Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

za jakies 2 godziny bede robic wode na podmiane, mam robic zdjecia?


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za jakies 2 godziny bede robic wode na podmiane, mam robic zdjecia?

nakręć wideo żeby nie było wątpliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i podmiana z dzisiejszą gazetą w tle i termometrem w pojemniku do mieszania :baby:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

termometra nie bedzie. Beda ekstremalne waruki. Wychlodzona woda w zimnej kuchni, brudny pojemnik 20L, Gazety nie mam ale zaproponujcie jakis fant to postawie kolo pojemnika zeby nie bylo ze nie teges


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester :welcome:

cos tak czuje, ze jako fachowiec z branzy, zaraz wyjasnisz zwiazek Mg i Ca.

O ile wiem, to CaCO3 buduje krysztaly, ktore rosna. Gdy juz sa za duze, to opadaja w postaci osadu.

Poziom wapnia w wodzie morskiej jest olbrzymi i w zasadzie w tej wielkosci niewytlumaczalny. Powinien dawno sie wytracac.

Jony wapnia przyciagaja jony Mg, przez co powierzchnia krysztalu zostanie nim pokryta (powstaje cienka warstwa Mg/CaCO3), co nie pozwala mu bardziej urosnac. Prawdopodobnie powstawanie tej warstwy, uzaleznione jest od odpowiedniej ilosci Mg w zbiorniku.

Gdy Mg jest malo, to czesc CaCO3 wytraca sie, opadajac na dno. Ten osad niekoniecznie musi byc dla nas stracony. Prawdopodobnie przy udziale organiki, osad moze zostac wbudowany i w ten sposob powraca do obiegu.

Prawdopodobnie cos pomieszalem, no ale jakies wyjasnienie to jest. :banned:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tetro - zmetnienie jest powodowane wytracaniem MgCO3 - stad tak niski magnez.

W zamieszaniu nie doczytalem. Ile zrobiles podmian na tej soli i czy za kazdym razem bylo takie zmetnienie?

To co zrobić aby w czystej solance nie wytrącał się magnez?

15 kilo soli poszło i z tego nigdy nie było kryształu, zawsze zmętnienie


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz za wysokie stężenie soli? Czyli sprawdź zasolenie w rozrabianym roztworze trzema róznymi przyrządami. Sprawdz wodę z RO np TDS i testem na twardość. Jeśli wszystko jest ok daj komuś porcję soli do rozrobienia (czyli u kogoś -jego woda, jego sprzęt jego pomiary. Jeśli jest to samo to reklamuj u producenta.

Jeśli masz dostęp do mikroskopu to możesz obejrzeć osad czy to są kryształki czy bakterie...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze podac wiarygodne parametry wody przy stezeniu solanki 35, zrobionej na tej soli ? Chodzi o poziomy Ca, Mg i kH.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej czy ktoś z użytkowników soli Aquaforest może wysłać mi 300 gram soli i ja wyśle swoją. Zobaczymy wtedy czy to wina soli czy mojej aparatury :) Jak ktoś ma możliwość wysłać sól jutro do godziny 15 priorytetem (wtedy będzie na piątek u mnie) to proszę o szybkiego PM!


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto wyniki wody po dwóch dniach, jak widać na foto coś zaczyna się dziać :)

Proszę o poradę gdzie reklamować sól w sklepie którym kupiłem czy u producenta. Bo jak na czystej solance takie coś się dzieje to ja dziękuję. Piszę któryś raz czysta woda RO+Di i dodana sól Aquaforest a oto wyniki po dwóch dniach.

DSC0137jp_xxnehhr.jpg

DSC0138jp_xxnehrp.jpg


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atakuj producenta. Daleko nie masz, sklep bedzie tylko ppsrednikiem


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już się pogubiłem w tym wątku...Tetro ile mieszasz tę sól? Bo na opakowaniu jest kwadrans i do akwarium :baby:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest " nie teges " z solą. Czas mieszania nie ma wpływu na powstanie osadu. Kończę 3 wiadro tej soli ale ze starszych partii i nigdy osad nie powstał nawet po dobie trzymania w beczce. Ostatnio Kolega miał problem z prochami do Ballinga z Aquaforestu. Też robiło mu się mleko, zwłaszcza z proszku na kH. Być może jest wadliwa partia chemii stosowanej do produkcji soli i Ballinga.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawa załatwiona, sól zostanie mi wymieniona na nową. W sprawach reklamacji Aquaforest zachowuję się bardzo porządnie.

Włodek może mieć racje. Ale nie ma co gdybać, sól zostanie podana analizie i zobaczymy co z tego wyjdzie. jak widać na zdjęciach coś jest nie tak, ale co? Tego dowiemy się po ekspertyzie.


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem rozrobiona solanka z AF nie wlana do akwarium właśnie będzie mętniała i jest to podobno normalne.Niektórzy piszą,że mają wodę czystą po rozrobieniu solanki,ale ja sobie nie przypominam takiego przypadku,zawsze mam lekko mętną.Wody nie podgrzewam,ale zazwyczaj ma około 22 st bo dobę wcześniej zbieram RO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan od Aquaforestu napisał mi że zmętnienie powinno ustąpić po 24h...


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solanka jest lekko mętna przez kilka minut po rozrobieniu, potem się klaruje. Solanka trzymana w beczce u mnie nie mętnieje nawet po kilku dobach, jak w beczce zostają resztki z podmiany.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek,ale beczki nie masz przezroczystej ? Ja rozrabiam w szklanym zbiorniku więc wszystko widać,mam w nim też pozostałości z poprzedniej podmiany i zostaje jakieś 1,5 cm solanki.

A tak w ogóle to dawno nie widziałem Twojego baniaczka.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje podmiany robię w wiadrach zaobserwowałem delikatne zmętnienie wody przy mieszaniu ale szczerze nie robi to na mnie jakiegoś wrażenia do akwarium trafia i po 1-2 godz , nie ma śladu zmętnienia ,sprawdz cie sobie ph jakie macie po osmozie morze to jest przyczyną mętnienia solanki -6,5 ph brak zmętnienia ,8 ph są osady i zmętnianie opinie po testach mile widziane


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czysta chemicznie woda powinna miec pH=7. W takiej wodzie rozpuszcza sie dwutlenek wegla powodujac zakwaszanie. Stad woda RODi po pewnym czasie powinna miec nizsze pH niz prosto z rurki. Slyszalem tez, ze w zaleznosci od rodzaju zywicy woda RODi moze miec wyzsze pH zaraz po filtrze. To by potwierdzalo to co akvarius napisal. Wystarczy wode RODi miec przygotowana dzien wczesniej


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fota z badania z przed kilku dni dzi juz ma ponad 10

Ale to chyba nie o tym temat

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

post-8731-1351198509,91_thumb.jpg

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałam o tym bo zauważyłem dziwne zachowanie solanki miałem 2 wiadra wody 2 dni wcześniej przygotowane i 2 w dniu kiedy robiłem podmianę i to mnie zastanowiło czemu 2 mętne a 2 kryształ


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem podmiane 50L, wlasnie skonczylem, na dwie raty, jedna to 25L RO/DI uciagnieta wczoraj i druga 25L uciagnieta na swiezo. Przyjmujac rozne ph postanowilem zrobic solanke w dwoch pojemnikach o jednakowym czasie. Wsypujac te same ilosci soli osiagnalem zasolenie 1.024 przy czym jeden pojemnik byl podgrzany a ten ze swiezo uciagnietej bez grzania. Te same ilosci osiagnalem jednak w roznym czasie. W zimnej pomagalem pompie mieszajac recznie drewniana lycha (taka fajna mam na stanie do bigosu hehe). Obydwie byly metne ale tylko w trakcie rozpuszczania co jest przeciez normalne i bezdyskusyjne. W reultacie ta ciepla miala po 5 minutach doslownie juz krysztalowa barwe, chlodna potrzebowala 20 minut na wyklarowanie. Po dogrzaniu do 26 stopni poziom zasolenia sie nie zmienil (?) ale woda byla czysta. Zaden z pojemnikow nie byl pokryty zadnym pylkiem, Nic sie nie wytracilo, nawet na pompie zadnego osadu. Sup do baniaka i po sprawie.

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.