Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

mam powazne pytanie ,na ktore nie moge znalezc nigdzie odpowiedzi.Jak zrobic test wody i kiedy?

Prosze o szczegolowe wyjasnienie zrozumialym jezykiem jakie musze miec urzadzenie do zrobienia w/w testu,kiedy zrobic ten test ( 3 tyg. akwarium)oraz jakie musze miec odczyty ,aby wpuscic ryby.Gdzie moge kupic tester do tego rodzaju badania?

Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbsup:

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z tematu: http://nano-reef.pl/topic/4205-faq-czyli-co-powiniennes-wiedziec-na-pocztatku/

8. Kiedy będę wiedział że mogę już wpuścić zwierzaki?

Potrzebne są testy - na początek NH3, NO2, NO3, KH i PH, później przydały by się test na Ca i Mg (PO4 i Si w miarę potrzeb).

Jeśli parametry wody mamy stabilne (NH3=0, NO2=0, NO3<25mg/l, PH 8,1-8,5, KH 8-12) i przeminęły nam brunatne glony oraz zanikają zielone to możemy powoli zasiedlać nasze akwarium.

Potem jak już przeczytasz ten punkt i cały temat z resztą, wpisz w googlach: "testy wody akwarystyka morska sklep" :)

Na forum jest też wyszukiwarka tematów i tam możesz wpisać "testy wody" wyskakuje sporo przydatnych tematów w których wszystko jest prosto opisane :)

Pozdrawiam

Piotr


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Witam.

mam powazne pytanie ,na ktore nie moge znalezc nigdzie odpowiedzi.Jak zrobic test wody i kiedy?

Prosze o szczegolowe wyjasnienie zrozumialym jezykiem jakie musze miec urzadzenie do zrobienia w/w testu,kiedy zrobic ten test ( 3 tyg. akwarium)oraz jakie musze miec odczyty ,aby wpuscic ryby.Gdzie moge kupic tester do tego rodzaju badania?

Z gory dziekuje.

no nie wysiadam :wallbash::wallbash::wallbash::rofl: :rofl: :rofl:

jak wy te akwaria zakładacie - dla szpanu ????????????????

podstawy - kolego dział nowicjuszy i dajesz :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek,

do zrobienia testow trzeba miec testy. Nie ma jakiegos "testera". To Ty bedziesz Testerem. Sporo tu napisano o testach, wynikach testow, jak je interpretowac, jak reagowac, co dadawac... To cala "nauka" i szczegolowo, a do tego "zrozumialym jezykiem" zajmie pare stron. Nie mozna wykluczyc, ze jutro padnie identyczne pytanie i tak cale forum zapiszemy ta sama odpowiedzia.

Nie ma co gdybac, koledzy dobrze radza, troche podstaw trzeba sobie znalezc w dziale dla nowicjuszy. To juz takie hobby, ze niekoniecznie ten, kto ma "kase", ma najladniejsze akwarium. Przewaznie takie ladne ma ten, kto zbiornikowi poswieca duzo czasu, w tym rowniez na czytanie.

Powodzenia,

za miesiac sam sie bedziesz z tego pytania smial, ale juz komus pytajacemu strzelisz odpowiedz "z czachy", bez zagladania do sciagi :welcome:. To naprawde ma sens :coffee:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak a propos tego tematu: http://nano-reef.pl/topic/41153-problem-z-nowymi-uzytkownikami/ - na zdrowie wszystkim.......

Piotrek... Ręce masz, nogi masz, głowę i oczy w porządku? Jesteś dorosły i umiesz sam się ubrać? Trochę kasy w portfelu masz? Umiesz sam coś znaleźć w internecie? Brawo - jesteś na początku dłuuuugiej drogi. Zacznij od tego:

http://nano-reef.pl/forum/56-dla-nowicjuszy/

i PRZECZYTAJ od deski do deski wszystkie tematy przyklejone, uczciwie...!!!

Potem weź parędziesiąt funciaków i kopnij się np. tu:

http://maps.google.pl/maps/place?hl=pl&safe=off&gs_upl=624l7597l0l7994l24l19l0l4l4l0l382l3593l1.13.4.1l23l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&biw=1280&bih=681&wrapid=tlif132647921090710&um=1&ie=UTF-8&q=London+sea+aquarium+shop&fb=1&gl=pl&hq=sea+aquarium+shop&hnear=0x47d8a00baf21de75:0x52963a5addd52a99,Londyn,+Wielka+Brytania&cid=16150763740985846205

i kup takie testy:

http://allegro.pl/okazja-zestaw-testow-no2-ca-mg-po4-no3-nowe-p-n-i2047759096.html

plus test na NH3/NH4 - potrzebny tylko na początku, ale on pomoże określić, czy prawidłowo rozpoczął się cykl azotowy. Do tego test na kH i pH i masz komplet.

Jak zrobić test? Hmmm - przeczytać jego instrukcję - jeśli nie jest w suahili - dasz radę.

A na koniec - możesz z prośbą o pomoc napisać do kolegów mieszkających w Londynie - są tu tacy i nawet pisali w temacie, który przywołałem na początku.

Powodzenia! Nikt się tego za Ciebie nie nauczy - a od tego się zaczyna, a nie od zakupów i stawiania baniaka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpadł mi taki "straszny" pomysł...

przedstawię go wam pokrótce, brzmi to tak:

mam do zaoferowania urządzenie do testów wody... cena bardzo atrakcyjna za jeden test 100 zł ;) hehehehe

sorki nie mogłem się powstrzymać ;)

testy wykonujemy... kupując takie małe pudełeczka w sklepach tam są odczynniki chemiczne i taka mała fiolka na wodę... czytamy uprzednio instrukcję (chole...a to może być kluczowy punkt) i po odmierzeniu wody i odczynników wg instrukcji odczytujemy wynik... wynik ten porównać należy do tego co jest podane w dziale nowicjusz, chemia, no i wszelkiej maści książkach o morszczyźnie (znów pojawia się kluczowy temat- czytania)... i w ten oto mozolny sposób zdobywając wiedzę... wiemy czy można i co można kupić... by cieszyć się ze swojego akwarium!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dla rozweselenia wszystkich napiszę, że dostałem też już wcześniej dwa pytania na ten temat na PW, na które dla świętego spokoju odpowiedziałem... :wallbash: :wallbash: :wallbash::rofl:

W ogóle tak mi przyszło do głowy. Czy ktoś z adminów sprawdzał konto piotrekw900? Bo może jest to jakieś multikonto i ktoś tylko stara się nas zdenerwować, i sprawdza jak wielka jest nasza cierpliwość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż się boję powiedzieć cokolwiek o uzupełnianiu odparowanej wody i przygotowaniu wody na podmiankę ;) to chyba będzie wyzwanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamięta jak wół cielęciem był. Jak ktos pyta to sobie nie radzi nie umie może nowy . Ogólnie całe to forum jest dla tych co mają chcą byc może mają chęc miec. Pomagamy gadamy wymieniamy się.. Cóż więcej??? Jak ktoś nowy to pomagamy sami wszystkiego nie wiemy itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto stworzyć wątek z problemami i najbardziej popularnymi pytaniami (z odnośnikiem do linków) z NR,jakie meczą nowych użytkowników ,bo sam kiedyś miałem problemy z poruszaniem się po forum i szukaniem odpowiedzi na teraz proste pytania?

Pozdrawiam

Mariusz


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bycie cieleciem czy wolem nie ma nic wspolnego z lenistwem.

Moze jeszcze powinnismy "im" to czytac przed snem :realmad:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wół jak był cielęciem w większości przypadków chodził do "cielęcej szkoły - działu dla nowicjuszy" i czytał... pisał, ogólnie uczył się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jakiegos "testera".

Jakis "tester" by sie znalazl :)

Stachu - skad Ty bierzesz ta cierpliwosc ...

Piotrek - jak to sie stalo ze zalozyles akwarium? Widziales na zywo? U kolegi? Trafiles na zdjecia w necie? Przeciez musiales liznac troche wiedzy zeby wystartowac. Skad na ten przyklad wiedziales ile trzeba posolic, jaka sola i jak to zasolenie zmierzyc? (zakladam ze posoliles) A moze kupiles gotowy zbiornik? A poza tym jak trafiles na nano-reef? Googlowales?

Skoro wiec w jakis sposob zdobyles wiedze jak postawic akwarium czemu juz braklo Ci checi zeby szukac dalej ? Przeciez nasze hobby nierozlacznie jest zwiazane z poznawaniem i uczeniem sie. Wielu z nas, posiadajacych mniej lub bardziej okazale zbiorniki spedza wolny czas przekopujac Internet w poszukiwaniu wiadomosci o naszym hobby. To sie nazywa PASJA.

Zycze CI zebys ta pasje znalazl w akwarystyce morskiej. I to jak najszybciej bo wtedy oszczedzisz sobie frustracji a zwierzetom stresu.

Pozdrawiam

Tester


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester jest tylko jeden! :harhar:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie @Tester ma rację!

kupiłem dzisiaj kraba na którego polowałem od dłuższego czasu, czytałem o nim, jeden z naszych forumowych kolegów jeszcze dodatkowo pisząc w temacie: http://nano-reef.pl/topic/41319-glony-na-tylnej-szybie/ mnie upewnił i przekonał, że to pożyteczny zwierz!

i co zrobiłem dziś jak go wpuściłem... znów zacząłem szukać o nim inf... dowiedziałem się że kupiłem dziewczynkę ;) i jak się u nich rozróżnia płeć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że humor w piątek sprzyja ;)

No nic , jutro rybki wpuszczę to napiszę co i jak.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz ma rację, ja też na początku miałem problemy ze znalezieniem wątków. Nie ma co drwić z innych, może i lenistwo a może brak umiejętności szukania.


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Widzę,że humor w piątek sprzyja ;)

No nic , jutro rybki wpuszczę to napiszę co i jak.

Pozdrawiam

chyba na wieczną rafę :(:(

chłopie daj sobie czasu :wallbash: :wallbash:

szkoda zwierząt :realmad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ant... drwiny nie czaisz?


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

ta jasne :(

http://nano-reef.pl/...post__p__395364

gość mnie rani po prostu

p.s

Grzesiek ,Tester co wy tam macie za akwarystów,

mieć tak blisko speców a pisać takie bzdety

kolega - zamiast napisać do nich na pw i się do dogadać na pogaduchy o morszczyznie ,a po co :rant:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester, myslalem o Tobie ale w takiej uroczystej chwili nie chcialem Cie mieszac :lol::rofl::welcome:

Piotrek,

przeczytaj kilka takich zdan i nam je wytlumacz, i mozesz startowac z rybami;

"Ogólnie całe to forum jest dla tych co mają chcą byc może mają chęc miec."

Nie zalamuj sie, tu nie jest tak zle  :thumbup:

Ant - pozdrowienia  :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

wiedziałem - oj Stani,Stani :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak nie drwi... no cóż


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.