Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Aquaforest mogł napisać na etykiecie Made in Germany wtedy by było więcej pozytywnych komentarzy i lepsza sprzedaż. :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Moglbym Ci zadac dokladnie to samo pytanie :D

Ale nie zrobie tego :D

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Ahhha.

ty zamiast na plaży albo w wodzie to na forum klepiesz - zawsze czujny ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zastanawiam się właśnie nad przejściem z IO na aquaforesta, zostało mi jakieś 30% IO i teraz moje pytanie, czy lepiej przejść na inną sól od razu czy mieszać ją i zmieniać stopniowo?


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszać soli raczej nie zalecają.Można przechodząc na inną sól robić mniejsze podmiany,ale częstsze choć myślę,że nikt tym się nie przejmuje i od razu robi normalne podmiany na innej soli.Ja kiedyś robiłem podmiany na zmianę dwie różne sole TM i IO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w większości przypadków zmiana soli kończy się jakąś katastrofą, jak nie dino to cyjano albo bryopsis. Da się tego uniknąć?


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważyłem to większości osobom zmiana na sól aquaforest przyniosła pozytywne skutki i u mnie też tak było.Miałem zaglutowaną skałę i piasek i z każdą podmianą na tej soli było tego mniej.Akwarium ma 4,5 miesiąca w tym na tej soli niecałe 2 i w tym samym czasie jednorazowo włożyłem kilkadziesiąt szczepek korali SPS,które do dziś nie straciły kolorów a przyrosty mają dość znaczne.Robię comiesięczne fotki dla porównania przyrostów i za kilka miesięcy dam dla porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten wątek przekonuje mnie do zmiany soli. Chyba tylko jedna osoba tutaj wspomniała o negatywnym wpływie soli na baniak. Pozostali są zachwyceni, więc chyba warto spróbować, zawsze można przecież wrócić do starej gdyby coś nie teges :whistle:


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko o krótkim mieszaniu solanki 15-30 minut i do baniaka.Priobiotyki mają się aktywować w akwarium a nie w beczce.Jeszcze jedno,moim zdaniem nie można oceniać soli po jednej podmiance i to w dwie strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Natalia a co jest powodem zmiany soli? Masz jakieś problemy z IO ??

Kiedyś napisałem że IO jest do d... to zostałem wyśmiany bo twierdziło pół forum że jest najlepsza ta sól ,a teraz te same osoby chwalą AF a nie bronią już IO. Ja chwalę aquacraft bo znikło mi dino cyjano korale mają piękne kolory a acry rosną jak szalone naprawdę już po pierwszej podmianie była woda tak krystaliczna że szok a parametry trzyma takie że hoho,ukwiał dzieli się co 3 tygodnie a błazenki mają tarło co 2 tygodnie. Ech sól pierwsza klasa.

Marek pisze że:

".Jeszcze jedno,moim zdaniem nie można oceniać soli po jednej podmiance i to w dwie strony. "

a Radek

"Z racji, że od pierwszej podmiany upłynął już ponad tydzień, postanowiłem podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat tej soli. Niestety mój aparat jest chwilowo niesprawny i nie mam możliwości poprzeć moich słów zdjęciami.

Po pierwsze primo ultimo :p to woda. Nie wiem jak to możliwe ale zrobiła się zauważalnie klarowniejsza i bardziej przejrzysta, do tego stopnia, że szyby staram się czyścić codziennie by móc się nią delektować. Nie mam niestety czasu porobić testów jak parametry.

Po drugie to ogólny wygląd baniaka. Z piasku poznikały plamy różnych świństw, z którymi uporczywie walczyłem, co prawda jeszcze nie wszędzie, ale jest zauważalny postęp.

Najlepiej jednak widać to na przykładzie refugium. Do tej pory zarówno w tym baniaku, jak i w poprzednich bardziej dojrzałych systemach, sporo było ognisk dino czy cyjano (sorry jakoś nigdy nie pamiętam które to które). Dziś patrząc na refugium nie wierze własnym oczom, że z trudem już można wypatrzeć marne pozostałości po tym paskudztwie. Więc chyba jednak te bakterie zawarte w soli naprawdę tam są i działają :) ku mojej wielkiej uciesze. Obyło się bez stosowania ChemiClean, który już czekał w szafce.

No i po trzecie, rzecz dla nas najważniejsze, zachowanie korali. Sól faktycznie świetnie wpływa na SPS`y. Moje akroporki wystawiają teraz bardziej polipy, nabrały koloru i zaczęły rosnąć, co najlepiej widzę po jednej gałązce która była częściowo pozbawiona tkanki. z dnia na dzień widać jak martwe miejsce pokrywa się "życiem" i to w naprawdę fajnym tempie. Co do LPS`ów to raczej bez zmian, pompują się tak samo. Nawet miękkie, które u niektórych mocno chorowały u mnie mają się świetnie. Jednym słowem dla mnie rewelacja."

Więc jak to jest zobaczę w końcu po pierwszej podmianie różnice czy nie??? :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczysz efekty po stosowaniu regularnym w tydzień Krakowa nie zbudowano :p


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie sie. Ktos sprobowal innej soli i mu spasowalo to super. Komus sie nie sprawdza i nie pokrywa oczekiwan to tez jego sprawa. A ja tu widze straszna batalie i spory. Jesli ktos opisuje pozytywne widoczne efekty to zasluguje na baty bo nie stosuje IO? Nie rozumiem czegos. troche poczytalem na forach zagranicznych jak to jest z tym IO gdzie aquaforest nie jest znany i powiem szczerze ze takiej popularnosci to ona nigdzie nie ma jak w Polsce. Ja jej nie stosowalem wiec sie nie wypowiem. Niby uboga ale moze troche za uboga...?Hmmm...


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry mam całkiem niezłe, oprócz kH, które leci mi non stop w dół. W związku z tym, że powolutku chciałabym dokładać do baniaka SPS a właśnie wiele osób chwali sobie tę sól do tych koralików postanowiłam spróbować. Również kolory, które mają moje SPS są dalekie od ideału, pomimo wysokiego położenia, niewykrywalnych związków NO3 i PO4, podawaniem 2 kostek płukanych mrożonek na dzień są koloru herbacianego, polipują prawie całą dobę, polipy maja fajne kolorki, ale ciało jest koloru herbaciano- pomarańczowego.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Priobiotyki mają się aktywować w akwarium a nie w beczce.

Marek - mozesz rozwinac ta kwestie? Jakie probiotyki?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek. A jak kupiłeś?

Strona dystrybutora nie działa a na aledrogo niema żadnych produktów firmy.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Marek. A jak kupiłeś?

Strona dystrybutora nie działa a na aledrogo niema żadnych produktów firmy.

Bau

A kiedy zagladales ostatnio na te strone: http://www.aquaforest.eu/pl

cytat z tej strony:

" Chcemy Państwa poinformować, że firma AquaforestÂŽ z siedzibą w Nowym Sączu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sprzedaż w sklepie "Slaon Akwarystyki Morskiej Aquaforest" w Krakowie, jak również na portalu Allegro prowadzonej przez Pana Bogdana Ł.

 

Pozdrawiamy serdecznie,

Zespół AquaforestÂŽ "

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą.

Czyli co? Brak możliwości zakupu?

Zeszli do podziemia? :rambo:

Dlaczego tak słaba dystrybucja? Polska jest spora.

Myślę o wypróbowaniu tego produktu, ale żeby był łatwo dostępny.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to proste, pewnie niedlugo bedzie kolejny sklep


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

tomiooo, prawda jest taka, że nie mam pojęcia co może się stać po zbryleniu soli,

no ale jeżeli po przesiadce z miękkich na SPS'y z równoczesną zmianą soli (między innymi)

patyki zaczynają mieć przyrosty to czym się martwić

thumb_11601765922.jpg

thumb_11286091543.jpg

wprawdzie na fotkach są łatwe korale ale i acry ładnie oblewają stopy i zaczynają mieć przyrosty,

po za tym PO4 ostatnio mierzona hanką pokazało 0, więc i poprzednie wpisy o zawarości fosforanów w soli nie do końca sa trafione

To akurat nie jest żaden dowód na to, że sól Aquaforest jest rewelacyjna, tylko na to,

że wcześniej miałeś skład wody do bani, zapewne w wyniku obijania się z podmiankami.

U mnie SPSy polipują całą dobę i nie używam Aquaforest :)

I taka jest moja teoria, wyszła tańsza sól, naród nabył i zaczął robić podmiany, uzupełnił braki w pierwiastkach i "łohoho cudowna sól" :harhar:

Te zdjęcia zawędrowały już nawet na fora do UK za sprawą dwóch kolegów z nr.pl :)

Najlepszy polew był gdy wychwalili sól jako "kokainę dla koralowców" i okazało się że żaden jeszcze jej nie używał...

Czy ty kolego wiesz co to znaczy "gay"? :D

To weź sprawdź i od nastepnego razu pisz do ludzi "guys" a nie "gays", bo Angole już nie wiedzą co się dzieje :rofl:

Ludzie opanujcie się. Chwalić coś czego się nigdy nie używało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitan podlinkuj cos :thumbup:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

PW :thumbsup:

AQUAFOREST was established in 1995 in the UK.

http://www.aquaforest-shop.co.uk/

Sama firma pisze na stronce, że handluje w UK od 1995 roku, Angole twierdzą, że pierwsze słyszą :D

Wiarygodność to podstawa ;) To w końcu skąd oni są?

Dopiero co byli polską firmą z polskim kapitałem i tworzącą polskie miejsca pracy, a teraz już są firmą brytyjską z filią w PL która przybyła szukać taniej siły roboczej?

Edytowane przez kapitan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PW :thumbsup:

http://www.aquaforest-shop.co.uk/

Sama firma pisze na stronce, że handluje w UK od 1995 roku, Angole twierdzą, że pierwsze słyszą :D

Wiarygodność to podstawa ;) To w końcu skąd oni są?

Dopiero co byli polską firmą z polskim kapitałem i tworzącą polskie miejsca pracy, a teraz już są firmą brytyjską z filią w PL która przybyła szukać taniej siły roboczej?

http://www.aquaforest.eu/pl/o-firmie


Akwarium 126l 2 x optiwhite, 4x24W T5, Deltec MCE600, 15kg LR, 9kg LS, euphyllia paraancora, zoanthusy, discosomy, rhodoactisy, xenia, sinularie, caulastrea, quadricolor, cribrinopsis crassa, brzydal, błazny, kraby, ślimaki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zdjęcia zawędrowały już nawet na fora do UK za sprawą dwóch kolegów z nr.pl :)

Najlepszy polew był gdy wychwalili sól jako "kokainę dla koralowców" i okazało się że żaden jeszcze jej nie używał...

Czy ty kolego wiesz co to znaczy "gay"? :D

To weź sprawdź i od nastepnego razu pisz do ludzi "guys" a nie "gays", bo Angole już nie wiedzą co się dzieje :rofl:

Ludzie opanujcie się. Chwalić coś czego się nigdy nie używało...

Z tego co wypatrzylem to nie tylko zdjecia zawedrowaly do UK ale rowniez produkty AF za sprawa kolegi Zachu

http://www.thesaltybox.com/forum/showthread.php?t=121498

Aquaforest Full Synthetic Reef Salt with probiotic bacteria

Do poczytania


280L - zalany od 15/04/12

UFO-C180 skimmer, 25kg skaly+ zywy piasek

Lampa Metis Hypertion R2 2x150watt

Refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy coś przegapiłem ? Był już ten TOTM na soli AF ?

Czy nadal trwa wychwalanie soli przez "doświadczonych i wieloletnich" akwarystów ?

Panowie sól oceńmy po kilku miesiącach, a nie po 2-ch podmianach.

Polskim produktom życzę jak najlepiej ale opini typu kupiłem i sie rozpuściła i nic nie zdechło więc jest super - nie rozumiem.

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.