Skocz do zawartości
otarod

Pęknięcie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Otrzymałem włąsnie akwarium pęknięte od komina ;( . Przesyłka dotarła kurierem. Czy te akwarium się jeszcze nadaje ? grubość szkła 8 mm. Na zdjęciu te pomazane szyby to od zimna. Tak to jest super.... :(

http://nano-reef.pl/gallery/image/35724-imag0150/


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale szyba kominowa czy ta na której jest komin ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodałem linka ale chyba duże zdjecie i sie nie chce wyświetlić : http://nano-reef.pl/gallery/image/35724-imag0150/

akwarium 80/40/40 128 l :(


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pekniete szklo komina czy zewnetrzne? jesli zewnetrzne, to wymienic szybe trzeba bedzie :( Zglosiles kurierowi uszkodzona przesylke?


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz widze zdjecie - kaplica :(


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz widze zdjecie - kaplica :(

kaplica czyli to co myśle ? do wyrzucenia ?

no zglosilem kurierowi i mam protokół.


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wyrzucenia to nie, tylko wymiana tylnej szyby i doklejania balkonu ponownie.

Tym razem prosilbym szklarza o wklejenie nizszej szyby i doklejenie paskow. Bardziej pewniejsze i mniej guzdrania z docinaniem szlifowaniem.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto to takie akwa robi??? ludzie nie mają pojęcia o prawach fizyki ;) Musisz wymienić tą szybę... :(


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wyrzucenia to nie, tylko wymiana tylnej szyby i doklejania balkonu ponownie.

Tym razem prosilbym szklarza o wklejenie nizszej szyby i doklejenie paskow. Bardziej pewniejsze i mniej guzdrania z docinaniem szlifowaniem.

rozumiem że nowa tylna ściana ale uciąć na poziomie wlewu do komina i doklejenie po obu stronach pasek szkła... ale ja chce mieć poziom wody jak najwyżej, nie odklei się ? hm a te pękniecie przecież nie jest takie duże? na pewno nie da rady tak zostawić ?


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie da rady tak zostawić ?

jak to nie da rady? jak chcesz to zostaw, przecież to tylko i wyłącznie Twój wybór... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to nie da rady? jak chcesz to zostaw, przecież to tylko i wyłącznie Twój wybór... :)

NO ale nie chce zbierać z ziemi... ;( może jakiś klej do pęknięć szyb ? bo teraz akwarium odtaja i prawie wcale tego nie widać.akwarium ma 40 cm wysokości w połowie kończy się te pęknięcie


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

klej do szkła to sylikon. Ale lepiej wymień tą szybę. Szkło to najmniejszy koszt i teraz szybę będzie łatwo wymienić a po zalaniu akwarium będziesz żałował, że tego nie zrobiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie jak chcesz sam i tanio to wez zamów szybke na wymiar do środka na wysokość komina jak ją dobrze wkleisz i uszczelnisz do okola to nima bata bedzie grało :)


112L + ok 40L sump +14kg żywej skały (start 10.03.2013)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moje akwa prznioslem do domu jk je lekko dzwignolem to cos zgrzytnelo po napelnieniu nic nie bylo widac a po 4 miesiacach trach i woda na panelach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otarod chlopie zadaj sobie pytanie ile ksoztuje Cie kawalek szyby a ile koszt usuniecia zalania.

Nad czym tu sie zastanawiac, peklo i juz. Marsz do szklarza i problem z banki.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie racje chłopaki jakbym miał patrzeć na to pęknięcie przez lata to bym się gryzł. Już zgłosiłem osobie która mi wyslala ten fakt. Będe miał robione akwarium na nowo :) teraz widze jak ono wygląda wiec zgłosze małe poprawki. 40 cm wysokości to trche mało będe chciał chyba 45. dzieki


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno baniak używka? jeśli tak to przy klejeniu zamień szyby czyli na tej co jest doba zrób komin a nową na przód zawsze masz bez rys.


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zbiornik w okolicy :welcome:


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, to taki sposob robienia jednej scianki nizszej w akwarium bardzo oslabia szybe. Szyby powinny byc rowne i dookola doklejone paski podwyzszajace, poza miejscem na grzebien... :w00t:

Najslabszym miejscem jest to, gdzie szyba byla pod katem prostym wycieta i na zdjeciu widac, ze od tego miejsca poszlo pekniecie, czyli wszystko w normie :yes

W sumie to po szklarzu moznaby sie tez takich wiadomosci spodziewac. :realmad:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do cięcia mam pytanie a jeśli było by cięcie po łuku zaokrąglone takie jak tu to też jest to osłabiające ?

sory za off top ale już chyba w temacie wszystko jasne wymiana i już


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do cięcia mam pytanie a jeśli było by cięcie po łuku zaokrąglone takie jak tu to też jest to osłabiające ?

sory za off top ale już chyba w temacie wszystko jasne wymiana i już

Tak już lepiej.Czasem nawierca się dwa otwory o dużej średnicy i dopiero wycina,ale to i tak partyzantka moim zdaniem choć takie zbiorniki egzystują ot lat i jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie mniej osłabia zaokrąglenie niż wycięcie pod kątem prostym. Narożnik jest taką osobliwością do której schodzą się naprężenia. Zaokrąglenie nie ma takiego punktu, więc jest dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak sciany boczne inne niz prostokatne sa bardziej podatne na pekniecia. a sklejenie tylnej sciany z trzech osobnych szyb to tez wg mnie marny pomysl. co innego dno.


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat był już kiedyś omawiany. Są zwolennicy wycinania przelewu z jednego kawałka szyby oraz tak jak pisze Stani z krótszej szyby z doklejanymi (paskami)szybkami. Ten drugi sposób stosowałem przez kilka lat i sprawdził się super. Jak widzę ten z jednej to aż mi cierpnie skóra na d...e

Co do twojego problemu - pewnie - możesz przykleić pasek z grubego szkła bo pęknięcie jest od rantu do rantu. Ale jak chcesz spać spokojnie to wymień tylna szybę w/g opisu Staniego.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymień szybe, a komin zewnętrzny zrób z doklejką na bocznej szybie najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.