czy lepiej zostawić oświetlenie na 5-6 godzin (bo tak wypadnie) na czas wyjazdu czy może na na 10-12?? Bardziej przychylam się do pierwszej wersji.

Popełniłem tylko jeden błąd, przed zaciemnieniem nie odessałem glona.

Mała ciekawostka - byłem ostatnio na urlopie 10 dni (tata tylko wpadał nakarmić ryby - trochę przekarmiał ;) ) - po 10 dniach całe cyjano zniknęło :D


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też miałem w słodkim. Po powrocie z 10 dniowego urlopu akwarium bez glona, ryby nie były karmione. Ale słodkie to nie morskie, jakieś rady??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urlop za 3 dni a tu żadnych rad nie ma :(

Morszczaki chyba nie mają wakacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.